bugün

ya olsaydı soru kalıbıdır. insanda merak uyandırır...

Efendim bildiğiniz gibi tarih kazananın yanındadır. Misal Agop Hipni (Adolf Hitler) savaşı kazansaydı eğer, herkes onun ne mükemmel bir insan, ne ulu bir lider olmasını konuşmayacak mıydı?

Sadede geleyim. Eğer tarih böyşe bir şeyse, o zaman orta dünya tarihi de, savaşın sonu farklı bittiğinde farklı yazılabilirdi. Aşağıdaki hikaye bir orc tarafından kaleme alınmış örnektir.

Bölüm 1

Yüzük Kalleşliği

Smeagol ile Degol iki hobbit kardeştir. Bir gün bir gün balık tutarlarkene, Degol bir yüzük bulur ve bunu hain emellerine alet etmek üzere sahiplenmeye karar verir. Saf Smeagol ise kardeşinin kötü yola düşmesinden endişe ederekten ona bir şamar atar. Atarkene de "seni adam olasın diye dövüyorum ülen" diye bağırır. Fekat kahpe kader ağlarını örerekten, Degol ı yere düşürtür ve kafasını sarımsağa çarptırır. Kötü kalpli olduğu için vampire dönüşen Degol oracıkta Eru nun rahmetine kavuşur.

Sarımsak Kastamonu sarımsağı olduğundan, Smeagol sevinçle aklını kaybeder. Aklını kaybedip yüzüğü bulan Smeagol mutlu mesut giderken giderken. Frodonun emmisi Bilbo gelir. Smagol u döver. Yüzüğü elinden alır. Sarımsakları da yer. Ağzı pis kokar. Öğğğ denir böyle biri görüldüğünde... Öğğğ...

Sonracıma Bu emmi bunu satayım ister ama, alıcısı çıkmaz. Çünkü yüzüğün manevi değeri çoktur. Baba yadigarıdır ama, kıymeti pek azdır. O sebeplen "bunu saklayayım ileride antika olur o zaman okuturum", mantığıylan hareket eder. Lakin yüzük bir türlü kıymetlenmediğinden satamaz. ihtiyar olur, elden ayaktan kesilir. Yeğeni Frodo gelir bir gün, pis sakallı gri Gandalflan beraber. "Emmiii ben bu yüzüğü okutacaaammm" der. Bilbo "parayı gırışırsak olur yiğenim" diye karşılık verir...

Fekat Gandalf ın başka bir planı vardır. Aslında yüzüğün kıymetini pek bilmektedir. Eğer yüzüğü Hüküm Dağı ateşine atarsa, melek insan Sauron un cennete çevirdiği orta dünyanın ortasına edebilecektir. Ya böyle kötüdür Gandalf. Ayaklarıda kokuyor derler, ben görmedim yalan şeetmiyeyim.

Bu planı yapabilmek için kötüler kötüsü çirkinler çirkini Elf prensine gider bu adamın adı Elrond dur. Kötü olduğunu nerden anlıyoruz. Çünküm bu adam aslında Mr. Smith dir. Yaa... sanal dünya ajanı, her yerde karşımıza çıkar edepsiz. Bir de sivilceli yüzlü, sıskaaaa, çirkinnn, ebleh bir kızı vardırki, adına Arwen derler. Bir de bunun beşik kertmesi Aragorn adında uyuzun, spastiğin tekisi vardır. Adam gibi evinde oturup, işine gücüne bakacağına, dağda bayırda avare şekilde gezerekten yolgezer ünvanını almıştır.

Bunlar bir çete oluşturalım, cürüm işleyelim diyerekten sağa sola haber salarlar. Velhasıl bu haberlerin sonunda en bi cüce kıl yumağı Gimli denen tosbağa çıkagelir. "Benim baltaynan kırarız bu yüksüğü" bilem der. amaa pışıııkkkk zor kırarsın canım. Baltası kırılır, kafası kırılasıcanın.

Sonracıma bunlara Legoleş * diye leş gibin bir Elf daha katılır. Öyle bir çirkindir ki gören 100 metreden mefta olmaktadır.

