bugün

Kapital düzenin yegane savunucusu hatta ileri gidersek bu sömürü çarkının yaratıcısıdır.
Her sabah ismini milyarlara andıran şuursuzdur. ismi , kim olduğu bile bilinmeden tek ünlüdür.
Yatırıp yatırıp uyutmayacaksin.
orospu çocuğunun tekidir.

çalışma saatleri 14:00-19:00 olmalı.

aileler beraber kahvaltı yapıp güne beraber başlamalılar. bu sistem çöp. hadi anasını sikelim.
görsel
Erken kalkan yol alır sözünün de mucididir aynı zamanda.
akşam 10da uyuyan gamsız biriydi kesin.

ne bileyim bundan binlerce yıl önce, uyumadan bi yıldızlara falan bak yani. hemen kafayı koyup dalmak nedir ya.
gece vakti çalışmayı icat eden şuursuz ile aynı kişi olabilir.
görsel
Her sabah aklımda olan şuursuz.
(bkz: söverim ki ben buna)
Benim için icat etmiş olabilir.
Bana taktı yaa.
görsel
deme öyle erken kalkmak iyidir insanı dinc tutar.
Gece gec yatmayi icad eden ibneye kimse kizmaz. Neden ? Cunku bizde asist yapan hatirlanmaz, golu atan onemlidir. Boyle kaypak bir canlidir iste insanoglu.
icadı beni etkilememektedir. zira istediğim saatte yatıp, istediğim saatte kalkma lüksüne sahibimdir.
onun ta *mına koyim. (bkz: affedersiniz).
insan beyni optik sinirleri ile aydınlanmayı anlıyor. Yani bir icat yok. Elektrik yokken gün ışığı var. Hep derler ya filmlerde şafakta saldırıyoruz. Neden şafak çünkü önünü göremiyon güneş doğmadan.
Erken kalkan yol alır diye de bir motto belirlemiştir.
Belki de haklıdır ama şahsne bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğim.
alarmın çalmasına 1 saat kala uyandım ve şu an çizgi film izliyorum, derdim ne onu da bilmiyorum.

birazdan da kendime güzel bir kahvaltı hazırlarım ve çizgi film eşliğinde yerim. bu arada günaydın size de.
insanlık tarihinin en büyük küfürlerinden birini hak eden kişidir.
Dübürüne kodugum.
yazıyı okuyunca beddua bana edildi sandım lan. günaydın mecburi.
zaten allah mezarında ters döndürsün onu, yatacak yeri olmasın. *
Henry ford'dur. 8 saat uyu 8 saat calis 8 eglen ile mesai kavramini olusturmustur. Daha oncesinde fabrikalar 11 sularinda acilip isciler 13 14 saat calistiriliyordu. Henry ford bant uretim sistemini icat ettikten sonra daha hizli calisabilmek icin bant sisteminde fabrikaya vardiya karari aldi. Bu bir donum noktasiydi. Zira ford calisanlarina en iyi maasi oduyor ve kendi arabalarini dusuk karla satiyordu. Ideal kapitalizm sayesinde bant uretim bir onceki yila gore 6 kat daha fazla kar getirdi. Dunyanin ilk en zengin adami unvani bu yuzden henry ford'un oldu. Akabinde tum calisma duzeni 8 saatlik vardiyayi benimseyerek gunumuzdeki haline evrildi.
Bence şuursuz değil, adam işi biliyormuş: tavuk bile sabah yumurtluyor.