sabaha biraz bilgi bırakalım

entry 83 galeri 2 video ses iyilertrends
 1. 83.
  1-Curiosity gezgini, Mars’ın yüzeyinde bor buldu. Bu durum, Kızıl Gezegen’in bir noktada uzun dönemli ve yaşama elverişli yeraltı suyuna sahip olduğunu gösteriyor. Bor, buharlaşmış olan suyun bıraktığı kimyasal bir imzadır, ve Mars’ın bir zamanlar yaşama ev sahipliği yapıp yapmadığını henüz bilmesek de, bu keşif, gezegenin bir zamanlar bolca su bulundurduğunun kanıtı. Ama üzülmeyin hala en büyük bor rezervi bizde.
  2-Dünya’nın 4.5 milyar yıllık ömrü boyunca şiddetli sıcaklık dalgalanmalarından geçmiş olduğu biliniyor. Küresel sıcaklıklar, 20nci yüzyıl sonlarının ortalamasından 4.3 derece daha soğuk olduğu zaman hayatta kalmak için çabalamıştık ve önümüzdeki on yıllarda Dünya’nın sadece 1 ya da 2 derece ısınmasına izin verirsek, tam olarak yine aynı şey için çabalayacağız.
  3-Suyun her molekülünde iki tane hidrojen atomu bulunuyor ve hidrojen özellikle radyasyonu engelleme konusunda çok becerikli. Gelecekte Mars’a gidecek astronotlar uzaydan gelen radyasyon yağmurundan buzdan iglo benzeri evlerin kurulması ile kurtulabilecek. Tabi buzdan evler fikri şu anda sadece fikir.
  4-“Dünya üzerinde kendi güneşimizi yaratabileceğiz” sloganıyla, kelime anlamı “birleşmek” olan “füzyon” enerjisini ortaya atan bilim insanları, füzyon reaksiyonları ile dünyanın enerji ihtiyacını karşılayabileceklerini belirtiyor.
  5-Küresel Isınma karşıtı 5 Teknoloji isimli bir makalede, Küresel Isınmaya karşı mücadelede; Nükleer Füzyon, Ulaşımda CO2 miktarını azaltma, laboratuarda yetiştirilen gıda maddeleri, endüstride enerji verimliliği ve küçük fabrika tabanlı enerji üretim sistemleri ve Binalarda Enerji Verimliliği başlıkları yer alıyor.
  6-Fransa’ da 2017’de yapılacak olan başkanlık seçimlerinin hemen öncesinde, ülkedeki girişimleri desteklemek amacıyla yeni bir vize programı açıkladı. Teknoloji alanında yetenekli yabancı girişimcileri ülkeye çekmek ve ülkedeki girişimlerin yabancı eleman istihdam etmesini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan ‘Fransız Teknoloji Vizesi‘ dört yıl boyunca kullanılabiliyor imiş.
  7-Amazon’un yeni yol şeridi patenti, sürücülerin alışkın olmadıkları bölgelerde seyahat ederken yanlış şeride girmesini önlemenin yanı sıra, aracın trafik oluşmasını engelleyecek şekilde şerit değiştirmesini sağlıyor imiş.
  #35467676 :)