Sonracıma bunlara bunlar yetmezmiş gibi bunlar da katılır. Kim bunlar, kim bunlar? Bunlar hobbitler. Frodonun mahalleden arkadaşları hepsi serseri, tarlalardan ürün çalan böyle hırsız, tipsiz, uğursuz buçukluk. Adlarıda samwise, pippin(ada bak), mary dir.
Etti mi sana 8 amaa, bu kötü niyetlilerin arasına bir de saf bir genç katılmak ister. Çok iyi bir insan olan Gondor vekilharcı Denethor un oğlu yiğit Boromir.

Hep beraber yola koyulurlar. Yola koyulmak derken gariban orc köylerini yağmalamak filan yani. Öyle hayırlı bir yolcluk değil. Arkalarından su bilem dökülmemiştir o derece...

Neyse efenim bu çapulcuların gidişinin gidiş olmadığı haberi ululardan ulu Saruman ustaya kadar ulaşmıştır. Kendisi Gandalf denen yezitin de hocasıdır. Fekat çekirge hocasının yolundan sapmıştır. Ona ders vermesi gerekir. Hemencik Fangorn ormanına yeni fidanlar dikerekten Uruk Hai yetiştirmeye başlar. Bunlar orc çada Büyük orc anlamına gelen babayiğit delikanlılardır. En bi delikanlısı ise Lurtz denen pehlivandır. Böle bi pazusu vardır. nah bu kadar. işte bunlar yüzüğü kurtaralım. Vatana millete zeval vermesin, mantığıylan yola koyulurlar. Bir yandanda yiğit Boromir olm bu yezitler bi pislik yapmadan dirliği düzeni kurtarayım mantığıynan Frodo ya ricaya gider. Lakin Froda şerfsizlik yapıp, Boromir i sekiz yerinden oklatır.

Bunun üzerine Lurtz ağlamaya ve ağıt yakmaya başlar.

orta dünya zalim dünya
kime kaldın orta dünya
boromir yenildi bir buçukluğa
yüzük gitti orta dünya

Bu türkü daha sonra çok meşhur olacaktır. O üzüntüylen çıplak ellen Aragorn un bin kişisine saldırır. 999 unu öldürür, mamafih sonunda yorulur ve yenik düşer. Ölürken bilem gururlu dimdik ayaktadır ağzından şu sözler dökülür.

Ben giderim yane yane
Aragorn boyadı beni kane
Yüzük için canım feda
Orta dünya elveda

Peşinden gözlerini kapatıp ebedi istirahatgahına doğru yola çıkar.

Frodo uyanık tipin teki olduğundan diğerlerinden ayrılıp, kendi başına şeetmeye çalışırken Sam çıkagelir "nörüyon ortak kendi başına" der. Frodo da ben de tam sana bakıyodumkine kayık açılıvermiş diyerekten sıyırmaya çalışır ama, Sam de salak değil hani. "E peki canım o zaman beraber gidiyok" der.

Köyden şeere doğru yola çıkarlarkene ilk bölüm sona erer. Gökten üç elma düşer. Niye düşer anlamam, sebepsiz yere. Newton muyuz biz? Bak şu masal dünyasının işine...
Bölüm 2

iki meme

Kalleşliğin dağılmasından sonra her bir koldan kötülük Mordor a yayılmak üzeredir. Kahraman Balrog un Khazad Dum köprüsünde kestiği Gandalf, valar ve maiar ı kandırıp, üstüne üstlük level atlayarktan tekrar dünyaya gelmiştir.
Dağ gibin Balrog lök diye ortada bırakılmış, misketlerini alıp gitmiştir.

Bir koldan Frodo ilen kankisi Samwise Gamgee, bir yandan bir sürü uruk hai ve orc u ağına düşüren pippin ilen mary. bir yandan da en bi tehlikeli grup olan grup şurup. Yani aragorn, legoleş ve gimli. iğrenç üçlü... Öğğğ derler böylelerine... Öğğğ...

