bugün

bir ak parti yalanı. devlet hastanelerindeki kalabalık, çok ileri tarihe verilen randevular ve muayene ücretleri dolayısıyla akla gelmiştir. aynı hastanedeyim, 20 sene öncekinden fazla kuyruk var. bu nasıl çağ atlamak. hangi çağ?
Köpüklü parti yapıyorlar la ne çağ atlaması.
Nasil 20 sene önceki gibi kuyruk var ben anlamıyorum. Eskiden şişli etfale sabah mesai başlamadan giderdik, randevu yok sistem yok hasta bakicilar insanları sıraya dizmeye çalışıyor. Sıra sıra içeri alıyorlar. Muayene olup olmayacağımız bile şüpheli.

Şimdi doktorun çalışma saatlerinde bölüm de etki etmekle beraber 10-20 dakikada bir hastaya randevu veriliyor. Verilen randevu saatinden en fazla 30 dakika bekletiyorlar.

Eğer sonuç hastası isen kayıt açtırıyorsun o zaman bir miktar bekliyorsun ekranda adını.

Anlamıyorum her şeyi düzene uygun yaparken nasıl sıra bekliyorsunuz?

Bana deyin ki randevu alamıyoruz anlayayım, aciller yetersiz deyin tamam diyim, tomografi röntgen çok ileri tarihlere veriliyor acil olmayan durumlarda deyin ona da tamam.

Bunların hepsi haklı eleştiri.
Ama tutup da 20 sene öncesinden daha fazla kuyruk var polikliniklerde derseniz ben biraz şaşırırım
ben kuyruk filan görmüyorum. al randevunu saatinde poliklinik önünde ol. adının ekranda belirmesiyle içeri gir bu kadat basit.
sağlık bir şeylere atlıyor ama sanki çağ değil de bize atlıyor.

(bkz: bakanlar ve ailelerine ömür boyu sağlık hizmeti)
yav hala hastanelerde kuyruk yok diyen kuyruklu yalancılar var. biz bunu odunla bile anlattık amk niye anlamıyorsunuz? kör müsünüz mal mısınız?

görsel
görsel
görsel
görsel
Evet atladik ama geriye doğru. Ișin mantigi șu paran varsa yașarsin yoksa ölürsün.
neyin doğru ki hesabı

memlekette bu kadar işsiz güçsüz

boş adam olduktan sonra

kıçı ağrımış, başı ağrımış

koşmuş hastaneye

çoğu boş iş.

ama işsizlik başa bela

orada saatlerce kuyruk beklemek

hatta milletle itişip kakışmak bile zevk olmuş

kimine.

işsizlik işte.

toynaaaaanın ucu ağrımış

koşmuş hastaneye.

düşünce de yok

ottan bottan iş

koştuk hastaneye ama

ben böyle zırva işlerle uğraştırırken

ya gerçekten birinin doktora ihtiyacı varsa ?

o kuyruklar asla bitmez.

bu millette bu ahlak bitmedikçe.
Siyanür ölümlerini durdurduğumuz için olabilir.

Propaganda: siyanürle ölümleri durdurduk, sağlıkta çığırdır bu.

Eylem: siyanür satışı yasaklandı.

Halk: şak şak şak şak
tayyip erdoğan ve avanesinin ceplerini doldururken sıktıkları bir yalan. mallarda yemiştir.
güncel Önemli Başlıklar