bugün

+ şevki seni gördüm oğlum rüyamda.
- hadi yav, nasıl gördün? ruslarla alemlerde görmüşsündür umarım.
+ şey... o kısmı biraz değişik. şimdi biz seninle biraz içmişiz falan bir gece.
- uff sonra kızlara gidiyoruz değil mi?
+ dur dur. sonra işte ben diyorum ki, şevki ben çok sarhoşum beni evime kadar götürür müsün? başıma bir iş gelmesin.
- götürürüm tabi arkadaşlık böyle günlerde belli olur.
+ sonra işte kapıda diyorum ki, şevki seni çok arzuluyorum beni götürür müsün?
- götürürüm tabi arkadaşlık böyle gü... dur lan, ne oluyor lan? hop!
+ işte arzularımızla renklendirdiğimiz dakikalar yaşıyoruz. birkaç ay sonra ise sen "hamileyim" diye geliyorsun. ben de seni bir güzel ekiyorum, haha. telefon numaramı falan değiştiriyorum. mal gibi kalıyorsun ortada bebeğinle.
- sana güvenilmeyeceğini biliyordum zaten pezo. insan arkadaşına böyle kazık atar mı lan.
bir sıkıntısı vardır. dertleşmek lazım.
(bkz: rüyada arkadaşı hamile bırakmak)
gören kişinin kendisinin hamile olacağına veyahut, arkadaşın da seni rüyasında hamile olarak göreceğine delalettir.

(bkz: rüyalar tersine çıkarmış)
+ memo dün rüyamda seni gördüm la.
- annatsaa
+ hamileydin işte sora,,
- gaççma lann.
gercek hayatta hamile olmayan ve hatta evli ya da sevgilisi olmayan kızı, erkek de gorulebilir ama yuh denir, ruyada 7 aylık hamile olarak gormek durumudur.

nasıl ya? frued dur, ruya tabirleridir vardır milyon ton acıklaması. ama o kızı hamile olarak ruyada gormenin sonucu kahkahalar atmanın acıklaması yoktur, hem ruyada hem ruyadan sonra...

ruyada baslı basına şoktur, ne zaman hamile kaldı bu kız? lan kimden sey etti? hic duymadım evlenip cocuk yapmak kolay mı? ya da 7 ay boyunca nasıl oldu da dedikodusu cıkmadı? sokakta gormedim bu kızı? sorular bitmez, tukenmez.

uyanıldıgında? nasıl bir bilincaltı bu? hele bu kız aylardır gorulmeyen, ya da tek sefer tanısılan bir kız ise... ozlemis mi olduk simdi kızı? ne oldu ne bitti hayırdır?

bu kadarla sınırlı degil ki bu. bir sefer is ustundeyken adam oluyor, kız da liseli ve hamile... butun sehir kızın dedikodusuyla calkalanıyor. ya da digeri... bir kere eyledik bu cıktı diyen, tekrar olsa tekrar yaparım pisman degilim diyen... nereden cıkıyor bu manyaklar?