Saruman Rohanlılar ın istilası altındaki gariban Dunlandları (ki simgeleri kargadır o derece) Rohanlılardan korumak için çalışmalar yapmaktadır. Hatta bunun için yardımcısı yakışılılığı, iyiliği ve efendim laf yapan ağzı diillere destan olan GrimaRohan kralı Theoden in yanına vermiş. Her türlü kolaylığı sağlamasını rica etmiş Bir dediğini iki etmemesini rica etmiştir. Fekat Theoden in çirkin yeğeni Eowyn yakışıklıyı Grima yı kafasına takmış kirli (edepsiz yani, böle bel altı filan. abooo) planlar yapmaktadır. *
Bu arada Pippin ve Mary pek çok yiğit Uruk Hai yi, Rohan atçanlarının inine sokaraktan öldürtmüştür. Bu gün bile bu katliam üzüntü yaratan, kederlere gark eden bir hadise olmuştur. Atçanların başı olan Eomer böyle 5 metre boyunda bir dudağı yerde bir dudağı gökte zebellah biridir. Gariban Uruk Haileri biçtiren Pippin (yok senin ki değil. Adamın adı öyle Peregrin Took) ve Mary, Fangorn ormanının derinliklerine girerekten, Ent denen salak ağaç çobanlarını * gaza getirmek niyetindedir. Bu niyetlen Treebeard denen şaşkoloz bir tiplen irtibata girerler.

Aynı anda grup şurup, sözleştikleri gibin Gandalf uyuzuynan buluşmaya gitmişlerdir. Buluşurlar tabi normal olarak. Ordan ver elini Rohan yapıp, aklı başında Theoden in aklını başından almak isterler.

Burada kitap Frodo ilen Sam e döner. Bu ikisinin kokusunu alan Gollum (Smeagol olan adını değiştirerekten kendisine yeni bir sayfa şeetmiştir.) hain planlarını bozmak için peşlerine takılmıştır. Ama garibin büyük hobbit ayakları, bir dala takılaraktan, bunun kafasını sarmısağa çarptırır. Gollum eski günlerini hatırlayıp, smeagol olur. Nasıl bir sarımsaksa artıkın... Frodo bunun üzerine "ulan bunu da işe alet ederik. Pis işleri yaptırırık. Gerekirse döver, sitires atarık diye düşünür." Sam de "ulan, sen düşünüyo muydun andaval" diye düşünür. Frodo da "andaval senin babandır lan kokulu ayak diye" düşünür. Gollum da "ulan, bunlar gene ne işler düşünüyor, diye düşünür." Smeagol düşünmez. güler O öyle salak salak...

Onlar öyle düşünüp dururlarkene, Grup şurup Rohan a varmıştır bilem. Gandi Theoden e büyü yaparaktan, Onun o halis mulis halinden eser bırakmamış tam bir canavara döndermiştir. Bu arada Eowyn de kendisine yüz vermeyen Grimaya kumpas yapıp ayağını kaydırmıştır. Grima asla kaçmaz sadece geri çekilmiştir. Rohanlılar, Dunlandleri şeettiklei yetmiyormuş gibin. Zavallı warg binicisi orclara da saldırırlar. Bu arada salak Aragorn gariban Sharku ya saldırırken atı Bregonun tökezlemesi sebebiyle böle tepelerden aşağılara kadar düşer. Sharku başına gelmiş o kadar şeye rağmen, bir insan evladı ölüyor diye ağlarkene, kötü niyetli birisi (şimdi hatırlayamadım) tarafından kılınç sokularaktan öldürülür.

Kötü kalpli olan grup şurup Aragorn u düştüğü yerde bırakır. Böylece servet daha az paya bölünecektir. Kılıçlarındaki masumların kanı kurumadan rotalarını miğfer dibine (helm's deep) çevirtirler. Amaçları önlerindeki tek engel olan urukları, korukları, morukları ortadan kaldırmaktır. hailer boy boy olur. Bunların olmamışına koruk hai, olmuşuna uruk hai, içi geçmiş olana da moruk hai denir. Bi nev i ağaçtan toplanıyorlar ya, o bakımdan. yani kısaca çocuk yaşlı demeden tüm sivillere saldırmaktır amaçları. Pis çapulcular.

