bugün

şeyma subaşı’nın çıkaracağı kitabın ismi..
Sadece Şeyma ise satmaz. Zira kendi başına en büyük başarısı acun'un "kutumda büyük hissediyorum" isimli yarışmasına çıkmaktı.
Seymayi savunduğuna bende inanamıyorum ama bu kadin bu yuvayı tek başına mi yıktı, zorla mı. 40 kusur yasinda adam 20 yaşında kızı alıyorsa acaba hangisi avcı. Ergenlikten bile yeni çıkmış sayılır. Kadin diye bu kadar da üzerine gitmek doğru mu.
kitabın adı starbucksta sipariş verirken bulunmuş gibi.
Gelip bu tip platformlarda dahi iki satır yazamayacak Şam şeytanları kitap yazıyor aq, işin kötü yanı bir de bunları alıp okuyanlar var. Türk edebiyatının hiç bir döneminde bu kadar rezil olduğunu sanmıyorum, umarım ileride bu ülke bir aydınlanma yaşar ve o günün insanları ülkenin her anlamda ne kadar zor dönemlerden geçtiğini anlayıp bu tip şeylerden uzak dururlar.
Edebiyat dünyasının can çekiştiği şu günlerde ilaç gibi gelmiştir. Alınsın bakalım ufkumuzu açmaca derin dünyalara dalmaca. Ayrıca bu kadar ucuz olması canımı sıktı. Yap elli tl herkes alamasın. Bizim Şeyma subaşı okuyucuları olarak bir farkımız olsun di mi.
görsel
Fakirdi evlendi zengin oldu.
Belki muhitinden dışarı çıkmamıştı dünyayı gezdi.
Gitmediği parti, girmediği ortam, yemediği yemek kalmadı.

O kitap yazacak tabi yoksa 24 saat ekran karşısından ayrılmayıp dünyasını internet ve biraz trollükle sınırlayan ergenler mi yazacak ?
Gezdiği memleketleri, gördüğü yerleri, tanıştığı insanları yazsa üç cilt olur. Kıskananlar çatlasın.

Yeni şeyma aranıyor dense başvurmayan kadın kalmaz.
Kitabı okudum çok beğendim gezerken kendini geliştirdiğini kelimeleri kullanma becerisinde anlıyo... sjsjddj daha çıkmamış galiba zaten. Bu kadar Ağustos böceği gibi yaşayıp da kitap yazmaya bari soyunma ya. Hey Allah’ım ya. Halbuki sadece Şeyma diye bir şey olamaz Melisa olmasaydı bir hiçti ne diyim ki ne günlere kaldık ne insanlara ve kepazeliklerine.
bazı yazarların, bir sayfasını dahi incelemeden kibir ve önyargı ile hakkında entry gireceği kitap.
Başarı öyküsünü yazmış, yazdırmış kız.

Birçok kişisel gelişim kitabından daha faydalıdır eminim.

Bu kızın bu kadar linç yemesini anlamıyorum. Acun çok saf salak bir tip olur da bu da kullanır, anlarım... Ama win win durumu. iki taraf da kazançlı kendi çapında, iki taraf da mutsuz değil, bir biz rahatsızız.
bu ülkede herkes yazar herkes kanaat önderi zaten.

sevgilisi ile birlikte olur ifşa olur kitap yazar,
zengin koca bulur, ayrılır kitap yazar... bir allahın kulu da çıkıp sormaz sen hangi bilgi birikiminle bu işe giriyorsun diye...

ha kimseyi ilgilendirmez isteyen istediği gibi yazar çizer ama sorarlar adama senin zengin kocadan boşanıp dünya kadar nafaka almak haricinde bu hayatta ne başarın var da bunu "başarı öyküsü" olarak lanse ettiriyorsun diye...
zaten ömür yetmezken bu kadar çok kitaba, pekte umrumda değil açıkcası.
(bkz: sadece nafaka)
hayattaki tek başarısı kutusunu açmak olan kadından edebiyat sanatı görmeyi bekleyen nesli görmemizi sağlayan kitaptır.
sonuç itibariyle güzel bir hatun ve biz erkekler güzel hatunları elde etmek için ne savaşlar yaptık ve hala savaşıyoruz, dünya maalesef bu şeklide dönüyor sayın erkekler, bu kızda,kitabı okumadım ama hemcinslerine zengin erkek nasıl elde edilirin formulünü gizliden veriyor sanırım. yani sistem bu şekilde işlediği için çokta saçma gelmiyor kızın hayatı bana, sonuçta yukarıda da belirtilmiş alan memnun satan memnun.
Sadece şeyma ise ben almayayım.
Türk edebiyatının yeni yüzü.
sanıyorum ki huzme huzme ışık vadediyordur.

huzme huzme ışık!

yanacaksınız!
Kitabını okumadım ancak sosyal medyada paylaşılan sayfalarını gördüğümde gereksiz kağıt kullanıldığını düşündüğüm kitap. içi boş kişisel gelişim kitaplarının kahraman tazeoğlu gibi iki satırlık cümle ile sayfa dolduranların karması gibi duruyor. Umarım içinde edebiyata dair bir şeyler vardır ve ben bu entryi yazdığıma pişman olurum

** not: bu bir linç değildir**

Ama olabilir de, güvenmiyorum.
Yo Yo lütfen acunun eşi değil sadece Şeyma.
boş beleş bi kitap.
Kitap kapağı avon kataloğunu andırıyor.
Hatta ilk gördüğümde avon sanmış, şeyma olduğunu bunca filtreden fark etmemiş, ruj rengini sevmiş, sipariş vermek için en yakın mahalle arası kuaförüne gitmeyi düşünmüştüm. Yıktın...
https://www.youtube.com/watch?v=oURh_Z6Dca0
evlenmekten başka başarısı olmayan insan kitap çıkarmış. ne yazmış acaba acunun altına yatınca pozisyon önerileri falan mı vermiş.

bir şeyma özlü sözü,

her şey ya meraktan ya yeraktan olur.