bugün 1035 başlık

sütyen takmayan türbanlı kadın

1. 9 -3
    yaşıyor olduğum zengin muhitteki evimin önüne park ettiği cipinden inmek suretiyle üzerine giymiş olduğu ince bluzunun altında belirmiş bir çift tomurcuğun görünürlülüğü karşısında şahsımın gözlerinin yuvalarından çıkarcasına açılmasıyla birlikte tanık olduğu türbanlı kadındır.

anlaşılan yeşil sermaye tarafından nuru kör edilmiş bu türbanlının. çağdaş bir doğası da olabilir tabi. her türbanlı geri kafalı olacak değil ya. buda modern versiyonu. varlıklı türbanlı kadınlar sütyen takmamaktadır. cemiyet içindeki türbanlı kesim böyledir. nerende mi biliyorum ? cemiyet içinden olmayan bilemez ki efenim.

üzerindeki bluz gerçekten inceydi. ta beşinci kattan açık seçik fark edebiliyordum sütyen takmadığını. hele yerdekiler neler görmüştür düşünemiyorum bile. gerçi tanık olan birkaç kadınlı erkekli insan manzara karşısında afallayıvermişlerdi ama sonradan toparladılar kendilerini de yıkılmadan yollarına devam ettiler.

olsun efenim böyle türbanlı kadınlar. olsunlar ki, tüm türbanlıların gerici olmadığını cümle aleme göstersinler.
  2. 2 1
    çevresindeki tüm ilerici kadınların sütyen takmamasından dolayı sütyen takmamayı ilericilik sanan yazar.

yukarıdaki ifade bkz. olacaktı ama olmaz. çok uzun gelir.
  3. 2 2
    yanlış yapmıştır türbanlı veya türbansız sutyen takmayan kadınların göğüsleri çabuk sarkar.