bugün

kıvam artırıcı olarak kullanılan doğal madde.
jelibonlarda ve bilumum bu tarz yiyeceklerde bolca bulunan ve de jelibon yiyen deli dana olur söylentisine ve iddiasına yol açan, sığırların eklem bölgelerinden elde edilen ürün.
vejeteryanlarca hala yenilip yenilmemesi gerektiği tartışılan ancak net bir sonuca ulaşılamayan; tadı pek güzel, pek yenilesi madde.

(bkz: halley)
(bkz: puf)
(bkz: cin)
bir domuz jelatini olmayandır.
jelibonda bulunan ve "yenilebilir" sıfatıyla ambalajın içindekiler kısmında adı geçen ara mamuldür.
ülkemize ithal edilip edilmediği tartışılandır. zira pakistan ve bir tane daha müslüman ülkede üretiliyor yanlış hatırlamıyorsam, hangisi bilemeyeceğim, biz de oradan almıyormuşuz sanırım bu kıvam arttırıcıyı. geriye ne kalıyor? o çok sevilen halley ve haribo tarzı atıştırmalıklarda domuz jelatini kullanıldığı fikri. kesin demiyorum, hocamızın söylediğini söylüyorum tabii, ben de onun yalancısıyım.
kıvam arttırıcı olarak kullanınan madde. bütün abur cuburlarda bulunur.
bazı annelerin Jelibonu yasaklama sebebidir.
o renkli renkli sevimli ayıcık jelibonlardan soğuma nedeni.
o ney lan.
http://nevaricinde.blogsp...r-sgr-jelatini-nedir.html
Jelibon melibon harribo gibilerinin kullandığı ham madde. yapış yapış olması can sıkıcı.
Marshmallow yememi içindekiler kısmını okumamla kesen madde. ilik gibi bişey galiba ama.
Yazılışını görenin tövbe edeceği şey. Bu kadar kötü ortamlarda üretimi yapılamaz bu şeyin.

Ama jelibon çok güzel işte. Ona engel olamıyor insan.
jelibonun içindekileri okuyunca, gördüğümden beri ağzıma sürmedim, sürmem de. (bkz: ıyyyyy iğrenç)
Jelibonun ham maddesi.
muadili icin (bkz: agar agar)
yemek sektorunde kivam verici olarak kullanilir.
Her urunde vardir.
küçükken sığırların içine koyulduğu streç film gibi şeffaf bir ambalaj canlanırdı gözümde.
hayal gücüm ne zenginmiş amk.
celibom yapılışında kullanılır. evet celibom.