bugün

korkan varsa sorabilirmiyim acaba, neden ?
eğer öyle tipler varsa korkusu imansızlığından olsa gerek. korkmak için aynaya bakmaları yeterli olacaktır oysa.
ne saçma sapan konu açıyorsun amacın ne senin..
imamın ürpertici okuduğunu düşünüyorum bir de araya sela giriyor ve sabah sokaklar da boş olunca yankılanıyor. Bence korkmaya sebep olabilitesi yüksek gerekçeler bunlar.
günahların getirdiği bir içgüdüsel korkudur. bunun tıpta da adı var. aklıma gelmedi şimdi. sessiz ve karanlık havada okunan daha değişik ve ilgiçekici bir makamda okunan sabah ezanı korkutabilir. korkacak bişey yok demekki hala allahtan korkuyorsunuz. müslüman kalın bana benzemeyin.
Ayrıca müslüman olan başka bir müslümana imansız demez, dememelidir. Lütfen düşüncelere saygı vesselâm..
müslüman ezandan korkarmı peki zeusun evlatlığı ?
Bir müslüman olarak küçükken (bayağı küçükken) korkuyordum. Şimdi nedenini bile hatırlamıyorum. Sabah ezanı iyidir.
huzur verir sabah ezanı korkunun aksine.
müslüman ezandan korkmuyor sayın yazar.tamamıyla bu,o an ki atmosferden dolayıdır.
aldığım eğitime dayanarak söyleyebilirim ki ezandan korkuyorsa bu namaz kılmadığı ve allah ın onun bu halini gördüğünü bildiğindendir. gene de umut var demek oluyor bu. hayır müslümansınız ben ateistim. ben sizden çok namaz kılmışımdır 25 yaşına kadar kıldım. şuanda bile canım sıkkın olsa namaz kılarım. ama pek abdest aldığım solenemez. *
Özellikle sabah namazlarını kaçırmamaya özen gösteren biriyim lakin bence asıl sıkıntı ezandan korkmak değil. Tabiri caizse "o anki atmosferden ürpermek" sevgili efrahadam.
güncel Önemli Başlıklar