bugün

nedense ne kadar kürtçü terörist sevici ve stalin'in şakirti solcu varsa hepsi şu an rusları destekliyor. sözlükte nicklere bakın hepsi aynı. yani beklenmedik bir şey değil.

haklılar mı, nah haklılar.
(bkz: tamam haklısınız) ben pes ettim anlamayınca anlamıyor insan. rusyayi desteklemeyi kendince haklı sebepler çıkaran çakma vatansever tipler çok komiksiniz yeter ama sıkıldım. bu kadar saçmalık duymak fazla geldi bünyeye. rusların suriyeye gelişini bile iktidara bağlayan kişiler lütfen susun. biz malız siz haklısıniz.
Bazı insanların kendi ülkesine düşmanlığı AKP karşıtlığının önüne geçiyor, aynen.
Oğuşuyor mu o eller, ne diyor aslan Putin hee, konuştu mu?
incirlikden amerikan uçaklarının kalkmasına izin verip sınır ihlali yapan rus uçaklarını düşürmek çok seksi .kaldı ki bu uçaklar hükümetin de terörist olarak adlandırdığı bir örgütü bombalamak amaçlı ihlal etmiş .ülkemizi tehdit eden bi olay yok yani.neyse rüzgar eken fırtına biçer ,tayyibin oğluyla damadını alıp akitler gider savaşa arttık.
kadın meselesi.
çünkü cihatçıların anasını sikiyor.
ilginç, benim de canımı acıtıyor bu durum. ne bileyim, ulusal bir meselede bile birlik olamamak, bir anda herkesin rus muhipleri cemiyeti üyesi olması falan acı. ama bir yandan da şunu düşünüyorum;

ben suriye'deki iç savaşı destekleyen hükümeti desteklemedim.
suriye'deki terörist gruplara silah gönderen hükümeti desteklemedim.
"dostum esad"dan "diktatör esed"e evrilirken elindeki tüm pulları esad'ın devrileceğine oynayan ama esad devrilmeyince her şeyini kaybetmek üzere olan çakma putin'i desteklemedim.

ve ayrıca ülke senelerdir kendisiyle ilgisi olmaması gereken bir savaşın içine sokulurken, "pis bir laikçi" olduğum için, "ayyaş" olduğum için, "çapulcu" olduğum için, gezi'de hakkımı aradığım için "dış güçlerle işbirliği içinde olan hain" olduğum için bir kez bile vatandaş yerine konulmadım ve bana bu konudaki fikrim sorulmadı. şimdi neden destekleyeyim? sen her boku ye, sonra da midemiz birlikte ağrısın. yok öyle yağma. sen sıçtın, sen temizle.

bence bu durumu oturup düşünmesi gereken biz değiliz. ülkenin bir yarısının oyunu almak için diğer yarısını sürekli görmezden gelen, dışlayan, ötekileştiren uzun adam oturup yarattığı eseriyle gurur duyabilir. evet, ne yaparsa yapsın, ne suç işlerse işlesin kendisi daima yüzde 40'ın üzerinde oy alır bu memlekette ama şunu da bilsin ki ülke hangi bok çukuruna batıyorsa batsın, ülkenin başına ne halt geliyorsa gelsin asla kendisiyle yürümeyecek bir yüzde 50 yaratmayı da başardı. kusura bakmasın, terazinin bir kefesinde erdoğan varsa diğer kefesinde ne olduğuna bile bakmadan o kefeyi tercih ederim. bunun da müsebbibi kendisidir.
Rusya doğal gazı kesmeyeceğiz diyor haberin altında ki yorumlara bakıyorum "yok kesecek yalan söylüyor, bana ne kesecek işte" gibi yorumlar.

Rusya Devlet Başkalığı Sözcüsü Dimitri Peskov Putin'nin bahsettiği sonuçlar askeri değil diyor yok bunlar illa Rusya bizi vuracak bak görürsünüz diyor.

Ankara kaynakları pilotlardan biri yaşıyor diyor Rusya ikisi de öldü diyor bunlar Rusya'ya inanıyor sabah Rusya da biri yaşıyormuş açıklaması yapıyor bunlar o ara ölü taklitti yapıyor aynı Ankara saldırısında ki vefat eden vatandaşlarımızın sayısını HDP'nin hatasını kabul edip düzeltmesi ve özür dilemesinde olduğu gibi.

Rusya Türkiye bizi sırtımızdan bıçakladı diyor bunlar da evet Tayyip savaş istiyor diyor fakat Bayırbucak Türkmenleri'ne Türkiye'nin uyarılarına rağmen Türk hava sahasını ihlal ederek saldırı yapılırken hadi vursana yiyorsa diyorlardı.

Bir kaç ay önce Türkiye avrupadan uzaklaştı Rusya'ya ve ortadoğuya yanaşıyor diye şimdi sıçtık mahvolduk diyenler bunlardı şimdi nato, abd, ingiltere ve almanya'dan Türkiye haklı yorumu gelirken bunlar rusya sınırlarımızı s.klemese dahi sınırımızı ve toprağımızı kendi malı gibi kullanıp soydaşlarımızı öldürse dahi rusya ile aramızı bozmamalıydı diyor.

Putin'nin büyük kendi tayyip ev kedisi seven fotoğrafını paylaşıp bunlar bizi miker yorumu yapan bunlar, profilinde rus bayrağı paylaşan bunlar, putin'den akp'ye çok oy çıkan şehirleri vurmasını twitter üzerinden isteyen bunlar. Ne eziklik ararsan bunlarda

Biz kimiz ki Rus uçağını vuruyoruz diyen bunlar hakkikaten si(z)kimsiniz?

edit: Lavrov :, "Rusya'nın Türkiye'ye savaş açmayı planlamadığını ve Türk halkına yönelik yaklaşımının değişmediğini" söyledi.

Şu anda da üzgündürler yine öngörüleri gerçekleşmedi...
kalleşliğin sebebi olmaz şia sevici köpekler yine iran, rusya gibi dış devletlere yapışıyor, bu onların sorunu madem öyle ağlamayın sonra sunniler bizi kesti, bizi yaktı diye çünkü siz her seferinde düşmandan taraf olarak kendi kendinizi hedef yapıyorsunuz.
Tröller destekleme adlı konular açıyor işte. Diğer tröller de karşıt konu açınca. illa bir tarafı tutuyorlar. Oda bi tarafı tutan rusyacı diğeri de savaş cı oldu. Bölünmeye çok meraklıyız.
Niye destekliyorlar? Sanki Rusya'da n yana olup Türkiye ile savaşmak için mi?
Solcular savaş kokusu aldılar. Ölmekten korkuyorlar. Çünki onlar inançsız, ruhsuz zevatlardır. Adam herşeyin bu dünyadan ibaret olduğuna inanıyorsa böyle kişilerde vatan, millet, devlet için şehadet etme arzusu yatar mı? Döneklik yapmak için bahaneler ararlar.

Bunları Yahudi darvin ve marks ruhsuzlaştırdı. Lenin ve stalin, namuslarını, devlet ve aile yapılarını aldı, kör etti. Solcu ları tarihiniz le kıyaslayın. Onları sırtımızda bizle yaşayan asalaklar olarak göreceksiniz.
amerikanın global dunyaya karsi gereksiz ve cok fazla olan emperyalist baskısına dur diyebilecek 2 ülkeden 1 ı olduğu için.
a- Türk değildir.
b-Müslüman değildir.
c- Akp ye muhalefet olmak istiyordur.
d- Rus kızlarını seviyordur.
Abazalıktandır.