bugün

1962 yılına ait, daha sonra defalarca cover'lanan bir brian hyland parçası. O yıllara ait komik ve nostaljik klibi için:
http://www.youtube.com/watch?v=xIkUiD8N81k
vakti zamanında dinlemekten bir türlü bıkılamayan unutulmaz jason danovan şarkısı.

Though we`ve got to say goodbye for the summer
Darling I promise you this
I`ll send you all my love
Every day in a letter
Sealed with a kiss

Yes it`s gonna be a cold lonely sommer
But I`ll fill the emptiness
I`ll send you all my dreams
Every day in aletter
Sealed with a kiss

I`ll see you in the sunlight
I`ll hear your voice everywhere
I`ll run to tenderly hold you
But darling you won`t be there

I don`t want to say goodbye for the summer
Knowing the love we`ll miss
Oh let us make a pledge
To meet in September
And seal it with a kiss

Yes It`s gonna be a cold lonely summer
But I`ll fill the emptiness
I`ll send you all my love
Every day in a letter
Sealed with a kiss
paul anka da söylemiştir bu parçayı.
pertevniyal lisesi hazırlık sınıfı main course dersinde murat güneşdoğdu nun hazırladığı bir kitapta boşluk doldurmaca şeklinde verilen şarkı.(kitap böyle şarkılardan oluşuyordu). lise çağlarımı hatırlatan şarkı.
Kesinlikle büyüleyici olan brian hyland parçası.
(bkz: sealed with a fist)
(bkz: exodus)
(bkz: tempo of the damned)
(bkz: thrash metal)
window on the world * adlı dandik kitabın öğrettiği en zevkli şey olsa gerektir.

(bkz: anadolu lisesi ekolü)
her dinlendiğinde, 1991 yılının baharını ve o günlerde beyaz levis tişörtü, rifle pantolonu, fahrenheit parfümüyle istanbulda ilk baharını yaşayan 18 yaşındaki saf, temiz bir çömezi hatırlatan şarkı.
nasılsa o koku hala duyumsanır ve hoş bir gülümseme yayılır yüze.
jason donovan'dan dinlenesidir.
hatta buyurunuz;
http://www.youtube.com/watch?v=RhLQWXp40IM
mükemmel söz. mükemmel müzik. ağlatan şarkı.
those were the days my friend tadında bir şarkı. böyle eğlenceli gibi gözükse de içten vurur.
beni okul lise yıllarıma götüren şarkı, ingilizce öğretmenimiz dinletmişti anlamıyla birlikte açıklama yaparak.
vakt- i zamanında ilkokul 5. sınıftan sonra anadolu liselerine giren neslin ingilizce listenin derslerinde dinlediği, sözleri anlaşılabilir, romantik parçadır. going to te zoo, take my breath away gibi benzeri parçaları dinlemek, ezberlemek ve söyleyebilmek o zamanlar pek bi önemliydi efendim.
paul anka versiyonunu ilk kez dinlediğim ve de hakkında birkaç kelime etmek istediğim şarkıdır.

zamanın birinde her gün bir mektup alırdım, bu şarkı marş gibiydi o mektuplar için, her biri derinlerden geliyordu. hiç bilmiyordum o zamanlar. pek çok şeyi hiç bilmiyordum. bir kez bile dinlememiştim şarkıyı merak edip. seneler sonra bugün denk geldim kendisine ve tüm mektuplar bir bir çarptı yüzüme. sadece kelimelere takılan gözlerim yandı duygulardan. sonra bir bir silindi her kelime ve geride kalan kağıtlardan yeni bir yelkenli oluşturdular, başka bir denize yol almak üzere. şimdi mutlu o kağıtlar, hep de öyle kalmalarını umarım.
bir de bu versiyonunun dinlenilmesi tavsiye edilen hisli birisini duygulandırmaması imkansız olan eser.
http://fizy.com/#s/1s9u3t
tam bir aşk şarkısı.
ortaokul hazirlik sinifinda iken ben, ingilizce dersinin wow kitabinin kasedinde olan sarkıdır. Ağlıyodu amk hoca zırt pırt açıp. Yıl 1996. O zamanlar paranın alım gücü vardı.
yaz aşklarının şarkısıdır. soğuk ve yalnız kış günlerinde yaz aşkına mektubu anlatır ve zarfı da bir öpücükle bitirir. vay be.
jason donovan'ın söylediği romantik şarkıdır. yıllar önce ingilizce dersinde dinletmişti hocacığım *.
Everly brothers coveri guzel olan huzur verici, beni derinden etkileyen sarki.