bugün

seferberliği olan herkesin askere gideceği durum.

geri kalanlar kalsın.
Çanakkale Savaşında 60 yaşındaki bacılarımız cephelere mermi taşırken,

totosunu bilgisayar başına yaymış 20 yaş erkeklerinin "gitsinler işleri ne amk" dedikleri hede.

bu vatanı hak etmiyorsunuz.
seferberlik cikmasi halinde komando kol komutani olarak gidecegim durumdur.
Terörün bu sefer kökü kazınacak ise seve seve giderim. Çocuklarıma temiz bir gelecek bırakacaksam şehit olmaktan çekinmiyorum bu yolda.
seferberlik çıkarsa doğal olandır. ne bekliyorsun? evet.
cikarsa albay olarak gidecegim durum. kagitta oyle yaziyor, bir arkadas vermisti gerci o zamanlar.
47 yaşındayım. çağırsınlar gitmezsem namerdim.
teröristle müzakere olur. dertleri neymiş öğrenirsin. sizin gibi meclise sokmazsın. adamlar nerdeyse hükümette olacaklardı amk.
Ben de sahra hastanesinde hemşire olurum artık. Bu gençleri kurtarmak lazım.
sefer görev emrim yok ama hiç düşünmeden başvurumu yapar giderim askere. nasılsa ne düşünecek bir sevgili ne de çoluk çocuk var hiç değilse bir işe yaramış oluruz.
ülkenin benim canimi alacak kadar yarar sağlamadiği icin fedakarlik yapmayacagim durumdur.
Seferberlik emri bulunan vatandaşlarn mecburi katılması gereken durum.

Geride kalanlarınıza ben bakarım. Gözünüz arkada kalmasın.
seve seve olacaktır.

tsk başkomutanı dünya lideri cumhurbaşkanımız tayyip erdoğan emrettiği anda
yeri göğü titretiriz alimallah.

(bkz: ulu önder erdoğan dır)
Önce savaşı çıkaranların çocukları gitsin de askere biz de gideriz elbet. Kaçtığımız yer değil malum.
askerde yok yere oda hapsi cezasına çarptırılmış beni en son seçecekleri için umrumda olmayan hadisedir.
98 doğumlulara kadar herkesin gideceği bir durum söz konusu.
Savaş çıkmayacak. Herkes bu konuda çok hevesli görünüyor. Hastamısınız nesiniz amınakoyim.
Anca 3. Dünya savaşı gerçekleşirse mümkün olan durum...

(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
savaşı çıkaranların en önde gitmesi gereken durum.
"herkes" diye bir şey yok. belli basamakları, belli sayıları var bu işin. tehdidin büyüklüğüne göre tsk kışlaları doldurur. itin biri höt dedi diye bütün çalışan genç nüfusu kışlalara tıkmak ülkenin kendi ayağına sıkması anlamına gelir.
benim için değişmeyecek olan durum. çünkü şundan 9 gün sonra askerde olacağım. en fazla sizler benim yanıma gelirsiniz ahahah. ♞
dış tehditse cephenin en önünde savaşım amma iç savaş çıkartılırsa taraf tutmam, iç savaş çıkarsa iki tarafında milliyetçileri arasında çıkacaktır. iki tarafıda desteklemem.
askerlik görevimi nato'da yapmamdan dolayı seferberlik görevim olmadığından en azından ilk dalgalarda başıma gelmeyecek hadise.
Askere gitmemiş bir birey olarak gönüllü er olarak katılacağım durumdur.

Zaten askerde patates soyacaksam gitmesem de olur.
hemen askere bende katılırım fakat bana ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum çünkü ben denizci asteğmendim suriyeye denizden girilmez diye düşünüyorum.