bugün

Bir ortadogulu.
kolesterol ve gut gibi rahatsızlıklara çanak tutacak türden bir menü.
soğan tezgahı gibi.
Bir Antepli olarak hiç yapmadığım ama çalıştığım yerdeki işverenlerimin haftanın 3 günü yaptığı eylem idi. ilerisini bilmem ama adamlar ağzının tadını biliyor. Orası bir gerçek. Evet
üfff ne yenir varya.
yer: gaziantep olay: tam bir yeme çılgınlığı
zannımca ve karatay ın değine göre gayet sağlıklıdır. yalnız sebze de yemekte fayda var. gerçi kebap ve lahmacunda da bol sebze var.
mantık olarak katıldığım yemek listesi.

bazı hastalıkların adını ananlar olmuş. karatay hoca o hastalıkların asıl sebebinin şeker ve unlu mamuller olduğundan bahsediyor.

yazdıklarımdan tıbbi analamda faydalanmaya çalışmayın. doktorunuza danışın. ben miyendizim.
bu arada tahmini fiyatını da yazayım bu üçlünün, günlük olarak 90 tl dir.pahalı ayda 3000 tl ye yakın yapar. onla 4 kişilik bi aile doyar.
sonra ben niye kanser oldum.
kanser olursun diyenlere bir hatırlatma yapalım.kanser hücreleri şekerle besleniyormuş.
ben bilim insanlarının yalancısıyım. bilemem artıki gogıla yazın görürsünüz herhalde.
sonra tansiyon 1500
allahım neydi günahım.
çok kötü ve sağlıksız.

bu başlığı görünce canım amerikan salatası çekti.
şöyle 1 ay boyunca yapılmak istenebilecek aktivitedir. 1 ayda herhalde kanser gut mut falan olmayız. böyle deniz kenarında 2-3 katlı eviniz olacak. sabah açık terasta ciğerin patates kızartman olacak acele etmeden manzaraya karşı yiyeceksin. öğlen arka bahçende asmanın altında lahmacun partisi. akşam gene açık terasta veya gene arka bahçede ızgara üzerinde kebabını üretip gömeceksin oracıkta. tamam ramazan ramazan sakinim..
başıma bir şey gelmeyecekse "müthiş mönü"dür.

egeliyim. semiz otuna bayılırım. keyfim yerinde olur da iki kadeh parlatacaksam zeytinyağlı, sarımsaklı, limonlu brokoliyle meşk ederim. yoğurtlu ıspanak için şehrin öbür ucuna yürürüm ama kırmızı et...

adanaya, antepe, urfaya, diyarbakıra araba almaya giderim mesleğim gereği. aman allahım onlar nasıl kebaplar. hiçbir öğünü sektirmem. "sabah ciğer mi yenir" deyip geçmeyin. o bildiğiniz ciğer kavurma gibi değil bu. piyasa ölü arkadaşlar. yoksa şimdi atlayıp gidesim geldi be. siz çok yaşayın e mi!
Gaziantep'te yılları geçmiş bir adanalı olarak az mı yapmadık be..

Evet gaziantep ve adana.
Bu çılgın ikili bir araya gelince..

Bahsedildiği gibi Haftalık periyotlar değil be, totalde 3-5 sefer. En fazla 10. *
(bkz: atın ölümü arpadan olsun)
ramazanda yapılamayacak aktivite.
Severek yiyince dokunmaz. Göm gitsin. Afiyetle.
Sağlık umurumda değil. Canımın istediği şeyi param, imkanım varsa yerim. Yoksa olanlarla idare etmeye çalışırım. Neden kilo alacağım diye düşüneyim ki? Nasıl mutlu oluyorsanız öyle yapın. Tabi ayarını kaçırıp leğen götlü tayfaya giriş yapmayın.
Ramazan çıksın, kahvaltıda tost yapacağım Önce bozulan tost makinesinin yenisini almam lazım tabii. Neyse şöyle sucuklu, kaşarlı, domatesli. Neyse iftara az kaldı.
off işte budur.
Her gün bu tarz yiyen anti vejeteryandır, net.
Ben de çok ön yargılıydım bu konuda fakat sabah kahvaltısında ciğer yiyecek kadar sevdim güneydoğunun yemek kültürünü.

Hatta arkadaşlarımla buluşup tüm gün gezdiğim bir gün yemiş bile olabilirim hiç dikkat etmedim.
Mitokondrileri uf yapan beslenme türü.
HAYALiM.