bugün

Kemal Sunal klasiklerinden bir tanesi. sarkisi da pek meshurdur.

salakonun hünerleri,
şaşırttı köylüleri
kabadayı salako
hem de çifte yürekli vay vay
geliyor salako eyvah!
aman salako, yaman salako..
kemal sunal in bizi guldurmelten yerlerde surundurmesine sebep olan film.
"canim sunun surasinda persembeye ne kaldi ki?"
kemal sunal ın bir filmi. bacadan banyonun ortasına düştüğü zaman ortaya çıkan manzara herkesin aklındadır
bacadan banyonun ortasına düştüğü zaman manzarayı görüp, " emineeeeeeeeeeeeeeeeee" diye bağırması ile ayrıca yarmaktadır.
kemal sunal'ın ilk basrol filmi
nijerya asıllı eski ingiliz futbolcu john salako 2004-2005 sezonunda brentford da futbolu bırakmış
beşiktaş tribünlerini özellikle basket maçlarında coşturan ferhat'ın söylediği nefis beste.
yönetmenliğini atıf yılmazın yaptığı 1974 tarihli film.

oyuncu kadrosu:

Kemal Sunal: Salako
Meral Zeren: Emine
ihsan Yüce:
Feridun Çölgeçen:
Oktar Durukan: Hamido
Talat Gözbak: Abuzer
Özden Yüce:
ihsan Baysal: Ökkeş
Zeki Alpan: Kumaşçı
Yusuf Sezer:
Ahmet Turgutlu:
Kudret Karadağ: Tilki Selim
Mustafa Yavuz: izci Mehmet
Hakkı Kıvanç: Kahveci
Necdet Yakın:
Mete inselel:
Yusuf Çetin:
bazı sahnelerinde siyasi mesajlar veren, urfalı babi'nin şarkılarıyla süslenmiş olan atıf yılmaz filmi.
Kemal Sunal ve Meral Zerenin başrollerini paylaştığı Türk sinemasının başyapıtlarından biri.
salıların sallandığı , çarşambaların çarşafa dolandığı , perşembelerin perişanlık getirdiği , cuma nın mubarek gun sayıldığı filmdir.*
(bkz: cumartesi pazar tatil)
kemal sunal ın türk sineması tarihine damga vurmasının ilk basamağı olan film.
--spoiler--
salı sallanır
çarşamba çarşafa dolanır
perşembe perişanlıktır
cuma mübarek gün
cumartesi pazar tatil

pazartesiye ne kaldı ki?
--spoiler--
emine'ye talip olan ağa'nın emine'nin babasına dediği; "yahu ağa sol diye birşey çıkarmışlar vallahi sol elimi kullanmaya korkar oldum, sol adımımı atarken çekiniyorum sakın bu salo'da solcu olmasın?" repliğiyle hafızalara kazınan film.
--spoiler--
reşit ağa: Lan salak oğlan! söyle bakalım ben kimim?
salako: Sen reşit ağasın. Ağasın. Beysin... Ohh!
abuzer ağa: Peki ben kimi de bakalım.
salako: Sen bankasın ağam. bankasın, bangnotsun, yeksin, teksin, ib... ibretsin!
--spoiler--
ağanın kızına aşık olup onu dağa kaçıran saf bir eşkiyanın öyküsünu konu alan bir kemal sunal filmi. 01.12.1974 yapimi filmin yonetmeni atif yilmaz. senaryo ise sadik sendil ve ertem egilmez bulunmakta. oyuncu kadrosu ise kemal sunal, meral zeren, ihsan yuce,nevzat okcugil, feridun colgecen, ozden yuce, zeki alpan.
Ağanın kızına aşık olup onu dağa kaçıran saf bir eşkiyanın öyküsünü konu alan, 01.12.1974 yapımı bir kemal sunal filmi. yönetmen atıf yılmaz. oyuncu kadrosu ise; Kemal Sunal, Meral Zeren, Nevzat Okçugil, ihsan Yüce, Feridun Çölgeçen, Oktar Durukan, Talat Gözbak, Özden Yüce bulunmakta.
şu an trt1' de yayında olan kemal sunal filmidir.
1974 yılında atıf yılmaz tarafından çekilen ve kemal sunal'ın ilk defa başrol oynadığı mükemmel film.
Emine Ağanın Kızıdır ve Babasına Karşı gelmek imkansızdır. Kaçmak ister Ama Dağlara Tek Başına Gidemez bu arada Salako'da Emineye Aşıktır. Beraber Dağlara Kaçarlar Emine ise salako'yu Her Gün Oyalar ve Eski sevgilisi Hamido'ya Kavuşur. Hamido Emine'yi Reddeder ve Babasına Yollamak ister Emine Tekrar Salako ile Dağlara Kaçar Salako ise Hamido'yu ölüdürür ve Kasabanın Eşkiyası olur.film Çatalca inceğiz mağaraları ile çatalcanın kestanelik ve örcünlü köylerinde çekilmiştir...
köylü bir gün baca pilavı pişirir salako'ya verir gazı ve emine'nin çatısına çıkartıp mani söyletir.
elli dirhem kaşarım
kız aklına şaşarım
kaç senedir eminem
ben peşinden koşarım
- salako: söylerken ağlıyacakmıyım
- köylü: ağlarsan kimsenin yüreği dayanmaz
- salako: öyleyse ağlarım
- köylü: bizde bağlamaya başlayınca ikinci maniyi patlatırsın
bir su ver aşırmadan
bardağı taşırmadan
gel kaçalım eminem
aklımı şaşırmadan
- köylü: kız avluya merdiven dayayıp dama fırlamazsa iyi...
herkese renkli günler
en sevdiğim kemal sunal filmi beni en çok güldüren ki hepsi güldürmüştür

- elli gram kasarim
- kiz aklina sasarim
- kac senedir eminem
- ben pesinden kosarim

manisinden sonra bacadan düşer ve emine (meral zeren) çıpalk halde görüp bayılması şimdi filmlere taş çıkartır ne varsa yeşil çamda var arkadaş.
Küçükken izleyip izleyip emine salako'ya aşık değil onu kullanıyor diye salako'ya üzüldüğüm Kemal Sunal'ın güzel filmlerinden biri.
an itibariyle kanal 7'de yayınlanmaktadır.
kanal 7'de oynayan efsane. evet.
tam da şuanda kanal 7'de yayınlanan filmdir.
yarin 19.30da star tvde yayinlanacak olan kemal sunal filmi. kaynak (bkz: reklamlar)