bugün

bir soda markası..
italya'nın toscano bölgesinde ki san pellegrino adlı bir köyden çıkan icinde ki asit miktarının düşüklügünden de anlaşılacagı üzere tamamen dogal mineralli su...
meyveli çeşitleri de vardır...
San Pellegrino Aranciata (Protakal)
San Pellegrino Aranciata Rossa (Kan Portakal)
San Pellegrino Limonata (Limon)
San Pellegrino Pampelmo (Greyfurt)
oldukça kaliteli bir içecektir, fiyatı da tuzludur.
TAV yönetimindeki havalimanarında ve Starbucks'lar da bulunabilir...
abd'de, özellikle east coast'ta yaygındır. cam şişelerdeki sodaları plastik şişelerdekilere nazaran ayrı bir güzeldir. deneyin, hak vereceksiniz.
türkiye'deki zengin sodasıdır. güzeldir, hoştur ama daha güzeli vardır. (bkz: perrier)
ice tea'si nefis olan italyan içecek markası, ürünlerini starbuckslarda bulabilirsiniz.
gazlı limonatası süper olan içecek .
pırılıtılı, kıpraşık, doğal mineralli su diye pazarlanarak daha pahalı satılan gazlı içecek. sadece soda markası değildir. şimdilerde türkiye'de üç tane aromalı gazlı kutu içeceği de var.
san pellegrino aranciata (portakal)
san pellegrino aranciata rossa (kan portakal)
san pellegrino limonata (limon) -aslında misket limon-
detaylı lezzet testi analizini burada yapmışlar;
http://harbiyiyorum.com/l...aranciata-rossa-limonata/
ürünleri ya çok acı ya da çok ekşi. en yakın zamanda türkiye'den çıkıp gitmesi dileğiyle.
görsel

An itibari ile bu müthiş lezzeti bana bir kez daha yaşatan markadır.
Geçenlerde üçüncü dalga kahvecilerden birinde koydular bunu önüme. Getiren çocuk aynı mekanda barista geçinen, masanıza gelip kahveyi yarım saat anlatan ama her kahvesinin tadı aynı olanlardan. Maden suyunu bir getirişi var kasıla kasıla.

içtim rezalet. Dedim ki bundan başka maden suyunuz yok mu şöyle içimi sert bir şey... Bana markanın kalitesinden falan bahsediyor. Ben içimi sert maden suyu duymadım diyor. Dedim ki sen duymamışsın, git öğren manasında bir kaç marka söyledim. Bön bön suratıma bakıyor.

Ya arkadaş bir memlekette her şey gösterişten beslenir mi ya? Bu amk un italyanları beypazarına, soda banta falan kurban olsunlar.

Rezalet, sudan hallice bir sertliğe sahip içeceğimsi.
bizim sırma vs gibi maden sularından daha hafif içince baymıyor boğaz acıtmayan bir sofistikeliği ve softluğu var, kötü bir kokusu ya da asit basılma gibi bir durum yok, yemeklerden sonra ya da eşlik edecek şekilde içilebilir.
kallavi bir türkçe siteye sahip italyan sodası.

içimi yumuşaktır. iyidir.

https://www.sanpellegrino.com/tr/tr
Evet şimdi biz kimiz öğrenci. Her yokluğun çaresini bulur muyuz evet. Ben bu mereti arada bir içmeyi severim. Çok susayınca güzel geliyor su gibi akıp gitmiyor, miden hassassa maden suyu yakar bu naiftir. Tabiki maden suyunun hakkını vereyim bundan da çok içerim zaten.

Şimdi geldik konumuza ev yapımı gazlı suya. Gavurlar buna zaten sparkling water diyorlar köpüklü köpüren su. 1 adet maden suyu ve normal suyu alacağız birbirine karıştıracağız. Püf noktası hepsini nazikçe bardağı eğri tutup direkt cama dökeceğiz ki gazı kaçmasın karışımın. Şelale gibi akıtırsak gaz falan kalmaz. Soğuk kullanırsanız maden suyunu da suyu da daha iyi verim alırız. isteğinize göre de ayarlayabilirsiniz oranı ben 3 maden suyu 2 su oranını seviyorum. Bir daha sade olandan almayacaksınız bunu denedikten sonra. Şimdiden afiyet olsun.