Ben diyeyim 100 bin milyon. sen de on yüz bin milyon baloncuk, ay rohanlı, miğfer dibine akın akın akarlar. Bu arada Aragorn düştüğü yerden çıkmıştır şerefsiz. Meğer uçurum dedikleri, film hilesiymiş. Tüm hailer sayıca az, gıdaları eksik, böyle tırnakları peynir peynir olmuş olmasına rağmen, güçlerinin son damlasına kadan cesaret içerisinde savaşmış, fekatında Gandalf, 5 metrelik Eomer canavarı ve peşindeki, daha yüz bin milyoncuklan beraber, hailerin son umudunu da yok etmiş. Kadın erkek, genç yaşlı demeden hepciğini kılınçtan geçirmiştir.

Bir yandan bunlar olurkene pippin ( valla seninki değil ya) ve mary irtibata geçtikleri ağaç sakal ve diğer entlerle orthanc kulesini yerle yeksan ederler. Saruman ne kadar yalvarsa da dinlemezler. Ekinleri talan eder, siloları yakar, odun kafalılar. Kalas bacım afedersin...

Bir yandan da gollum Frodo ve Sam i devriye görevi yapan nazgul lerden gizleyerekten * ölüm bataklığından götürtmektedir. O kadan hakikatlidir ki, kendisini pis elf ipiyle bağlmalarına, dövmelerine, hatta burada söyleyemeyeceğim şeyleri yapmalarına rağmen, suya düşen Frodoyu kendi elleriynen çıkarıp, hayat öpücüğü verir. Dil kullandı mı, bilmiyorum.

Tüm bunlar olunca tabi otomatikman ikinci bölümün de sonu gelir. Gökten mevsimine göre karpuz, portakal, armut düşebilir. Bu yağışlı hava hafta sonu yerini güneşe bırakacak.

Benden ayrılmayın anacım
bölüm 3
`
kahramanın donüşü`

Gandi efendi ve yanındaki yezitler ordusu, saf orcları, cesur uruk haileri, yurdundan sürülmüş gariban dunlandleri öldürüp öldürüp diriltmiştir. Sonra gene öldürmüştür. Böyle de pis adamlardır bunlar. Tabi hal böyleyken, Sauron çaresizlikle gizli bir silaha başvurmak zorunda kalmıştır. Bu silah dünyanın kurululuşundan beri kahramanlık yapan başka meslek bilmeyen emektar biridir. Şimdilerde deniz kenarındaki evinde oturup, balık tutmakta, bahçe işleri ile uğraşmıştır. O kadar çok savaşmış o kadar çok kan akıtmıştır ki, silahlara veda etmiştir.

Sauron son bir ümit le (ümit özat) bu kahramana doğru yola çıkmıştır. Nazgullerden bitch king ile böyle uçan yaratıklara binmiş yolu 3 saat kısaltmıştır. Susurlukta mola vererekten ayran içip, tost yemiş kendine gelmiştir. Kahramanın yanına geldiğinde yanında getirdiği hediyeleri öncelikle sunmuş, sonra kahramanın ayaklarına kapanıp ağlamaya başlamıştır.

Kahraman ayağa kalkarak “estağfurullah Sauron cuğum, kalk hadi yakışıyor mu senin gibin orta dünyanın iyilik meleği büyük krala” der. Sauron hıçkırıklara boğularak, “büyüksün babaaaaa” diye ağlar. Kahraman üstünü başını düzeltir “büyüklük Eruya mahsus” derkene heybesini boynuna asar, sarımsağını yanına alarak,” düzeltelim şu durumu yahu” diyerekten kapıya yönelir. Dışarıda herkes kahraman ın kim olduğunu merak etmekte fısır fısır yorumlar yapmaktadır.

