bugün

fildir.

vezire dikkat edersin. kaleye dikkat edersin l şeklinde dört nala giden ata dikkat edersin. ama bu sinsi hep bir köşede bekler ve unutturur kendisini. sonra bir hamle yaparsın ve gelir seni yer. sinsi işte.
piyondur. bi boka yaramaz gibi görünüp oyun sonunda shapeshifter misali vezire dönüşebilir.
kesinlikle attır.

taşların üstünden atlar,çatal yapar. hiç beklenmeyen anda oyunun kaderini değiştirir.
bence attır, sonuçta ufak bir dalgınlık anında hesaplamalarını karıştırıp, death note misali yenirsiniz. * * *
piyondur efendim.
adam öyle bir fildir demişki hakkaten fildir.
Attır. Nereden vuracağı belli olmuyor.
Fildir evet. Önunuze atilan piyonu yerseniz vezirden olursun.
Tabi ki de vezirdir. şahın etrafını boş görsün, tee nerelerden gelir alır o şahı. ibne.
attır. çapraz düz dikkat ediyorsun. ama atda tökezliyorsun.
benim bildiğim vezirdir arkadaş! dünyadakileri de böyle satrançtakileri de hepsi mi ipne olur bu taifenin ya?
Fiildir , caprazdan cika gelir ortaligin hamina koyar ,
Baslangictan , bir kac hamle sonra , fiilin caprazindaki piyon acilir , ve fiil osbir cekerek beklemeye baslar , ati yem olarak atariz , ama onun gotu kollayan fiil uzaklardan vezirin tepeye biner,
At'tır kuşkusuz.
Yan yan gelir sinsi fil yaşı. Vezirinizi hüpletir, çoban matına sebebiyet verir.
tayyiptir. pardon lan satrançmış. attır at. düşersin falan bir yerin kırılır. ulan bak....

at hırsızları da bir başka tabii. bak gene. neyse...

aga ne yapsam konu oraya geliyor amk.
(bkz: at)
bütün taşlar. Maharet taşda değil oyuncuda piyonla mat etmişliğim var.
Sinsi ise attir. Digerleri duz, bunun nereden yaklasacagi belli olmaz, kacarken bile yakalayabilir.
fildir. piyonların arkasına gizlenmiş yaptığın hamleler arasından bir anda göremeyip şah mat ı getirendir.
piyon yavrum girip çıkmadığı gitmediği yol yok ibnenin. bildiğin (bkz: sümbül ağa)
satrancı bilen bilir, piyondur. düşman hattını yarabilirse şah haricinde her istediği hakka sahip olabilir.
Fildir. Hiç habersiz gider taa ebesinin nikahındaki kaleyi alır geri gelir.
Attır. Kenardan köşeden usul usul gider... Ben atımla çok mat yaptım.
vezir. vezire dikkat edin.
attır at. kafa karıştırıcıdır bir kere hep kafa karıştırır. amk sinsi taşı. geri kalan taşların hareket alanı zihinde canlandırmaya uygundurama o piç öyle mi? tabiki hayır. resmen götü başı ayrı oynuyor. tam düz gidecek sanıyorsun son anda sol ya da sağ yapıyor devam edip gidecek sanıyorsun ama gitmiyor orada döner dönmez kalıyor. orospu taş.

not: oohh be bu başlığı açana tşrkr ü bir borç biliyorum. çok dolduydum bu götveren ata.
güncel Önemli Başlıklar