bugün

Tabiki barış ama insanı sömüren şu yüzyılın sistemleri savaştan beter. savaş olmadanda birbirimizi öldürmemize yetiyor zaten. insanlar üzerindeki aşırı stres ve sorumluluk hayatımızı kontrol eden sistemler özenti hırs haset cinnet ne varsa şu yüzyılda mevcut.

Zaten savaşın içindeyiz. Herşey sömürü üzerine kurulmuş kaçış yok. Başkalarının kontrol ettiği hayatı kendimizin sanıyoruz. Ama beynimizi ruhumuzu ele geçirmişler kukladan farkımız kalmamış.
Biz savaşı zaten kaybettik barışsa artık çok uzaklarda.
ben her zaman barıştan yanayım. savaş gözyaşı ve acıdan başka hiçbir şey getirmez bu dünyaya.
insaniyet. Çünkü savaşı istemesekde yaşıyoruz. Barışıda yaşayamadan bitiriyoruz. Ama insaniyet için hala umut var.
görsel
Bugün barış diyenler yarın kurşun sıkmayacak ise elbette barış.
Barıştan yanayız lakin savaşa da hazırız.
Savaş kayıptır, hüzündür, geri dönüşü olmayan bir yoldur. Fakat barış huzurdur, sevgidir ve evrensel saygıdır. Barış diyorum ben !
En kötü barış bile savaştan iyidir. ( devletler arasında )
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi"Eğer savaş vatan savunulmak için yapılmıyorsa her savaş bir cinayettir" lafı gelir her zaman aklıma.
fetret en güzeli.
anlayana ikisi de aynıdır.
+karışık var mı?

-var!

+karışık koy ya!
palu ailesi.

görsel
ben dik diyorum.
Şehirlere bombalar yağardı her gece
Biz durmadan sevişirdik.

Ahan da bu...
savaşın kazananı yoktur. ne sebeple, kiminle olursa olsun masum insanlar, çevre zarar görür. yarattığı tahribat, ektiği nefret tohumları toplumları yüzyıllarca etkiler. aslında kazananı yoktur. barışın ise kimseye maliyeti ve zararı yoktur. bu yüzden barış. herdaim barış.
elbette barış.
ama bir gerçek var ki, savaş asla bitmez...
barış diyip molotof atmaktansa savaşı tercih ederim.
Tabiyki savaş yoksa dünya bize dar gelir sığamayızki...
barış insanların mutlu,huzurlu yaşamaları için gerekli olan şey. pekiyi ya insanlar savaşmaktan da mutlu oluyorlarsa?
(bkz: give peace a chance)
Burada savaş diyenlerin abisi veya babası şehit olmamıştır. O acıyı yaşayan insan bu şekilde cevap veremez.
Elbette barış ama gerekirsede Türk milletinin bekası için şahadete kadar yolu var .