Kahraman kapıda belirir. Güneş tam arkasında yükseldiğinden bakanların gözleri kamaşır. Derlerki yüzünü gören tüm hatunlar düşüp bayılırmış. iki adım ataraktan, kendini gösterir. Haliyle kızların hepsi böyle bir yakışıklıyı görünce düşüp bayılırlar. erkekler “anaaa” der. Bu kahramanın özelliği kanatlarının olmasıdır. Koskoca iki kanat, yerlere kadar uzanmaktadır. Üzerinde ipekten bir gomlek ve pantolon. Ayağında kösele çizmeleriyle moda dergilerinde fırlamış gibiydi. Elini kaldırıp “selamün aleyküm ahali” dedi. Kapıda bekleşen herkes hap bir ağızdan “o ne lan” diye karşılık verdiler. “Lan ne gavur memleket bu yahu” diye cevap verdi kahraman. Neyseki iletişim konusunda da bir kahramandı. “Erunun rahmeti üzerinize olsun” dedi. Bir alkış bir kıyamet… Ayılan hatunlar tekrar bayılıyor, Erkekler çılgıncasına bağırıyor yer gök sarı laciverte boyanıyordu... O zamanlar bile Fenerliydi bu kahraman...

Sauron kapıda belirdi. Gözleri ağlamaktan kızarmıştı. Kahramanı tanıtmak için bir el hareketi yaptı. (yok terbiyesiz bir şey değil)

ey ahali budur kahraman,
kanatları kocaman.
yakışıklı mı yakışıklı,
tüm vücut kaslı.
bir dirhem yağ bulunmaz,
göbek biradan, o sayılmaz.

bitch king dayanamamış akrostiş yapmıştır.

kahramandır en bi iyisinden,
acaip yakışıklıdır en bi brad'inden pitt'inden.
racon kesmez, kafa keser.
gerekirse haraç ister, yol keser,
ansızın gelir, birden bire gider...

Halk ilk harflere bakaraktan kahramanı tanımıştır Hep bir ağızdan “Tarkan” “Tarkan” diye bağırmaya başlamıştır. E ilkokul 3 ten terk olunca normal tabi.

Kahraman, “yok lan bunlara yardım etmem diyerekten”, içeri girmeye yeltenir. Sauron sert bir hareketle yiğidin kolundan tutar ve cebinde sakladığı en kıymetli hazineyi kahramana verir. “Al yiğidim bu benim en değerli hazinem” der. Kahraman bir de bakarki en bir güzel pire ilacı. “Oh be kanatlarım bayram etsin” diyerekten alır pire ilacını ve halka döner. Dönen halkayı bir el hareketi ile durdurur. O güzel sesiyle bir şarkı çığırtır

manda yuva yapmış söğüt dalına
yavrusunu sinek kapmış
gördün mü amanını yandım
amanını amanını amanını yandım
bedava mı sandın para virip aldım
tiridine tiridine tiridine bandım

halk kendinden geçmiş, yerinde duramamaktadır. e pire bu kanatta durduğu gibi durmaz. Isırdı garipleri.

Sauron tekrardan sözü alaraktan, en bi yüksek sesiyle bağırmaya başlar...

Kahramanın adını zikredecek az sonra...
o bir kahraman
o bir halk adamı
o bir vergi rekotmeni
o ne two tree fouro
o birr kargaaaaaaaaa

Karga yaaaa. işte o büyük kahraman dünyanın kuruluşundan beri oracıkalarda olan. Her zaman haklının yanında, haksızın karşında olan seksi, karizmatik, yakışıklı kahraman...

Karga “nereye gidiyoruz Sauron” der. Sauron biraz tırsak olduğundan, “yiğidim biz burada ayrılıyoruz. Eğer kabul edersen karga senin görevin gandi ve tayfasını durdurmak dünyamıza barışı getirmektir. Bu kaset kendini 15 saniye içinde yok edcektir”.
-Hangi kaset müslüm babanın kasedi mi?
-Hee başka bulamadık. Çok güzel bir şarkı var içinde
-bıııııııııırrrrrrrrrrrrrr ahanda infilak etti baba...

