saf türk kanı

entry 13 galeri video ses iyilertrends
 1. 1.
  damarlarımda şırıl şırıl akan kandır. tabi almanlar, ingilizler falan da var, ama onların ecdatları daha düne dayanıyor, yazmaya değmezler.

  TArihin en eski ırklarından olan türkler, saf kalmayı başarmış birkaç ırkın başında gelir.

  bakınız bulgaristan'da, yunaNiSTAN'DA YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZ; HiÇBiR ZAMAN DIŞARIdan NE KIZ ALIRLAR, NE DE KIZ VERiRLER. KEZA TÜRKiYE AYNI ŞEKiLDE, KiMsE BAŞKASINA KIZ VERMEZ, aynı şekilde almaz. bunu yAPAN SADECE OSMANLI HANEDANI OLMUŞTUR. ONLARDA ZATEN BU HAMLELERiNiN BEDELiNi ÖDEMiŞLERDiR. YiNE AYNI ŞEKiLDE TÜRKiSTAN'DAKi KARDEŞLERimiZ BU UĞURDa ölüyorlar...

  edit: kimseyi ne rencide etmek gibi bir niyetim, var ne de başka bir şey.
  #5571891 :)
 2. 2.
  sevgilisi tarafından defalarca aldatılan saf ve türk arkdaşımızın kanı da olabilir...

  ya da parti adına bakmadan oy veren saf ve türk arkdaşımız da olabilir...

  ya da soyu oğuzlardan gelen saf kan türk arkdaşımızda olabilir...

  (bkz: serbest çağrışım)
  #5571910 :)
 3. 3.
  yalandır, çünkü buradaki türkler büyük ölçüde anadolu'nun eski halklarının (hititler, lidyalılar vs.) kanını taşımaktadırlar. orta asya'daki türklerle çok az oranda soy bağları vardır. zaten buradaki türkler orta asya türkleri gibi çekik gözlü değillerdir, fark ederseniz. hem tarihte türkler gayrimüslimlerle değil, ama kürtler, boşnaklar, çerkezler gibi birçok müslüman halkla karışmışlardır.

  yani "türk" kimliği safkan bir ırkı değil, kültürel bir kimliği ifade etmektedir. hem bilimsel olarak da ispatlanmıştır bu:

  (bkz: orta asya efsanesinin yalan olması)
  #5572125 :)
 4. 4.
  irkciliktir.ataturk milliyetciligine uymaz ona gore kendini turk hisseden turktur. *
  #5572150 :)
 5. 5.
  iki bakımdan ele alınabilir:

  -Türklerin büyük oranda -Avrupalı milletler gibi- hiç bir ırkla melezleşmemesi, eğer bu bakımdan ele alınıyorsa doğrudur.

  -Diğer anlamda ise, Türk ırkının hiç bir şekilde başka ırklarla karışmadığını iddia etmek ilmi değildir. Bu Türk ırkçılığı ile Alman ırkçılığını birbirine karıştırmaktır.

  Bir de Türklerin Anadolu milletleriyle karışıp, piçleştiğini iddia edenler ya cahil ya da soyu bozuk türk düşmanlarıdır. Defalarca söylemekten yoruldum artık, siz hiç mi Türkmen göçü diye bir şey duymadınız?

  Atatürk mü diyorsunuz? Yani Türk Tarih Tezi. O dönemdeki tüm alimler Hititlerin, Sümerlerin Türklerin ataları olduğu iddia etmiştir. En ırkçı bilineninden en kaypağına. Mesela Rıza Nur da meşhur Türk Tarihi'nde bunun aynını der, Falih Rıfkı'da Türk Tarih Kongresi'nde bu tezi inkar eden Zeki Velidi'ye karşı cephe almıştır.

  Ama Atatürk'ün buradaki amacı Türklerin melez, piç olduğunu iddia etmek değil, tarihteki nice ırkların aslında Tur ırkından olduğunu ispat etmektir. Bu heralde nasıl ki Rıza Nur'u o dönemde Türkçüler arasına sokuyorsa, Atatürk'ü de o şekilde Türkçülük ülküsünün dahiline sokar.

  (bkz: büyük türkmen göçü)
  (bkz: türk ırkçılığının esasları)
  #5572185 :)
 6. 6.
  (bkz: saf kan)
  (bkz: yok öyle bişey)

  eğer saf kan olduğunu idda eden biri varsa önce gözleri çekik mi sormak isterim, boyu kısa mı sormak isterim. yok öyle bir olay. herkes az ya da çok yabancılaşmış. orta asya türklerinden dağlar kadar farkımız var. ırk tanımı tek tip olmaktır. ama her çeşit insan var türkiyede. Ayrıca kıza alıp kız vermemek meselesi ise, müslüman, gayrimüslüm ayrımına göreydi. büyük türkmen göçü'nden sonra Anadolu'da ırklar karışmıştır. inakar anlamsız ve bir o kadar mantıksızdır. önemli olan türk'üm demektir. işte böyle bireyler türkiye'yi hak ettiği yere çıkarabilecektir.
  #5572238 :)
 7. 7.
  saf kan olduğumu iddia ediyorum, aynı şekilde bütün türklerin saf kan olduğunu iddia ediyorum ve cevap veriyorum: gözlerim çekik değil.

  gelin dostlar bu konuyu biraz açalım,

  Türkler'de Haplogrup C ve R olmak üzere ikiye ayrılır.

  C haplogrup %30
  R haplogrup %60
  Diğer %10

  C haplogrup, Türkmenistan'da, Özbekistan'da ağırlıklı olarak bulunan kandaşlarımızda bulunan haplogruptur. Bu haplo grupta, gözler daha çekiktir. Ancak R haplogrup, Azerbaycandaki ve Türkiye'de ki kandaşlarımızda bulunur. Daha kumral ve gözler daha az çekiktir.

  sizin anlyacağınız dilden size bir soru yönelteyim,

  soğuk iklimlerde yaşam sürenler neden sarışındır yahut sıcak bölgelerde yaşayan insanlar neden esmerdir bunun cevabını verin, sorduğunuz sorunun cevabını alacaksınız.
  #5572726 :)
 8. 8.
  şekil 1a dır. Ata demişti hatırlatırım "...damarlarındaki asil kanda mevcuttur.."
  #6338964 :)
 9. 9.
  pek de saf olmayan kandır. zira atalarımız hep yabancı gelinlerle evlenmişlerdir. malum, zamanında rusyayla da komşuyduk. söz konusu ruslar olunca, kaynaşmamak da zor olsa gerek.

  ama her ne olursa olsun, türklük kanla, sütle olacak iş değildir kanımca. davranışlarıyla, özenliliğiyle, tutumuyla olacak iştir. her türk, türklüğünün hakkını verseydi şu an bu noktada olmayacağımız da bilinen bir gerçektir.
  #6338984 :)
 10. 10.
  pek kazancı yoktur. zira kanıtlanabilirliği olmadığı için değeri tartışılır. keşke satılabilseydi. kendi fikrim satardım. gerekirse kendimide satarım o ayrı.
  #6339033 :)
 11. 11.
  bir yörük olan bendenizde aşağı yukarı beş litre kadar bulunan kan.
  #6339078 :)
 12. 12.
  gözlerini kapatarak,gülerek,özgür bir şekilde ölürken,birkaç terörist,birkaç adi pkklı öldürmüş olduğunu bilmektir.o kanın aktığı yerde o anda güller,çiçekler açar.Bu kanın ruhu o anda okula girmek için andımızı okuyan genç mehmetçiğin kanıyla karışır.çok çabuk kaynaşırlar.bu döngü hep devam eder.
  #6339093 :)
 13. 13.
  ziya gökalp kendisine kürt diyenlere "piç" demiştir. görüyorum ki bu küfre layık olmaya çalışanlar var.
  #33185215 :)

saf türk kanı ile alakalı başlıklar