bugün

bu ülkede yaşayan ve öss, kpss, özellikle de askeri sınavlar, polislik sınavları, uzman çavuş-astsubay sınavlarının birine birmiş olan herkes gayet iyi biliyor ki;
fethullah gülen cemaati bir şekilde bu soruları ele geçiriyor, kopyanın anasını ağlatıyor. iftira atıyorsun demeyin, hiç çevrenizde yok mu böyle insanlar. herkes gayet iyi biliyor bu durumu ama gelin görün ki, devletin ve sınavları yapanların haberi yok. ya da var ama yapacakları birşey yok.

bir çok insan yıllarını verirken bu sınavları kazanmak için, cemaatçilerin kadrolaşmak uğruna hepimizin hakkını yemesine dur dememiz lazım.
gözümüzü açmamız lazım.
sesimizi çıkarmamız lazım.
ve en önemlisi, allah-kitap diye milleti kandıran, sonra da kul hakkı yiyen bu cemaat ağalarını temizlememiz lazım. en başta da fethullah gülen denilen ağlak imamdan başlamak lazım.
kul hakkı yiyerek insanları intiharın eşiğine getiren cemaatlerin sırf kadrolaşmak uğruna bunu yapması kabullenilemez. böyle islamiyet olmaz. ben bunların inandıkları dinin içine sıçayım, zira bunların dini islamiyet o-la-maz.
yalandır çalmazlar.sorular kendilerine servis edilir. en son yapılan polis akdemileri sınavı neden iptal edildi.en yakınımızdaki insanlar çocuklarını polis olabilmeleri için gerekli olan dershaneye yazdırıyorlar ve kitapçığı alıyorlar. cesaret edip söylesinler kadrolarında bulunan kaç personel o dersaneden gelme.
yandaş partilerinin oy çaldığı gerçeği yanında hiçtir.
üniversitemde vizelerden önceki durumdu. pazar gunu vize olurdu sorular cuma gunu servis edilir ev abileri cuma namazından sonra fotokopi çektirilip dağıtırdı. ne diyelim cuma namazından sonra yüzlerce kişinin hakkını yemek nasıl bir duygu tatmak istemezdim.
kul hakkını götüne sokup ağzından çıkartmanın pratikte farklı versiyonudur.

cemaat ve inanç sorunsalıdır.
kesinlikle doğrudur. bu sene lys de mat. sorusu fem lys denemesinde vardı sıklara kadar aynıydı.
yıl 2007 pmyo sınavı.
bizim bölgeyi afyona vermişler. neyse gittim afyona sınava 15 dakika var sınıfı yerimi buldum oturdum.
yanımdaki elemanla da başladık konuşmaya naber nasılsın. çalıştın mı diye sordu bana. hayır dedim. zaten babamın zoruyla girmiştim sınava. sonra bana bi soru sordu. emniyet müdürlüğü hangi bakanlığa bağlıdır diye.

bende ne soruların içeriğini bilmediğimden bi siktir git öyle soru mu sorulur dedim. meğer genel kültür soruları da varmış.sonra bi soru daha sordu onu bildim. sonra sınava girdik bu iki soru da sınavda çıktı.

tabi o soruları gördükten sonra sikici bi bakış attım ben bu ibneye. onu bırak moral falan kalmadı tabi. adam soruları daha önce çözmüş bende uğraşıyorum (türkçe matematik çıkışlıyım) kimya fizik çözmeye. skerim sınavını deyip 120 dakikalık sınavdan 30 dakikada çıkmıştım. bizimkiler kazanamadı biliyo tabi.
geçen sene 50-60 alıp bu sene 90-95 alan yüzlerce kişi ve full doğru yapan 500 kişi olduğu düşünülürse soruların çalındığı ve belli gruplara servis edildiği gün gibi ortadadır.
(bkz: türkiye cumhuriyeti savcıları görev başına)
dinen caizse kendileri için sorun teşkil etmeyecektir.*
cemaat okullarının başarılarına sürülen çamurdur.
kendileriyle çeliştikleri durumlardan biri daha.
ele verir talkımı , kendi yutar salkımı durumudur.

dinden imandan kul hakkından bahsedenlerin sırf kendi abileri şakirtleri yerleşsin diye kul hakkına girmeleridir.

en yakın örneği polis meslek yüksek okulu sınavında ayyuka çıkmıştır.

