bugün

ünlü bir klasik müzik sanatçısıdır. phantom of the opera nın film müziğinden de hatırlanabilir.
profesyonel sanat yaşamına 1978'de, henüz 18 yaşındayken başlayan ve repertuarının çok büyük bir kısmında pop-opera şarkılara yerveren değerli, adalı (bkz: ingiltere) sanatçı.

şimdiye değin imza atmış olduğu single'lar;

"I Lost My Heart To A Starship Trooper" (1978)
"The Adventures of a Love Crusader" (1979)
"Love In A UFO" (1979)
"My Boyfriend's Back" (1981)
"Not Having That!" (1981)
"Him" (1983)
"Rhythm of the Rain" (1983)
"All I Ask Of You" (Cliff Richard ile birlikte) (1986)
"Doretta's Dream" (1987)
"Anything But Lonely" (1990)
"Something To Believe In" (1990)
"Amigos Para Siempre" (1992)
"Captain Nemo" (1993)
"The Second Element" (1993)
"A Question Of Honour" (1995)
"Heaven Is Here" (1995)
"How Can Heaven Love Me" (1995)
"Time To Say Goodbye" (Andrea Bocelli ile birlikte) (1996)
"Just Show Me How To Love You" (1997)
"Tu Quieres Volver" (1997)
"Who Wants To Live Forever" (1997)
"Eden" (1998)
"There For Me" (1998)
"Deliver Me" (1999)
"So Many Things" (1999)
"The Last Words You Said" (1999)
"Scarborough Fair" (2000)
"A Whiter Shade Of Pale" (2001)
"Harem" (2003)
"It's a Beautiful Day" (2003)
"What You Never Know" (2003)
"Free" (2004)
"Snow on the Sahara" (2004)
şimdiye değin imza atmış olduğu albümleri ise şu şekildedir;

cast albümleri;

Cats (1981)
Nightingale (1983)
Andrew Lloyd Webber's Requiem (Domingo, Brightman, ECO, Maazel birlikte) (1985)
The Phantom of the Opera (1986)
Carousel (1987)

Albümleri;

The Trees They Grow So High (Early One Morning olarak da biliniyor) (1988)
The Songs That Got Away (1989)
As I Came of Age (1990)
Sings the Songs of Andrew Lloyd Webber (1992)
Dive (1993)
Surrender (1995)
Fly (1995)
Timeless/ Time To Say Goodbye 1996)
The Andrew Lloyd Webber Collection (1997)
Eden (1998)
The Trees They Grow So High (yeniden basım) (1998)
La Luna (2000)
Fly II (sınırlı sayıda özel basım) (2000)
The Very Best of 1990-2000 (2001)
Classics (2001)
Encore (2002)
Harem (2003)
The Harem Tour CD (snırlı sayıda özel basım) (2003)
The Harem World Tour - Live From Las Vegas (2004)
Love Changes Everything: The Andrew Lloyd Webber Collection Volume 2 (2005)
Diva: The Singles Collection (2006)
Classics (Avrupa için yapılan yeniden basım)
1960 doğumlu ingiliz soprano ve aktris. altı kardeşin en büyüğü. sanatçı olma sevdası küçük yaşlarda zuhur etmiş kişi. bale dersleri almış ve mükemmelmiş bale öğrenciliği esnasında. 1976'da, ilk kez dans grubu pan's people ile arz-ı endam etmiş kendileri...
adına türkiye'deki hayranları tarafından şöyle bir de site hazırlanmış ingiliz sanatçı; http://sarahbrightmanturkey.googlepages.com/
konu ile alakalı ayrıca;

(bkz: andrea boccelli)
(bkz: vivo per lei)
2003 çıkışlı harem albümünde doğuyla batıyı şahane şekilde sentezleyen ve arabian nights ile büyüleyen ses. bir de 6-7 dk.lik bir you take my breath away söyler ki evlere şenlik. seviyorum.
fransızca parçaları ingilizce ye çevirip aynı şekilde söyleyerek eski versiyonlarından daha meşhur eden ve olduğundan çok daha güzel olduğunu sanan bayan sanatçı...
bana faşizmi çağrıştırıyor bu "sevilen sanatçı" ablamız. bi an "sevilen sanatçı" tarzı bir kalıp kullanınca kendimi elifname'nin haber textlerini yazan eleman gibi hisettim.
yine Frank Peterson prodüktörlüğünde yeni albümü Symphony gönüllerde taht kurmuş sanatçı.

