bugün

istanbulsporun yeni sahibi
fifa menejeri
5 dil bilen zengin şahsiyet, eski milli futbolcu
boşnak asıllı eski futbolcu.
kazma saffet diye anılırdı. şimdi tüccar oldu
galatasaray ve fenerbahçe'de futbol oynamış olan eski forvet.şimdilerde menajerlik yapmakta kendisi."istersem zidane'ı,figo'yu türkiye'ye getiririm" demişti bir ara.
beşiktaş ve kocaelispor formalarıda giyinen eski futbolcu,aziz yıldırım sponsorluğuyla istanbulspor'un yeni başkanı...
türkiyeye gelmis gecmis en kazma santrafordur kendileri. attıgı gollerin yüzde doksanı kaza bela atılmıs gollerdir.
futbolculugu döneminde eşek saffet olarak bilinen simdilerde istanbulsporun sahibi ünlü futbol meneceri
kendisine faul yapıldığında ilk önce dizlerinin üstüne düşüp sonra yere düşen eski futbolcu.
bir de gol sevinci vardır ki tarihe geçesicedir. uzaktan şut gelir top saffetin kaval kemiğine çarpar gol olur. saffet ayağa kalkar yere tükürür ve santraya doğru koşar. saffet bu defa jeneriklere geçecek güzellikte gol atar.ayağa kalkar yine yere tükürür ve yine santraya doğru koşar. akıllara ziyan durumdur. gülünesidir.
yanlışım yoksa bir beşiktaş bolu maçıydı. top sağdan ortalandı kaleye paralele yerden gelen topu bu arkadaş sol ayak içiyle çizginin 15 cm dışından kaleye vurmak istedi. işte film de bundan sonra başladı. kaleci ve tüm rakip defans gol olacak diye bakışırken o top geldiği gibi tekrar ters yöne gitti. saffet vurduktan sonra yere düşmüş pozisyonu izlemekteydi. top kalenin sağ direğine çarptı tekrar yerdeki saffete geldi. önce direğe çarpan sonra yere çarpıp gelen bu topu saffet oturduğu yerden kafayla filelere göndererek futbol tarihinin bir ilkine imza attı. evet o oturarak kafayla gol atan ilk oyuncuydu. sonra ayağa kalktı yere tükürdü ve santraya doğru koşmaya bşladı. aynıyla doğrudur. maçı trt naklen vermişti ercan taner de lüle ve kıvırcık saçları ile anlatmıştı.
aziz yıldırım ile birlikte rusların silah ihalelerinde top pardon at koşturan eski futbolcu
tv de fc barcelona maçını izledikten sonra anladım ki :
milleti bunca yıl futbolcuyuz diye kandırmışız!
üç büyük kulüpte birden oynamış ilk futbolcu... * hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama bir maçta sağdan yerden yapılan ortayı kaleye 1,5 maksimum 2 metreden üst direğin 2 metre üstünden dışarı atmayı becerdiğinde fizik kurallarının bu arkadaş için işlemediğini ve bunun üstün bir ırktan gelen yüce bir şahsiyet olduğunu anladım... o günden beri ne zaman saffet sancaklı ismini duysam tüylerim diken diken olur... ruhumu bir hüzün kaplar...
mac başlamadan santra vuruşunu yapmak için beklerken , daha oyuun başlamasına biraz sure varsa (hakem saha dısını organize etmesi, file kontrol vs) safet sancaklı insanı santradaki topu sektirmeye başlar ve ayagında seken topu havaya atarak ensesinde durdurmaya çalışırdı. Ayrıca Hakan Şükür ile çift forvet oynadığı dönem birlikte ikiz kuleler olarak anılırlardı.
şu sıralar oynanan istanbulspor kocaelispor maçı öncesi bir açıklama yapmıştır ki güldürmüştür baya.

--spoiler--
kocaelispor'la 2. ligde şampiyon olduk sonraki sezon 19 hafta lider götürdük ben sakatlanmasam şampiyon olurduk.
--spoiler--
futbol oynadığı yıllarda itfaiyeci lakabıyla anılırdı. özellikle beşiktaş ta oynadığı dönemlerde takım ne zaman para derdine düşse, bir anadolu takımına kiralanır, ateşe düşmüş anadolu takımlarına ise attığı gollerle hayat verirdi. ayrıca kendisi kişiliği sayesinde büyük takımlarından bir diğerine gittiği için kınanmayan ender futbolculardandır. bjk, fb ve gs haricinde oynadığı bazı kulüpler, kültürspor, sarıyer , eskişehirspor, kocaelispor ve konyaspor dur.
hayrettin demirbaş'a neredeyse ceza sahası dışından kafa golü atmış olan enteresan bir golcü(ydü).
kocaelispor da oynarken fenerbahçe ye rovaşotayla doksana gol atan hakan şükür'e benzeyen futbol yapısı olan eski futbolcu.
oldukca kazma bir futbolcu olmasina ragmen, sirasiyla, bjk, kocaeli, gs ve fb de oynama sansina sahip olmus yaraticiliktan yoksun futbolcu, simdiki menajer.
gün itibariyle milletvekili adayı olmuş futbolcu eskisi.
(bkz: mhp)
fenerbahce'ye transfer olduktan sonra ali sami yen'de ki ilk macinda taraftar tarafindan cuzdan sallanarak " pezevenk saffet ananida sat" diye bagrilarak protesto edilmis eski futbolcu.
22 temmuz 2007 seçimlerinde mhpden milletvekili adayı olup kazanamamış siyasi sporcucur.
boşnak asıllı, futbolcu, silah tüccarı, futbol menejeri, siyasetçi, beyaz vatandaş.
yarın bir gün kabineye falan girerse şaşmamak lazım.
(yabancıya melek, kendine düşman halkım durumu.)
yukarıdaki vecizenin telif hakkı şahsıma ait olup kendim düşündüm kendim yazdımdır.
futbolcuyken sırasıyla kültürspor, vefa, beşiktaş, kiralık olarak eskişehirspor, konyaspor (2 kez, ilki kiralık), sarıyer, kocaelispor (2 kez), galatasaray ve fenerbahçe formalarını giymiş ve 100ler kulübüne girmiş ex futbolcu.
bakınca hep bir çakma hakan şükür hissiyatı uyandıran veteran top depici.
fenerbahce'de oynadigi donemde fenerbahce formasi ile ciktigi ilk mac 8 eylul 1996 galatasaray fenerbahce macidir.

fenerbahce formasi ile ilk golunu de bu macta atmistir.
güncel Önemli Başlıklar