adiliktir. şerefsizliktir.
hoca haram yemez..
(bkz: ybsgçk)
hedefe giden her yol mübahtır.
iftira no: 35783
hedef kitle: 0-5 yaş arası
amaç: ya tutarsa
emir yeri: chp
mantık:
x: abi akp ye bağlayabileceğimiz bi iftira atalımda nasıl bişi olsun? böyle hem laikliği içersin hemde böyle hırsızlık bişi falan olsun?
y: sınav varmış onu şeyapalım... çaldılar diyelim!
x: laiklik nolcak peki?
y: şey çalmış olsun...eeee feto?
x: yok abi o abd de... gelip çalsın öyle tekrar gitsin?
y: yok o abartı olur.şey olsun ozaman cemaatler diyelim komple kaplamış olur.
x: hımm güzell. tamam bu haberi "mini etek giydiği için kezzap atılan kız" iftirasının altına yerleştiriyorum.
y: tamam, yanına da 1-2 tane başörtülü kız koymayı unutma.
allahın izniyle çaldıkları için bi sorun yok. caiz.
şafak öğretmen gibilerin bu durumda olmasının nedenidir.
amınızda kıl çıksa cemaatçilerden bileceksiniz, gibi bir isyana yönlendiren genelleme içeren ihtimal cümlesidir bu başlık. (başlığı tanımladım moderatörlerim.)

not: cemaatçi değilem. bütün cemaatlerin köküne kibrit suyu.
polislik sınavında *, nur cemaatinin soruları verdiğini adım gibi biliyorum.

ama artık soruları aynı kurum hazırlamadığı için onuda yapamıyorlar.

bahsedildiği gibi össyi düşünmekte sadece güldürür. *
bunu yapmak kul hakkına girmiyormuş.

ben yaklaşık bir ay evvel fetonun cemaatinde abi olan çok yakın bir arkadaşıma bunu sormuştum.

''olum bu nasıl iş, siz soruları cemaatcilere vererek kul hakkı yemiş olmuyor musunuz'' diye

cevap çok netti ''biz o mevkiye bir müslümanın gelmesi için yapıyoruz, eğer biz soruları bizimkilere vermezsek o mevkiye ateistler, aleviler gibi din karşıtı insanlar gelecek, bunu engellediğimiz için kul hakkına girmiyor'' demişti

adamlar daha ne desin sözlük, ben böyle memleketinde, böyle zihniyetinde...

edit: imla
itibar edilmemesi gereken sehir efsanesidir...

kuzenim izmirdeki butun buyuk dersanelerin sinavlarinda izmir genelinde ilk 3 e girmesine ragmen su soruya maruz kaldi:

"size sorulari veriyorlarmis, calismayin deli misiniz siz?!?!"

sinavlardan sonra butun dersaneler sorulari tutturduk diye kitapcik basarlar. ve yil icinde verilen dergiler, kitaplar, sinavlarda zaten binlerce soru sorulugu icin sinav sorularina yakin sorularin sorulmasi cok normaldir. cunku cikacak konular bellidir, daha da onemlisi sinava girerken osym sorularini cozen butuk akli selim ogrenciler bilir ki osym nin soru sorma sistemi, olcme degerlendirme kriterleri bellidir... dersaneler de ogrenciler yabancilik cekmesin diye osym sistemine yakin sorular hazirlarlar... (hakikaten ogrencinin egitimini dusunen gercek ogretmenlerden bahsediyorum, ticari isletme isleten insanardan degil...)

yapilmamasi gerektir bu tartismalarin. zira en basta essek gibi calisiyor dediginiz ogrencilere yazik, sinavlardan sonra osym baskanina sovup ota cope bahane arayan cift dikislere degil :(((

(bkz: cok kral hareketler bunlarrrr)
hani çalmak haramdı çükümün sofuları?
Tüüü alah cezanızı vere,canınıza ot tıkana ...
dikkat edilirse eğer, son bir kaç yılda thy personeli ve polis teşkilatı profili ciddi şekilde değişti. Hizmetlerinden yana bi sıkıntı yok. sınavlarda sorular çalınmış mı? o bilinmez ama bi müdahele var o veya bu şekilde.
öss'ye giren kardeşimin ağlamaktan gözleri şişmişken;
kpss'ye giren arkadaşım hala baba parasına mahkum olmanın verdiği hüzünle intiharın eşiğine gelmişken;

birilerinin sırf "devletin kadroları inançlı, dindar insanlardan olacak" hayelleri için sınava giren kardeşlerimizin hakkının yenmesi,

hiç bir dinle, inanç sistemiyle bağdaşmayacak bir durumdur.

cemaatlerin yaptığı soru servis edilmesi durumu, su gibi gerçek bir konudur.

eksileyen arkadaşlara soruyorum: vicdanınız rahat mı?

ömrünüz boyunca oruç tutsanız, namaz kılsanız, kabenin dibinde yaşayıp her gün tavaf etseniz ödeyebilir misiniz bu insanların hakkını?

ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş. öbür dünya diye bir yer varsa, affetmeyeceğim hiç bir şekilde. kimse affetmeyecek.

şeyhlerinizin döktüğü niyagara şelalesi misali gözyaşları kurtaramayacak sizi.

size servis edilen soruların karşılığı olarak bir gün "ıslak imzalı belgeler" sızdırmanız istenirse sizden, o zaman da canını yaktıklarınız affetmeyecek sizleri.

haram zıkkım olsun, çaldığınız sorular, edindiğiniz meslekler...