Karga kanatlarını iki yana açaraktan şöyle bir titretti. Toz, toprak, pir,e koyun ne varsa döküldü kanatlardan. Bir iki kere salladı etraf toz toprak oldu. “Oh be dedi. Amma hamlamışız be... ”
Sauron, “yiğidim bak bunlar planlar. Güzel bir alışveriş merkezi yapmayı düşünüyorum ne dersin” diyerekten sordu. Karga o sırada havalanmıştı bile. Duymadı Sauron un dediklerini. Ne de olsa kahraman o.

Bunlar gerçekleşirken bir diğer yandan da gondor rohanlar ve amaçsız ruhlarla kuşatılmıştır. Vekilharç denethor, oğlu faramir sakatlandığı için, rahat etsin diye uğraşırken ajan pippin (gene mi yahu) gandi ye haber uçurtaraktan denethor un öldürülmesine sebep verir. Böle koca koca taşlar ataraktan pek cici orcları öldürtürler. miniş trolleri kılınçtan geçirirler... Hatta mümaklara binmiş sauthron ları böle tavuk avlar gibi avlarlar. Mümakları döverler... Hatta yelloz eowyn grimaya çektirdiği azap yetmezmiş gibi “im no man” diyerekten bitch kingi öldürür. Kılınç sokar kafasına. Böle ittirir dibine kadar. Vay be... Böyle kötülük olur mu, işte oluyor sevgili minikler...

Gondor düştükten sonracıma Aragorn kral olur. Toplar tüm adamlarını doğruca Sauronun kalesini kuşatmaya gider. Burada sahneye sağ taraftan karga girer. “insanlar bu bir kuş. yok yok uçak. uçak ne lan. bilmiyom içime doğdu. aaa süperman. bu hiç olmadı. kim lan bu diye şaşkınlıklarını gizleyemezler...
karga fiti fiti uçaraktan Aragorn un yanına gelir. Arwen kargayı göünce ulan yumurta gibin çocuk be diye düşünür. Ama çok çirkin olduğundan napıcanı şaşırır. Babasının paracıkları ile estetikçinin yolunu tutar...

Aragorn yiğidim beni tanırsın
Doğru söylerim yanlışsın
Adamlarını al da git
Yoksa havanı alırsın

diyen Karga ya, Aragorn” aman abi, tamam abi, bokunu yiyem abi” der ve Karga arkasını döndüğünde adamlarına kargayı oklatır. Ben diyeyim 0n yüz bin milyon ok, sen de, 20 yüz bin milyon ok birden Karganın üstüne gelir. Karga beklemediği bu hareket karşısında şaşırır. Meşhur savaş çığlığını atar. ağzından gök gürültüsünün ağaca çarpmasına benze bir ses çıkar. Kulakları sağır edecek kadar yüksek olan ses bir kalkan oluşturarak, üstüne yağan okları toza çevirir. Aragornun yanına bir kanat darbesiyle uçarak “yeminimi bozdum ulannnn” diyerekten etkili bir tokat atar...

Aragorn ağlamaya başlar.

Aman kargam canım kargam
Senin olsun bütün param
Krallık bilem sana yakışır
Yaşamak artık bana haram

Karga tabi kahraman ama, hisli kahraman, anadolu çocuğu . Acır bu haline Aragorn un ama, yinede sert bir ifadeyle
“Seni adam olasın diye dövüyorum hüleyn” der.” Artık öpüşün barışın. Yeter artık bu savaş” diyerekten de ekler.

Lakin Gandi uyuzu Aragorn un oyaladığı Karga ya terbiyesiz bir büyü yapar. Bu büyü neticesinde Karga sersemler. Tüm Rohan, Gondor savaşçıları birden karganın üstüne atlar. Karga o sersemliğin verdiği etkiyle sendeleyip yere düşer, üzerine tonlarca insan abanır. Karga mortu çeker.

Eee noldu hani baş kahramandı bu?

Hayat böyle sevgili minikler, büyükler, onların büyükleri… Bir bakmışsınız yoksunuz.

