bugün

bu kadınlar evde işi gücü, çoluğu çocuğu bırakıp düzenli turlar halinde bir programdan diğerine gruplar halinde giden tiplerdir. hepsini kazana koyup kaynatacaksın.
seda sayanın aynı örnek giyinen kadınları meşhurdur bu konuda.genelde komşu ziyareti yerine tv programlarına gitmeyi tercih eden kadın grubudur.
sabahın köründe okula giderken duraktayım bakırköyün ruh ve sinir hastanesi durağında..

bir baktım bir teyzem var durakta.. nerden tanıyorum nerden diye düşünürken şu sabah programlarının müdavimi, sabah bitip öğlenkilere de giden yaşlı bir teyze karşımda duruyo..

nasıl makyaj yapmış nasıl anlatılmaz yaşanır.. sanki onun programı o sunucak.. o durakta görünce ne yalan söyliyim acaba hastaneden çıkıp mı gidiyo diye düşündüm.. çünkü akli dengesi yerinde olan biri ne o makyajı yapar ne de o gerzek programlara gider..
şahit olunduğu üzre, para alıp programa çıkan kadınlardır. ekmek parası yani.
sabah programlarına katılmayı meslek edinmiş kadınlardır.
kocası kahveye gittiği için evde sıkılan ve evde boş oturmamak için 'aman şimdi çarşı pazar yapsak hem yorulucam hem para harcıycam'diyerek seda sayan,kuşum aydın,serap ezgü gibi programlara gidip oturduğu,alkışladığı ve kavga çıkarttığı yerden para kazanan insan türü.
bunlar için özel turlar düzenlenir, servisler kaldırılır. nabza göre şerbet verirler, esra ceyhan' a gidince ağlaşılır, seda sayan' a gidince oynaşılır, kuşum aydın' a girmeyelim hiç.
yaşam analisti teyzelerdir. hayatı ve insan ilişkilerini sorgularlar. nerede oynayacakları, nerede pöykürecekleri belli olmaz.
(bkz: seda sayan ve teyze ordusu)
(bkz: menapoz teyzeler)
daha beteri olan gruptur.

(bkz: sabah programlarına giden erkekler)
programlarda dağıtılan bilimum beleş ev aletleri ve seyircilere fırlatılan fındık, fıstık, çikolata, baklava ve envayi çeşit gıda ürünlerinden faydalanmak isteyen yurdum kadını.
enerjilerini yanlış yerde harcayan, sosyalleşme çabasındaki kadınlardır.
organize olmaları, süslenip püslenmeleri takdire şahandır.
(bkz: televizyon programlarina katilan kadinlar)
(bkz: sabah programlarindaki basi acik kadinlar)
muhtemelen gece evlendiklerini düşündüğüm, gündüz ışığında yüzleri meydana cıkınca kocaları tarafından evden apar topar kovulan kadın tipleridir.
insanlarin bosluga düsünce neler yapabildiginin göstergesi teyzeler.
nedense her gordugumde, eskiden butun mahallenin bir kamyon arkasına dolusup, hurraaaa, piknige gitmesi geliyor aklıma. ayrıca bu giden kadınlar yolculukta neler yasıyor çok merak ediyorum. otobuslerde bu kişilere, motivasyonlarını ust seviyede tutmaları için kesinlikle darbukatorler, gırnatacılar falan tahsis ediliyor dusuncesindeyim. yoksa bir insan sabah sabah bu kadar neşeli ve oynak olamaz.
her an programa müdahele potansiyeli taşıyan kadınlardır.
--spoiler--
teyze oturduğu yerden, karşısında ki kıza para uzatan adamın üzerine fırlar :
-aaa utanmıyor musun elalemin önünde kızcağıza para teklif etmeye? inanma kızım, dur alma o parayı, benim kızı da kandırmıştı parasıyla birisi, iki gün gönül eğlendirdi bak sonra atıp kaçtı namussuz.
birileri :
+teyze dur burası banka ! kanal z binası yan tarafta yanlış geldin galiba.
--spoiler--
salak kadınlardır,,,tümüyle memlekette fuzuli oksijen tüketimi yapan, gayri safi milli hasilaya ek sayı olarak yük olmaktan başka bir halta yaramayan ıskartalardır.
kimin elinin kimin cebinde olduğu derdi bütün dertlerden, yaşama gayelerinden daha kutsaldır daha önceliklidir onlar için.

sonra da ülkemizde kadınlara neden şiddet uygulanıyor, neden hak edilen değer verilmiyor diye hayıflanıyoruz... biraz da kendimize bakalım !!!
her konuda, illaki söyleyecek sözleri olan. eskiden konuştukları sözler sadece orada çıkan kavgayla sınırlı kalırken. artık rejinin de ciddiye almasıyla seda sayan veya bilimum sabah programı sunucusunun tartışmayı yönlendirirken alt yazıda "seda sayan şunu dedi" diye yazılan yazılardan sonra. seyircinin tespitine istinaden seyirci şunu dedi yazısıyla dumur eden ve programın akışını değiştiren güzel insanlar. sabahın köründe en genci 50 yaş barajını çoktan devirmiş teyzelerdeki bitmek tükenmek bilmeyen bu enerjiyi görünce insanın gençliğinden utanası geliyor. teyzeler büyüksünüz.
menepoz, cahillik, halkı oyalama politikaları,ucuz zevkler bu tür kadınları ifade eder.kadınlar şu cahlliklerini aşıp çocuk doğurmaktan başka bir işe yaradıklarını gösterirseler o zaman hak isteme hakkı olacaktır.
sabah programlarına giden erkekler kadar vahim olmasada oldukça düşündürücüdür.ellerinde yemeklerle gün düzenler gibi izlenim vermeleri,mehmet ali erbil'in espri(!)lerine çığlık atarcasına gülmeleri,evde kendisini izleyen kocalarına el sallamaları ...
şimdi eğerki başlık her sabah programına giden kadınlar olarak yapılmış olsaydı yapılan yorumlarıma pardon tanımlara katılabilirdi(k)m .

ancak daha 2 gün önce gelişim düzeyi normal olmayan bir öğrencim annesiyle birlikte programa katılıp seda ablamızdan yardım istemiştir ki bu çocuk 12 yaşında olup maddi zorluklardan ötürü beş kuruşluk ameliyatını olamamaktan ötürü oradaydı .

televizyonu açtığımızda kocaman bir kaya bozağlarımızdan gözlerimize doğru ağır ağır ilerledi ;elbetteki üzüldük , elbetteki bizde elimizden geleni yaptık , elbetteki bizde bu ailenin içine düştüğü acz'e lanetler okuduk ...

tanım :

bazen çaresiz olan insanlardır ,çaresizliğinden her umuda yönünü dönüp mutlu olan insanlardır .
süzme dangalaktırlar.
konken partisi yapacak arkadaş bulamayınca eğlenmeyi böyle bir yolda gören kokana teyzelerdir.
güncel Önemli Başlıklar