bugün

Şaşırdık mı ? Noo.

Reziller ...

görsel

Gazeteci ismail Saymaz, iktidara yakın Sabah gazetesinin 19 Mayıs görselini eleştirdi. 

Sabah gazetesi 19 Mayıs nedeniyle "Adım adım zafere" başlığı ile hazırladığı görselde Osmanlı'nın son padişahı Vahdettin ve sadrazam Damat Ferit'in fotoğraflarını Mustafa Kemal, ismet inönü ve Fevzi Çakmak'ın fotoğrafları ile birlikte kullandı. 

Saymaz Twitter hesabından "Sabah gazetesi, 19 Mayıs’ın yıl dönümü için hazırladığı görsele Sultan Vahdettin ve işbirlikçi Damat Ferit’in (en sağda) fotoğraflarını koymuş. Halbuki bu adamlar, Kuvayi Milliye’yi başlattıkları için Atatürk, ismet ve Fevzi paşaları idama mahkum etmişti" dedi. 

https://www.google.com/am...rselinde-kullanmis,879181
yakında galatasarayın uefa kupası almış kadrosuna aziz yıldrımın görselinide eklerler.
rezalet ötesi.
gayet normal akp nin gazetesinden ne bekliyordunuz.
iskiilpli eksik olmuş.
şaşırtmamıştır.

herkes haklı, herkes kahraman bu memlekette artık! gerçek kahramanların boynuna idam hükmü asanlar da gerçek kahramanlar da... aslında sonuncular pek öyle sayılmaz, paralelci ilan edildiler filan falan...

haksız kim? hain kim?

filistin'de mantar tepesi taarruzunda ingiliz bombalarının, kurşunlarının yıkamadığı ama o kahramandır diye resmi basılan vahdettin ve damat ferit'in gönderdiği anzavur iti, pardon "kahramanı", tarafından boğazı kesilen yarbay rahmi bey mi? köprülülü hamdi bey mi? vahdettin köpeğinin idam hükmünü onayladığı boğazlıyan kaymakamı kemal bey mi?

https://www.atam.gov.tr/w...avur-%c4%b0syan%c4%b1.pdf

kim ulan şerefsiz köpekler, kim haksız, kim hain? hangisi?

tüh alayınızın iğrenç sıfatına!

lafım bu domuzlara değil, içinde zerre kadar vatan sevgisi, vefa kalmış yandaşlara... gelin vazgeçin gittiğiniz yoldan... peşine takıldıklarınız vatan hainleridir. bunlar mütareke döneminin soysuz hürriyet ve itilaf partisinin devamıdır. işte 7.5 milyon sayfa kozmik oda evrakını abd ajanlarına peşkeş çektiler, işte ordumuzun bir türk yunan harbinde uygulayacağı egemen harekat planını dava dosyalarına koydular. işte insanları olmadık zulümlerle nasıl çıldırttıklarını, tarihi nasıl alt üst etmeye çalıştıklarını, izinde oldukları hainleri nasıl kahraman ilan ettiklerini görüyorsunuz. bunları desteklemenin meşru bir gerekçesi asla ve kat'a olamaz...
hatta derviş vahdette girse .
Samsuna gidiş iznini verenleri ne yapıcaz?
Allahimmmm vallahi bu ülke akıl sağlığını korumak için yeterince güvenli değil.
Vahdettin ne alaka?

Yok emri vermiş de bilmem neymiş de...he evladım he. Emri verdi sonra da önce ingiliz başkomutanına hayatım size emanet diye mektup yazdı, sonra da ingiliz zırhlısına binip ardına bakmadan kaçtı

edit: ulan şimdi dikkat ettim damat ferit i de koymuşlar bir de. Çıldırmamak elde değil.
Hala vahdettin gönderdi diye zırlıyor köpekler!

Ulan vahdettin ömrünün sonuna kadar bir kere olsun atamızı direniş başlatmak için gönderdiğini söyledi mi? Sonradan açılmak için bile olsa bir sayfa kağıt bıraktı mı? Yakınlarına bir kere olsun böyle bir şey dedi mi? Belki haberiniz yoktur, sürgünde yanında olan yaverinin anıları var, asla böyle bir şeyden bahsetmiyor.

Ya bunun ve hempalarının işlediği şunca cinayetin, ihanetin açıklaması nedir?

Lan siz nasıl yaratıklarsınız? Kraldan çok kralcı diyeceğim ama götlüğün bu kadarını izaha yetmiyor.
yayına verdikten sonra "oh yine atatürk'ün kemiklerini ne güzel sızlattık" diye toplu osbir de çekmişlerdir.

nutuk'tan:
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Yunan başbakanı eleftrerios Venizelos, işgal kuvvetleri komutanlarından Leonidas Paraskevopoulos ile keşke yunan galip gelseydi diyen deli ve Atatürk'e idam fetvası veren şeyhülislâm Mustafa Sabri resimleri de o görselin içinde Vahdettin, damat Ferit arasında olsaydı daha anlamlı olurdu.

Sabah gazetesinin görselini ben uygun gördüm ve gerçekten ciddi olarak tebrik ediyorum.
Rahmetli Atatürk ve silah arkadaşları kimlerle mücadele etmiş, kime karşı içeride ve dışarıda kimlere karşı mücadele ederek haç karşısında hilâl'i galip kılmış görürdük.

Bir kez daha sabah gazetesini bu manşet fotoğraf için ciddi şekilde kutluyorum.
Ama yukarıda belirtilen kişilerle resimi zenginleştirilmiş olsaydı daha da anlamlı olur verilmek istenen mesajı daha iyi anlatırdı ve hatırlatırdı.

Biz unutmadık, unutmayacağız ama Sabah ve diğer gazetelerde bu vb fotoğrafları kullanarak yeni nesile Türkiye'nin yakın tarihte yaşadığı ihaneti hep hatırlatmalı.
Teşekkürler sabah.
Sabah ve zihniyeti varken dışarda düşman aramaya gerek yok zaten...