bugün

5 yıl sonra milli futbol takımlarıyla aynı torbada yer alacağımız ülkedir.
(bkz: yıldırım demirören yeter)
http://www.youtube.com/watch?v=eSqoEhWd9cM adresinden tanıtımına ulaşılabileceğiniz, italyan toprakları içerisinde yer alan, ezeli rakibi liecheinstein * olan güzel ülkemsi yer.
akla direk 7-0 gibi bir öbek getiren ülkedir.
milli futbolcuları ve teknik heyetinin boy abdesti alması gereken hepimizin kalbinde yer etmiş ülke.
sürekli futbol takımının başarısızlığıyla gündeme gelen küçük ama huzurlu bir ülke.
rimini'den yaklaşık 5 euro karşılığında otobüsle ulaşılabilen mikro ülkedir. rakımın yüksekliği ve tarihi doku ilk önce insana garip bir duygu yaşatıyor. Hele sırf milli takım formalarını satın almak için gidilmişse insana yaşattığı duygu daha da ilginçleşiyor. Ekonomisinde turizm önemli bir yer kaplar. Zaten gittiğiniz zaman ilk olarak göze çarpan taklit mallar ve hediyelik eşyalar. şayet saf bir insansanız ciddi fiyatlara sahte malları size kakalayabilirler.
savaş halinde olduğumuzu yeni öğrendiğim ülkedir. yav arkadaş insan bi nufüsa bakar bi kendine bakar. tamam o zamanlar olmadıda yıl olmuş 2012. insan hiç demez mi '' ulan savaş çıksa bu türkler bize girse ne olacak? sadece bilecik gelse bizim 8-10 katımız gidip bi ziyaret edip anlaşalım'' diye. futbolla anlaşma yapamazsın, her gelenden 5 yiyosun en kötü. hani desen bi yenilsek ortam yumuşasa olmuyo. 18 yemen lazım onun için. para olmasa insan davet eder ya paşam gelin bi san marino piskeviti ikram edek diye oda yok. Ben çok içerlendim şahsen 250 kişilik orduları varmış zaten bizim burdan cankan kıraathanesine otobüs ayarlayıp 500 kişi gönderiyorum şimdi.
2. entryle sözlüğe yazar olmuş nur topu gibi yazar. kıyamam lan! nicki de san marino...
I. Dünya Savaşı bitiminde San Marino ile anlaşma yapmadığından dolayı savaş halinde gözükmekte olduğumuz ülke. **
milli takımı ülkeden daha meşhurdur.
(bkz: 1994 san marino grand prixi)
9. nesil yazar. hoş gelmiş efenim. twitter sayfasını hizmetimize sunarak sözlük kariyerine başlamış.
sadece 1 entry'si olan sözlük yazarı.
ülkedeki iki yüzlü müslüman yada solcu görünümlu faşistleri gördükten sonra yaşamak istediğim ülkedir.
https://www.facebook.com/sanmarinogenclik

--spoiler--
allahım sana geliyorum. *
--spoiler--
rimini'den kısa süren bir otobüs yolculuğu ile ulaşabileceğiniz mikro ülke. havası çarpıyor yüksekten ötürü alışkın değilseniz aman dikkat.
a milli futbol takımıyla ünlü ülke.
Okçulukta Londra'da bizi temsil eden Emanuele Guidi, 64 sporcu arasından sonuncu olarak göğsümüzü kabarttı.
Bugun malta takimina karsi gol atarak twitter'da tt olmus takimdir. Ulke olarak takip ediyoruz adamlari demek ki.
bu akşam 3-2 yenilerek tarihinde bir ilk yaşamıştır. çift rakamı ilk defa görmüştür, 2 olanı yani ve ben bugün türkiye'deyim tatil için, bu güzel gurur verici tabloyu göremedim. kendime üzülüyorum, ülkemle gurur duyuyorum.
bugün halkı sokaklara inmiş takım.
milli takımı herkes tarafından sevilen nadir hatta tek ülkedir.
futbol maçları normalde 3 ihtimalli iken san marino için tek ihtimallidir. o da malumdur zaten.
Futbolu neden bırakmadıklarını anlayamadığım ülke. Bizim 16 yaş altı takımı oynasa a milli takımlarla daha etkili olur yeminle.
hala savaş halinde bulunduğumuz küçücük ülkecik.
(bkz: bir gece ansızın 82 san marino)