Sauron celallenir. “Atımı getüürüüünnn” diye bağırır. Savaşı lehine çevirecek son silah elindedir. Atına atladığı gibin, yere düşer. Eğeri gevşek bağlamışlar terbiyesizler. Başlar koşmaya son dört yüz geçilirken 2 at başı öndedir. Koşar koşar koşar. Seyirciler coşar. Çantasından çıkardığı sarımsağı fırlatır. O keskin koku ölüyü bilem diriltir aaagideşş. Haliyle Karga da dirilir. Olduğu yerde dikilir savaş çığlığını atar. Gökyüzüne yükselir ve belindeki iki adet kılıcı alıp aşağıya doğru pike yapar bunu yaparken kanatlarını kapamış kendi ekseni etrafında dönmektedir. Bir gülle gibi kalabalığın ortasına düşer tam da Aragorn un göğsüne gelir iki kılınçta… Aragorn “eşeden köşeden yallah” diyerekten tahtalı köye doğru atı brego ylan yola çıkar. “Allah ın gavuru” der Karga…

Sonra iki kılıcı birleştirip tek bir kılıç haline getirir. Ensesindeki demir bumerangıda diğer eline alır. Üzerine gelen adamları kendi ekseni etrafında dönerek, bir çırpıda öldürür. Bir yandan attığı bumerang legoleş in yayını kırar. Artık hızlanmıştır bir kere Gandinin kafasını sarmısağa vura vura yamultur. Mary ilen Pippin i ( Ama bu son) tükürüğüynen boğarak, gönderir eşşek cennetine. Tekrar havalanaraktan, kanatlarıyla ortalığı toza bular böylece kolay hedef olmayacaktır. Tüm o kadar kişilik ordu daha ne olduğunu anlayamadan gaflete düşmüş bu garibanları acıyaraktan öldürmez Karga. Ne yapar, ne eder bu adamları alteder. Sona kalan gimli ilen legoleşi birbirlerine monte ederekten, gandinin de asasını yine aynı yöntem ile kendisine iade eder.

Sauron kendisine doğru koşarken, ayağı sarmısağa takılaraktan düşer. Son nefesini verirken karga, yüzük, hüküm dağı sözleri dökülür ağızından. Karga çakar çakmaz çakan çakmağıylan oynamaya başlar. “Ne dedi lan bu” diye düşünürkene aklına Frodo ve Sam gelir bir de tabikine garibim Gollum.

Pırrr edasıynan uçar. Olay mahaline ulaşır. O sırada cefakar gollum Frodonun parmakındaki yüzüğü almaya çalışırken Frodonun parmağı gider Gollum un dişelrinin arasına endini ksıtırtıp, kopartır. Fekatında gollum dengesini kaybederekten düşer. Peşinden de iki diş sarımsak. Yüzük havada böyle döne döne yorulur. Tabi can mı dayanır o kadar yolculuğa pıt diyerekten düşer hokum dağı ateşine. Birden yer gör fenerbahçe diye inlemeye başlar. Meğer Roberto Carlos u almış. 100 yılın şampiyonu… O titreme ile yer gök sarı lacivert olur. Böyle havai fişekler konfetiler filan. Karga etkilenir. Vay be benden büyük kahramanlar varmış der…

E tabi oluşan deprem her bir tarafa yayılır ve insan evlatlarının hepsi utançlarından yerin dibine girer. Orclar bu büyük savaştan sonar gemilere binerekten uzak diyarlara göç ederler

Ve limandan demir alır gemiler
Bilinmeyen uzaklara giderler
Ne uğurlayan, ne el sallayan
Ne de veda eden sevgilililer
Sadece gidenler… Giderler

Herkes ya ölür ya göçer orta dünyanın ortasında yapayalnız kalır Karga…
Sonra beklemediği bir şey olur. Arwen rivendelin oradan koşaraktan gelir. Karganın kucağına atlarken amin meloooo der (Seni seviyorum) Karga da Elfçe de var tabi. Dudaklara yumulur. “Liv Tyler gibin olmuşun kız şıllık”, derken seyirciye göz kırpar. Film biter…

Gökten artık elma düşmez. Asit yağmuru düşer. Uçak düşer. Kafamıza saksı düşer. Daha eğlenceli…

The son
güncel Önemli Başlıklar