bugün

schwepps'in harika tonik'i.
cin tonik kokteylinin tonik kısmını oluşturduğunda kokteyl'e daha güzel bir içim sağlayan schwepps ürünü.
marka olarak,ilk çıktığında gazoz sanıp içtiğim ve bir daha da almadığım acaip tadı olan şey. *
greyfurt acısına sahip, kenin içeren ve baş ağrısına iyi gelen süper tonik.
susuzluğa bire bir gelen içecek. narlısından ziyade sadesi tercih edilmeli. ayrıca vodka ve cinle de iyi gider.
nar aromalısının tadı berbat olan içecek.
kıpkırmızı yazılan kinin içerir ibaresi sayesinde içen kişiye içten içe " organik besleniyorsun " gazı veren gazlı içecek. misal :

- yav hacı bunu içince ben de şöyle bi vazodilatasyon oluyo kendimden geçiyorum yav.

- her gün mutlaka içiyorum , kalp krizi riskimi en aza indiriyorum .

- kansere de iyi geliyomuş lan .
harbi harbi kafa yapan içecek içindeki kinin ağızda mayhoş tat bıraktığı için 1 litre gümletildikten sonra insanda kana kana su içme isteği doğar.Dikkat edilmesi gerekir ayrıca bağımlılık yaptığı konusu benim gibi müdavimleri tarafından keşfedilmiştir.
portakal suyu ile karıştırıldığında, bedenin sıcaklarda; alkol sonrası kaybettiği pek çok şeyi yerine koyan kinin içeren şahane içecek. Baş ve kas agrılarına iyi gelir derler.Canlılık verdiği kesin de ayrıntı bilemedim.
tek başına içilmesi tavsiye edilmeyen şey.
icine bir kac damla limon damlatinca daha da guzel olan. hatta limonu ne kadar bol olursa okadar guzel olan sakinlestirici ve pozitif enerji veric icecek.
sıcak yaz günlerinde buz gibi ve limonla tüketilmesi harika olan içecek.
iki aydır sürekli içtiğim içecek. millet alkole katıyormuş. tevekkeli votka tadına benziyor diyolla...
mandalinalı schweppes kalmamış olduğundan bir de bunu deneyeyim deyip aldığım içecek. tadı güzel desen güzel değil böyle değişik bir tat.
lan gecenin 3 ü, marketler falan kapalı bitane açık market buldum baktım fusetea falan yok, dedim lan schweppes alayım dışarıdan baktım portakallısı bi de bu vardı bunun tadını çamlıca falan gibi sandım hiç bakmadan aldım işte eve geldim açtım bu nedir çimen içiyorum sanki. bi de öküz gibi sıvı tatlı bir şeylere ihtiyacim var simdi de o market de kapandı bunu bitirirsem bilmiyom nolur bu ağız tadıyla bitirmezsem de susuzluktan ölürüm. keşke su alsaydım.
görsel
an itibariyle orucun verdiği susuzlukla gazoz sanıp aldığım içecek, umarım içimde ki ateşi söndürmeye yeter.

Edit: Yetmedi. Ve son alışım galiba.
Gazoz diye aldığım, içtiğim zaman beni dumura uğratan tonik. tadı fena değil ama bak.
Hastane kokusu tadında soda.

*biraz da greyfurt