bugün

- kime vericeksin abi bu seçimlerde
- ben boş oy atacağım celal
- bende hoş oy atıcam abi
- hadi koş oy kullanalım
- coştuk coştuk !
bunların hiç birinden bir bok olmaz diye düşünen secmenin tercihi.

asağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali.
(bkz: seçimlerde oy kullanmamak)
(bkz: boş ol)

cahiliktir.
boş oy atmaya sıcak bakmasam da:

vatandaşın artık hiçbir düzen partisine güvenmediğinin ve düzen partilerinin de oy veriiin, demokrasiii, hebeee diye kıvranmalarına sebep olan hede. ak değil de fak gelse, cehepe değil de mehepe gelse ne bilim ben dsp veya dp gelse ne fark edecek? yine gündemler değişmeyecek: onlar şeriatçıydı, biz laikiz. onlar abd'ciydi. biz değiliz...ama söylemlerinizle politikalarınız tutarlı olacak mı? hayır. peki işsizliği, yoksulluğu, terörü söylediğiniz gibi çözebilecek misiniz? hayır. o zaman boş oy atan vatandaş niye mal olsun ki?
(bkz: secimlerde boy atmak)
vatan hainidir. evet efendim, vatanına ihanet edendir.
belirli bir düşüncesi olmayan, bana ne deyip kenara cekilen, siyaset hakkında pek bir bilinçe sahip olmayandır.
(bkz: yazık)
seçimleri boykot etmek de denilebilir.
ülkesine saygısını bırak kendisine saygısı olmayan insandır. herkesin bir görüşü vardır herkesin bir rengi ve sempati duyduğu bir parti veya kişi vardır bu bir kişilik hakkıdır yerine getirilmelidir.

ülkeyi vatan hayinlerine barakmayın. unutmayın ki kullanmayacağınız her oy sizi geleceğe bir adım daha uzaklaştıracak ...
bir takım partilere oy gitmesinin nedenidir.
seri eksi oy veren ibnenin görevini her şart her koşulda yerine getirmesi durumudur.
(bkz: tehlikenin farkinda misin)
ay ışığında güneslenip bronzlasmaya çalışan insanın düşüncesidir.
boş oy kullanmakla bütün partilere oy vermek arasında hiçbir fark yoktur. Boş oy kullanmaktansa bütün partilere oy vererek "hepiniz toplansanız anca adam edersiniz" demek daha mantıklıdır ve oy pusulasının farklı amaçlar için kullanılmasını önlemiş olunur.
Geçenlerde dumur olduğum sahne..
-Ben boş oy vereceğim.
+Ya abi bu nasıl bi gerizekalılıktır sana bu hakkı tanıyorlar,sen geri çevirip boş oy veriyorsun....
-Hönk !
zahmet edip gidip seçim yerini falan bulup o 85cm lik oy pusulasını perde arkasında katlayıp zarfa sığdıran ve ancak hiç bir yeri işaretlenmemiş pusulalı zarfı eline alıp görevlilere gülümseyerek sandıktan atan bide sanki oy vermiş pişkinlikle parmağına çıkmaz boya çaldıran tamamen saçmalık anlamsız hiç bir kalıba girmeyecek davranış... * bu ülkeyi yönetenleri, kafası çalışanlar seçsin zaten... bak gecen seçimlerde sen gibiler oy kulanmadığı için ülkenin %60 ı yönetilemedi hükümette... ** *
bos oy kullanmak, ne yazıkki, sandik gorevlisinin partisine oy atmak anlamına gelmektedir. Bunun yerine geçersiz oy kullanmak daha güvenilir bir yöntemdir.
oy kullanmanin gorev değil, hak olduğunu bilen seçmen bu hakkı istediği gibi kullanabilir. Geçersiz oy kullanmak, siyasete ilgisiz, dünyaya duyarsız insan anlamına gelmez, aksine sırf başka parti gelmesin diye kötünün iyisine oy kullanmak bu hakkı çöpe atmaktir. Nasil ki savunulan partiye gonül rahatliğiyla oy atabiliyorsak, bu oyu geçersiz de kullanabiliriz. En doğal hakkımızdır.

Hala büyük bir seçmen kitlesinin partiye, lidere, tüzüğe ya da vaade oy atmak yerine resime oy attığını düşünürsek, geçersiz oy kullanmak belki de yapılabilecek en anlamlı iştir.
her oyun değeri olduğu 22 temmuz seçiminde, hiç bir seçmenin yapmamasını umduğum hede.
bu devirde ypılabilecek en yararlı iş.
bütün boş oyların istemediğimiz partiye, dolu bir oy şeklinde gideceğini bilmeyenlerin,cahillerin yaptığıdır.yanlış bir fikrinizin olması bile fikrinizin olmamasından iyidir diye düşünürüm hep.
'boş oy atacağına benim partime at' diyen kişilerin eleştirdiği eylem. yok arkadaşım yok, oy verebileceğim parti yok! patates satar gibi bağırarak oy isteyen adama verecek oyum yok benim!
dolaylı yoldan akepe ye oy vermek demektir.
seçim kağıtının üzerine küfürler yağdıramıyacak kadar ürkek olanların sessizliğimiz ses getirir gibi bir sağınak altında tepki göstermeye çalışmalarıdır.
güncel Önemli Başlıklar