bugün

bir işe sahip olmaktır. ama gecenin iki buçuğunda akla geldiğinde adamı gerer.
öğlen olsa bu kadar koymayacak iş.
en ulvi küfürlerin doruk yapması.
sabah okula gitmenin para kazandıran ve daha üretken kılan versiyonu.
2010 dogumlu arkadaslarin(ikibinon) yapmamasi yuksek ihtimal olan eylemm..muhtemelen beyinle calisanlarin % 90 i hom ofise gececek.
(bkz: işkence)
her sabah 6 da kalkip, hazirlik yapip, servise dogru gitmek zor ama cuma gününe de hastayim. ertesi gün iş olmamasi o kadar sevindirici ki.
işi olmayan arkadaşlara da en kisa sürede geleceği için iş bulmasini temenni eder, esenlikler dilerim.
öldürmeyen ama hep süründüren eylemdir.
bi işe sahip olduğumuz için mutlu olmamıza vesile durumdur.

sağlam kafa sağlam vücudda bulunur.
kış aylarında yapılanı bir nevi çin işkencesidir. o yatakta kalkıp buz gibi sokağa çıkılır mı hiç.
06:30 ta kalkıyorsan ve evden çıkarken yüzlerinde mutlu bir ifade ile uyuyan birileri varsa ,iç gıcıklayıcı olabilecek para kazanma eylemidir.
hele de kışın o sıcak yataktan kalkmak çok zor olan hede.
zengin koca felsefesini ezberlemiş olsaydık bunlar başımıza gelmezdi.*
olması gerekendir. dilenecek değiliz ya. çalışacaksın hayatını kazanacaksın. emeğinin karşılığıyla alnının teriyle hayatını idame edeceksin.
sadece pazar günleri tatil yapanlar için kabak tadı veren durum.. haftada bir gün bile dinlenmeyenler için sesimi bile çıkaramıyorum.

memur tayfası ise bu durumu anlayamaz, onlar şimdiden 9 mu olacak kurban bayramı tatili derdindeler.
pazartesi olsada işe gitsek diyenlerdenim.

itiraf ediyorum: evde işten çok yoruluyorum. (allah; annelere güç, sabır versin)
Her insanın epey zorlandığı ve istemeye-istemeye yaptığı versus. Lakin efendim, her şeye rağmen çalışma hayatı çok güzeldir. Yorucudur evet, ama vücudu dinç tutabilmek için birebirdir. Tüm gün evin içinde oturan ve hiçbir hobisi olmayan insanlardan bir farkınız olsun. Onlar ki, hayatlarının içerisinde hiçbir amacı olmayan toplum bireylerdir. Farklılık, aykırılık her zaman prim var. Yaşamın her bir köşesinde, yaşamın her dalında ve yaşamın her bir yerinden; bir şeyler öğreniniz. Her konu hakkında bir bilginiz, bir diyeceğiniz olsun.

Bu şeylerde, çok görüp; çok okumaktan geçiyor. Cehalette sınır tanıyacağınıza, kendinizi mükemmel derecede yetiştirmekte sınır tanımayınız. insanlar sizlere baktıkları zaman ''oha be, ne muhteşem adam/kadın bu.'' deyiversin.

Her şey, kendi elinizdedir. Çok uzağınızda değil, hemen yanınızda duruyor. bir dokunmanız yeterlidir, o sizlere geri dönecektir.

(bkz: bilgiyi sevin öğretin)
gece vardiyasında çalışmaktan çok daha iyi olduğu kesindir.
sabah işten cıkmaktan çok daha iyidir.
çok sağlıklı bir fiil.
Evde Oturup göt büyütmekten faydali olan eylem.
Karda kışta gece 12 de vardiyaya gitmekten çok daha iyidir.
(bkz: barbarlık)
Akşam işe gitmek gece bekçilerine, gece klüplerine vs mahsustur.
Sabah gidilebilecek bir iş olması harika bir durumdur, ekonomik bağımsızlık, tatili sevmek gibi hoş durumların sebebidir.
hafta içi her sabah sözlükte beliren başlıktır. herkese kolay gelsin, hayırlı işler olsun, benim gibi öğrenci arkadaşlarada derslerinde, sınavlarında başarılar.
Soguk ve yagmurluyken daha cok nefret edilendir.
güncel Önemli Başlıklar