bugün

yapılmış basit bir espiri.anneye cinsel içerikli küfürlerden çok daha basit.ama kişi kendi gö.ündeki çıbanı görmez.karşısındakinin gözündeki çapağa bakar.
bir galatasaray'lı olarak fener'den daha da nefret etmeme, beşiktaş'ı daha yakın bulmama sebep olmuş talihsiz pankart.
fenerbahçe taraftarının geçen sezon şükrü saraçoğlundaki beşiktaş maçında rıza çalımbay'ın baba mesleği kapıcı olduğu için astıkları çirkin ve kapıcılık mesleğini adeta ayaklar altına alan pankart..
bir kısım fenerbahçe taraftarının tam bir aynası olan pankart.
görende tüm fener camiasını, sabancıların çocukları falan zannedecek. varsan baksan, o afişi asan kişilerin içinde de kapıcı çocukları vardır. yazıktır. insanların meslekleri ile dürüst oldukları sürece alay edilmemelidir.
(bkz: ekmek süt kalmadı iki yumurta bir sucuk yolladık)

(bkz: çarşı geliyor aziz)

(bkz: kim korkar kanaryadan)
vakti zamanında,gerekli kişilere gerekli mesajları vermiş,ama her zaman oldugu gibi ivik civik edilerek bir kısım başka takım taraftarları tarafından deişik yönlere saptırılmış,fenerbahçe taraftarı tarafından bulunmuş ve şükrü saraçoglunda açılan pankart..
maalesef her sene ayıplarına bir ayıp daha ekleyen fenerbahçetaraftarının pankartıdır. 22 nisan 2006 fenerbahçe galatasaray maçında açtıkları pankart ise aralarındaki en rezilidir.
ancak fenerbahçe taraftarına yakışacak pankart...
cevaplarını da aldılar zaten.
daha önce de kokain davası oldugu dönemde daum'a içi un dolu beyaz poşetler atarak yaratıcılıklarını sergilemişler sonra da kendilerine teknik direktör yapmışlardır, ilginç kişilerdir.
nedense 22 nisan 2006 dan sonra akılları başına gelenlerin bu gün hatırladıkları pankarttır denilmezmi "kardeş bunun üstünden 1 yıl geçti sen dün yediğin golleri düşün" hala 90 lı yıllardaki başarılarını hatırlayıp orgazm taklidi yapar gibi sevinen kişilerin bu günki halidir.
hayatımda görünce en çok üzüldüğüm pankarttır. beşiktaşımızın yaratıcı taraftarı cevaplarını vermiştir ama rıza çalımbay'ın 90 dakika boyunca karşısında duran bu pankart acaba ona neler hissettirmiştir.
(bkz: hayvan fenerbahçe taraftarı)** (bkz: eksileneceğini bile bile entryri girmek)**
bu arada;
(bkz: acayip duygu sömürüsü yaparım)*
(bkz: kapıcı çocuğu)
rıza kapıcı çocugu peki siz ne çocugusunuz şeklinde cevabı alıp, katlanıp, bir yerlere* girmiş olan pankarttır.
(bkz: orospu cocuklugu yapmak)
fenerbahçe taraftarının kalitesizliğini ortaya koyan bir pankarttır. amaç sadece karşı tarafı rahatsız etmektir, kesinlikle zeka ürünü değildir hatta içinde espiri taşımaz.
Kendine cumhuriyet diyen bir kitlenin kasabadan daha değersiz olduğunu kanıtlayan pankart.
bu pankartın espri ve zeka taşımadığını söylemek şüphesizdir,hatta ve hatta insanlık dışı bir pankarttır.ancak "bazı takımlar anılarıyla fenerbahçe ise analarıyla anılır" ve "deveyi diken feneri .... yaranır" şeklindeki pankartlara sahip taraftarların fenerbahçe taraftarına böyle kin ve nefretle bakması da ayrı bir soru işaretidir.iğneyi önce kendimize batırmamız gerekir
17 Nisan 2005 günü yapılan fenerbahçe-beşiktaş maçında fenerbahçe taraftarlarının, rıza çalımbayın babasının mesleğine gönderme yaparak açtığı, açılmaz olası pankart. kadıköy'ün gelmiş geçmiş en büyük ayıbı.

rıza çalımbay maç sonrası yaptığı açıklamada aynen şöyle demiştir:
""ben fakir bir aileden geliyorum, cok yokluk cektim, ama sonra ingiltereye gidip kendimi gelistirmeye calistim, bunu asla saklamiyorum, inkar etmiyorum. fenerbahce cok buyuk bir camiadir, birkac fener taraftarinin yaptigi ayibi butun camiaya mal etmek yanlis olur. kimseye sinirli degilim, hayatimda kimseye yanlis yapmamaya calistim, ben buyum" * *
bir sonraki hafta besiktas tribunlerinden ekmekle sut yokmus 1 sucuk 2 yumurta gonderdik pankarti asilmistir.**
bir grup capulcu taraftarın actıgı terbiyesiz pankarttır. ama helal olsun verilebilecek en güzel cevapları tabiri caizse tak diye otutturmus.
(bkz: cobarde gallina ortega)
"3-4 istanbul hatırası" fotoğrafı çektirilerek gereken cevap verilmiştir...
hala gözümün önündedir rıza çalımbay'ın bu aşağılık olayın karşısında yaptığı açıklamadaki yüz ifadesi. bir insanın eli öpülesi babasını pankartlara alet ederek bu şekilde aşağılamak, koskoca adamı ağlamaklı yapmak aşağılık insanların işidir. netekim herkes kendine yakışanı yapar.
ister hastalıklı deyin, ister aşağılık bir zihniyet ama kabul etmek lazım ki ne olursa olsun bu pankart zeka ürünüydü...kişisel olması sebebiyle böyle bi infial yaratmıştı...ben pankartı ilk gördüğümde yalan yok güldüm sonrasında ayıp be yapılmaz bu dedim...kim olursa olsun açılmaması gereken bi pankarttı * ama; ancak 'hepiniz orospu çocuğusunuz' pankartı kadar yaralayıcıydı...
bunlara en iyi cevabı engin ardıç abimiz vermiştir:

- rıza çalımbay'ın babası kapıcıymış, nefes kesen o müthiş maçta fenerli bazı lumpenler de, sanki kendi babaları kraliçe elizabeth'in kocası prens philip'in sol taşağıymış gibi pankart açmışlar.
güncel Önemli Başlıklar