bugün

kendini bilmezlerin yaptığı aksiyondur ki şunu sormak gerekir. " 1881' de atatürk doğmasaydı, bugün sen burda atatürk ile dalga geçebilir miydin?"
böyle bir şey yoktur. bırakın sözlügü, dünya cografyasında bunu yapabilcek kapasitede bir insan bulunmamaktadır. bunu yapmaya çalışanlar sadece kendine güldürürler, fethullah hocaları gibi...
moderasyonun nasıl bir tepki vereceğini merak ettiğim husus. her şeyden önce etik değil. tamam sen şerefsiz, haysiyetsiz, hatta onun bunun çocuğu olabilirsin ama bu sana atatürkle dalga geçme hakkı vermez ki.
tiz kellesi vurula yazarlarının yaptığı eylem. len sidikli sen nasıl eleştirirsin atatürk'ü? nasıl sigara içme içki içme dersin. bi kere o efkarlıydı tamam mı?
eşşeğin oğlu eşşek yazarların yaptığı aktivite.soyunu sopunu unutmuş herhalde.
(bkz: haddini bilmemek)
düşündüklerinin, inandıklarının doğru olmadığını bilen ve bu yüzden özel hayatında bunları dile getiremeyen korkak bünyelerin bir rumuz'un arkasına saklanarak kendilerini eğlendirmesi.
müslümanım denilip dinle imanla alakalı konularda bile espriye izin varken atatürkle alakalı konularda espriye fırsat tanınmaması, espri yapıldığında bunu alay olarak algılama durumundan kaynaklanan olay.
zihinsel anlamda bir gerileme yaşayan, düşünme yeteneğinden mahrum kalmış kişilerin yaptığı eylemdir. esasında kimsenin haddine değildir.

"atatürk ü eleştiremeyecek miyiz yaniiii" diyecek sazanlara karşı peşin edit; bahsi geçen olay dalga geçmek canımcım, eleştirmek değil. azıcık anlayın. lütfen yani.
bu işi yapanlar şüphesiz türk babadan doğmuş olmalarına kahreden insanlardır. büyük ninelerinin fransızlarla, ingilizlerle, italyanlarla, rumlarla hemhal olmasını türk'e tercih eden zihniyetin severek yapacağı türden bir kahpeliktir. ancak şükürler olsun aramızda hiç yok bunlardan.

(bkz: yoksa)
iyice terbiye sınırlarını aşmış olay. bunu yapan insanların anneleriyle bir zoru olduğunu düşünüyorum.
(bkz: 1982 anayasası)
(bkz: ifade özgürlüğü)
(bkz: siki tutmak)
atatürk`ü bırakın kendi değerleriyle bile dalga geçen bir oluşumun ürünü olan zavallı tiplerdir.
benim ülkemin soysuzları ancak üstü kapalı imalarla yapabilirler bunu. aleni yaparım ben demekse,

(bkz: göt ister)
(bkz: zoruna mı gitti gardaş)
yediği kaba sıçan hayvanın yapacağı davranış.
annesi rumlar tarafından döllenmiş kişinin yapacağı davranış.
(bkz: nurcu-pkklı el ele atatürkle alay etme zirvesi)
(bkz: beyninin üzerine oturan insan) ın uğraşısıdır.
(bkz: beyni olup akıl taşımayan insan) ın saçmalamasıdır.
sözlükte ALLAH ile dalga gecenler olduğu sürece , ATATÜRK ile dalga gecenler elbet olacaktır. ne yazdıgını bilmeli düşünmeden yazmamalı...

edit: bas kötü oyu vur gözüne gerçekler acıdır... dokunduğu zaman inletir.
hala atatürkle allah'I peygamberi karşılaştıran einsteinler var ne yazık ki. efendim atatürkle dalga geçilmez ahlaki değildir, dürüstçe değildir, mertçe değildir, ha gerçekten bir entryde yazılan gibi rum dölü varsa mayada anlarım bu durumu. allahla dalga geçilir mi? tabi ki allahla da dalga geçilmez. ancak allahla dalga geçenin cezasını allah verecektir. kula ne giren çıkan var ben de onu anlamam. halâ allahla dalga geçiliyor atatürkle de geçilir diyerek, cumhuriyetçilere atfedilen atatürk'ü ilahlaştırmak saçmalığını işleyen çakma muhafazakârların olduğunu görmek gerçekten çok üzücü. ama değişmiyoruz halâ sapla samanı ayırabilecek kadar gelişmiyoruz. halâ sap yiyip saman sıçanlarımız var.
(bkz: ne yazdigini bilmeyen yazar)
(bkz: #2822450)

(bkz: ironi yaptığımı sanan yazar)

son söz moderasyona atatürk' e hakaretler yağdıran bu zihinsel gençleri durdurmazsanız önce sizin başınız ağrır emin olun. aranızda hukukçular var sanıyordum ama bu kadar la'kayıt davrandığınıza göre hukuktan falan anlayan kimse yok moderasyonda.
* *
(bkz: #2812730)
karaktersizlikte son noktada olduğunuzu gösterecek eylem. bütün dünyanın gıpta ile baktığı ve gelmiş geçmiş en büyük lider olarak kabul ettiği ve herkesin paylaşmak istediği toprakları kimseye vermeyerek ülkesini kurtaran ve cuhuriyeti kuran insanla nasıl dalga geçersin sen? bu ne küstahlık ne nankörlük ne hainliktir? suç sende değil ki sana bu terbiyeyi vermeyen ailen ve öğretmenlerinde.
cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'ü sindirememiş insan demeye bin şahit isteyen bazı mahlukların yediği halttır. bu iğrençler sadece harf basabildikleri için dikkate alınmaları, adam yerine konmaları gerekmez. yok gibi davranmalı. hepsinin köküne kibrit suyu... imha edilmeleri gerek bunların.