bugün

salih memecan başlığının altına girilmiş onlarca entry sahibinin memecan adına söylenecek olması muhtemel bir yığın kötü söz ve hakaretlere sebep olacak karikatürdür.
çoğu ak partilinin bile midesini bulandırmış olan karikatürdür. "bir insan/kurum menfaatleri uğruna ne kadar alçalabilir" sorusunun cevabıdır.
Salih Memecan'ın chp düşmanı olduğunun açıkça bir delilidir.Ancak yaptığı ayıp olmasına karşın kimse Oktay Ekşi'yi kınadığı gibi bu zatı kınamayacaktır.Yazık canım ülkem enerjisini boş yere harcıyor.
memecan sever birisi olarak yakıştıramadığım karikatür. yalnız tayyip erdoğan'ın hayvanlı! karikatürlerine bakıp "ne güzel lan" diyenlerin bunu eleştirmeleri yavşakca oluyor.
salih memecan'ın kalitesizliğini bir kez daha göz önüne serdiği tarihin kara sayfasına geçen karikatürümsü.
özgürlükçü(!) kanadın empati kurabilmesini sağlamıştır.
bir insanı hangi maddi çıkarın bu hale getirebileceğini ne kadar sorgulasam da bulamayacağımı anlamama yardımcı olan karikatürdür.

kimse demez sanıyorum; "maddi çıkarla alakası yok hacı, memecan akp'yi, başbakanımızı kalpten seviyor" diye...

yaşım müsait. bu herifin on sene öncesini biliyorum.bir de bugününe bakıyorum pes.

entrynin bundan sonrasını göte girmeden tamamlamama imkan olmadığından burda kesiyorum..
korku yazar ve çizerleri ne kadar da kişiliksizleştiriyor'un ispatı.
Sayın kılıçdaroğlunun Başbakanı hayvana benzettiler http://www.itusozluk.com/img.php/a39088be0485b899ff32c9fb8aacca483699/tayyipler+alemi beni niye dansöz kılığına soktu bu karikatüristler benide hayvana benzetin diye basın mensuplarına çıkışması beklenmektedir.
(bkz: memecan)
karikatür eleştirel olur, hatta hakaret sınırında da gezinir. zaten demokratik ülkelerde siyasi liderler eşeğin bi tarafına sokulacak kadar hakaretamiz şekilde eleştirilere uğrarlar. bu açıdan sorun yok.

salih memecan bunun para pul, mevki, şöhret için yapmış olabilir, aslında akp'li bile olmayabilir. bunda da sorun yok, kendisini ilgilendirir bu. ben de para için hiç istemediğim onlarca iş yapıyorum.

yalnız bu 'karikatür' denen animasyonun komik olması gerekmiyor mu? o gülme efekti ne kadar eğreti durmuş, ne kadar 'komik olamamış' bir animasyon bu. bu adam hep böyle 'eleştiriyorsa' tayyibin buna verdiği paralara yazık...
yandaşlıkta son noktadır. genele hitap eden medya taraf tutarsa sonunda neyi tutar hepimiz biliyoruz. yok kanal7 olsan veya samanyolu anlarım ama adın atv güya. bulunduğun yer ya çok değişmiş yada suyunuz ısınmış salih memecan. aynı cesareti acaba başka parti liderleri hakkında espri yaparken bulabilir misiniz? chp ye 1000 oyum olsa vermem ama yapılan karikatür ahmaklıktır.
olaya yandaşlık açısından ziyade bir karikatür olarak yaklaşmak gerekir yani iğneleyici, az sözle çok şey anlatma v.s.

bu karikatürün bu kadar çok eleştirilmesi salih memecan tarafından yapılmış olması mıdır, yoksa kemal kılıçdaroğlu'na

karşı yapılmış olması mı?

şayet bugün memecan tarafından yapılan bu karikatür yarın başka bir karikatürist tarafından tayyip erdoğan için de

yapılabilir bu gayet normaldir, sonuçta karikatürist eserine kendi görüşlerini ve düşüncelerini katar, bunları ifade

eder. özet olarak konuya karikatür olarak bakılmalı, bazı şeyler eleştiriye açık olmalıdır.
leman penguen gırgır artık iktidarı daha iyi anlıyordur...
güncel Önemli Başlıklar