bugün

power metal'in kurucularindan dev grup. yalniz bunlar ve scorpions nasil alman anlamiyorum, kaliteli rock müzik yapiyorlar!
Grave Digger,Blind Guardian,Edguy,Helloween,Gamma Ray,Accept, Gibi Türlerinde Zirveleri Oynayan Heavy/Power Gruplarinin Yaninda Sodom,Kreator,Tankard,Deathrow, gibi dev thrash gruplarinin Alman Olmasindan Bihaber Eksiklikle Alman Metal Piyasasina Kalitesiz Muzik Yapiyorlarmis Gibi Elestri yapilan ilginc baslik..
(bkz: death or glory)
ilk zamanlarında kullandıkları Satan öğeli müzikten sıyrılarak gönlümüzde gürül gürül müzik yapan kadim korsanlar olarak kalan 1994 albumu Black Hand Inn ile başarısının doruklarına ulaşan unutulmaz alman heavy metal grubu.
olf kaspaderek tarafından kurulan bu grup 1984 yılında gates to purgatory,1985 yılında branded and exiled,1987de under jolly roger,1988de ready for boarding(live) ,1988de port royal,1989da death or glory,1991de blazon stone,1991de the first years of piracy,1992de pile of skulls,1994te black hand inn,1995te masquerade, 1998de the rivalry,2000de victory ve 2002de the brothrehoodalbümlerini yayınlamıştır.
pile of skulls albümlerinin introsu olan chamber of lies'ın melodisi ayna grubu tarafından ışığa doğru parçasına çevrilmiştir. bir de söz-müzik altında kendi isimleri vardır.
alman power metal tolulugu, black hand inn albumuyle bircok insani kendine baglamis grup.
Almanyalı güzide power metal grubu. Çok başarılılardır. "Siberian Winter" şarkısı insanı dans ettirir.

Türkçeye "vahşi koşu" olarak çevirilebilir.
melodileri acayip güzel, konserleri muhteşem olan hamburglu power metal grubu.

(bkz: riding the storm)
memlekette metalciyim diye geçinen insanların dünyanın en büyük grubu zannettikleri gruba sayfalarca entry girmesine rağmen, o gruptan daha çok ses getirmiş ve çığır açmış bu gruba sadece on entry girilmiş olması utanç verici. çakma metalci dediğimiz bu insanlara iki rekat bad to the bone ve blazon stone dinlemelerini tavsiye ediyorum.
ayrıca 30 temmuz 2009 tarihi ile son konserlerini vermiş olan gruptur.
(bkz: #5786682)
Running Wild, Alman heavy/speed metal grubudur. çok gaz parçaları vardır.
Black Hand Inn şarkısına taparız.
eğer müziğe bu grupla başladıysanız; iron maiden falan gibi "efsaneler" için sikindirik diyerek ortamda kınanma şansınız vardır.

bu adamlar öyle güzel müzik yaparlar ki; hakkaten o "efsane"lerin bir çoğu onların yanında öyle az buz da değil çok sikindiriktir.
yeni albümün adı shadowmaker ve nisan 2012'de yayınlanacakmış. umarım güzel ve sıkı bir albüm olur.
Shadowmaker albümleri piyasaya sürüldü ve beklenenin üstünde de tepki gördü. Seneler sonra gelen albüm, ilk dinlediğim andan bu yana beni etkisi altına alıp, son dönemdeki en işe imza atmışlardır.
Eski usül riffler, bir o kadar etkileyici soloları ile, geri dönüşleri muhteşem olmuştur.
(bkz: running wilde)
Korsan temalı alman power metal grubu. Ballad of william kidd ve bloody island parçaları çok sağlamdır.
en sevdiğim şarkısı under jolly roger olan , korsan metali ile uğraşan ve yeni albümünü beklediğimiz güçlü bir grup.