1. Gothica
2. Fleurs Du Mal
3. Symphony
4. Canto Della Terra
5. Sanvean
6. I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)
7. Schwere Träume
8. Sarai Qui
9. Storia d'Amore
10. Let It Rain
11. Attesa
12. Pasión
13. Running
karşıma geçip bana şarkı söylemeden bu dünya yı terk ettirmeyeceğim duru sesli sanatçı. sesi o kadar güzeldir ki sizi o an için melodiye göre bir yerlere(heryer) götürür.
ave maria ve jesu joy of men's desiring yorumlarının fevkalade olduğu bir sanatçımızdır.. sanatçımız diyorum, bilinir ki sanat evrenseldir.. dolayısıyla sanatçı da evrenseldir.. yani hepimizin..

her neyse, kesinlikle huzur vericidir kendisi...
sarah brightman - eden adlı parçasını ilk duyduğumdan beri defalarca dinlesem de bıkmadığım ve
şarkıları mükemmel olan bir sanatçıdır.
çok dinlendirici bir sese sahip olan aktris, ve ses sanatçısı. soprano sanırım.
seslendirdiği Con te partirò yu dinlerken, çimlerde yalın ayak koşmak artık daha bir huzur verici.
ülkemizden şöyle bir yetenek, ses çıkmadı ya neyse. millet müzik yapıyorum, müzik yaşam kaynağım hayatım diyerek dolaşıyor. ben böyle insanlara gülüyorum, çünkü hiç birinin müzikten bir b.k anladığı yok. gerçekten hissetmek, acı duymak yaptığın müziğin sesiyle, sevinmek meydana çıkardığın melodilerle. şimdiki zamanların müziğinde sesler, hareketler uyumlu gitmiyor. hissederek okunmuyor. şarkının içinde ağır sözler var bunlar şıkıdım şıkıdım oynuyor. bu mu hissederek yapılan müzik. hangisi sarah brightman'in söylediği şu iki şarkıda ki duyguyu verebiliyor;

http://www.dailymotion.co...an-anytime-anywhere_music
http://www.dailymotion.co...rah-brightman-harem_music
Antonio Banderas ile düeti de dinlenesidir.

http://www.dailymotion.co...and-antonio-bandera_music
gregorian keşişleriyle yaptığı düetleri enfes olan güzel sesli şarkıcı.
Eczacıbaşının 60. yıl etkinliklerine gelmiştir. Eczabaşı ailesi kaliteden sanattan anlar her zaman zaten. Ama kırgınım Sarah Brightman istanbul a geliyor, şehrin altın anahtarını alıyor ve ben izleyemiyorum.
23 ocak 2013 te yeni albümü çıkıyor, sabırsızlıkla şafak sayıyorum.
2013 yılında çıkaracağı albüm ve yeni turnesinin yanında Ali Şen inde katılacağı Uzay turuna turist olarak katılacakmış, yakışır müziğin meleğine.
dreamcheaser albümüyle son albümlerindeki pop a kayan tarzını tekrar yumuşatmış. Petersondan ayrıldı herhalde.
9 kasımda ülker sports arena'da olacak ingiliz soprano. merakla bekliyoruz kendilerini.
verdiği istanbul konserinde 1 kez bis yapmıştır.
hıncal uluçun çok ağır eleştirdiği istanbul konseri diğer konserlerini dvd den ve internetten izlediğimiz kadarıyla epey yavan kaldı, resmi sitesindede çok bahsetmiyordu, benim gibi taparcasına sevenlerde biraz burukluk yaşadık doğrusu. o kadar paraya çok daha iyi sahne gösterisi izlemeyi hakediyorduk öylesine baştan savma bir prova değil. genede dünya gözüyle gördük diye teselli bulmaya çalışıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar