bugün

rahmetli sadri alışık bir röportajında, sinemanın kralı '' ayhan ışık '' için şunları söylemiştir.

'' şimdi, şöyle yani övmekle alakalı, aklına gelebilecek her güzel cümleye değer layıktır. biz küçük hanım avrupa' da çekimleri için yurt dışındaydık. bu 5 gün gemi ile marsilya' ya kadar gidiş sonrasında dönüşte tekrardan napoli den bu tarafa dönüştü... neyse gittik 5 gün marsilyaya ben kamarada yatmadım aynı kamarayı beraber vermişlerdi sıcak buldum yatmadım güvertede şezlong da geçirdim geceleri. marsilyaya çıktık aradan bi 25-30 gün geçti dolaştık paris falan, sonrasında napoliden vapura binecektik tam birşeyler içiyorduk ayhan dan derin bir oh be yahu çıktı ve dedi 1 aydan sonra rahat bir uyku uyuycam dedi. biz şaşırdık tabi hayrola neden yatmadın diye sorduk. yoo dedi, çünkü gittiğimiz bütün otellerde ikimize bir oda verdiler aynı yatakta yattık hepimiz, ben geceleri içtiğim için o erken yatardı ben gelirdim geç saatte yatardım ve yattıktan sonra ya elimi ya ayağımı böyle üstüne, boğazına nereye denk gelirse koyarmışım ve 25 gün yahu birader elini burama koydun, rahatsız ettin bilmem ne demedi... ''
adam dediğinin adam gibi dostu olur.
bu da öyle bir şey işte..

edit: imla.
dostluklarının en güzel ifadesi için : görsel

görsel
görsel
görsel
görsel
(bkz: ee sanane ulan o zaman bundan)
"heh sadri alışık.. ince bıyıklı? ben bu şimdi bu ayhan ışık'ın arkasından bağırdım. turist ömer! turist ömer! dedim. dönüp bakmadı adam hayret. demek ki sadri alışık'ın arkasından bağırsam ayhan ışık! ayhan ışık! diye o da bakmayacak. bunlar garip şeyler işte sinema"

(bkz: vizontele)
Pek güzel bir dostluktur. Ortak resimlerinden net gözlemlenebilir.