bugün

her kim adaletsizliğe sebep olan, garibanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen, ülkeyi satan; teröre, teröriste hoşgörü gösteren; Türk e, Türklüğe kin kusan rte ye oy veren kim olursa olsun hakkım helal değildir!
Hakkın olmadığı halde helal etmiyorum diyen insan.
(bkz: Kul hakkı nedir)
edit: bazı sinapsisleri kıymetli olan ve kullanmayan arkadaşlar için açıklama.
şimdi bir grup halinde ilerliyoruz, karnımız acıktı, aramızdan birisini seçip bıçak vereceğiz ki bize gıda getirsin, sonra birisini seçiyoruz ve gönderiyoruz. normalde bu adamın gidip doğanın verdiklerini kullanarak bize gıda getirmesini beklememiz bu adamın yapacağı işi. peki bu adam aynı bıçak ile gidip adam öldürse, birilerini soysa , gasp etse , bizim mal varlığımızı satsa , bizi dikte etse, sonra andavalın birisi çıkıp dese ki bu adamı siz seçtiniz size hakkımı helal etmiyorum dese, bu andaval bizim üzerimizde hak iddia edebilir mi?
görsel
bu konulara neden dikkat ediyorum. kamu kurumlarında çalışanlara sürekli gelip küçük işi olmayınca helal etmiyorum diyen insanlar var. neyin kul hakkı olup neyin olmadığına özen gösterirsek boğazımızdan geçen bize yararlı olur. şimdi anladın mı küçük tavşancık. hadi selametle.
Not: yazar burada rte tarafından değil , yaşamaya çalıştığımız dini doğru anlamak açısından açıklama yapmıştır.
Edit 2; ne kadar araştırma yoksunuyuz yahu. Helal etmiyorum demek kolay değil mi? Hakkının olup olmadığını araştırmak zor.
Ne hakkın var ki olom bana hakkını helal etmiyorsun denilecek insandır.
Allah akıl fikir versin hazımsızlık zor.
(bkz: hakkın varsa haram olsun)
hakkımı helal etmiyorum!
hakkı kim lan aq.
Önce kul hakkını öğren kardeş derler adama.
bende helal etmiyorum efenim.
rte'ye oy veren herkesin üstünde hakkı oldugunu iddia eden insan haykırmasıdır.
insanın özgürlüğünü savunup özgürlüğümüz yok diye bağıranların; özgürce istediği kişiye oy veren insanları yargılayıp bir de bu cümleyi kurmaları anlaşılır gibi değildir.
cumhurbaskani olduktan sonra türkiyenin cok Afedersiniz amina koyacak bir adama oy veren zihniyete hakkimi helal edemem arkadas! oy veren insanlarin ahlaki egilimleri belli oluyor iste böylece. demek ulke zulum ve zayiflarin ezilmesiyle mutlu olacaklarla doluymus. demek insan artik kendi memleketinde de yasayamaz hale geliyormus zamanla. icler acisi.
hala ve hala "öhöhöm girdi mi" gibi anaokulu çocuğu esprileri yapan beyin gelişimleri yarıda kalmış kişilere ben de hakkımı helal etmiyorum. sayısız insanın ölümüne sebep oluş bir hırsızı destekleyen insanlara saygı duymuyorum. "özgürlüğü savunup burada böyle demeyin" diyenlere de lafım olsun bu. bir suçluyu, bir katili destekleyen adam özgürlük sınırını aşmıştır.

edit: oy vermeyenlere hakkını helal etme diyen arkadaş. oy vermemek bir seçenektir. ben yanlış olduğunu düşünüyorum. akp ise oy vermek veya vermemenin ötesinde yaptıkları pislikler yüzünden kendisine hakkımızı helal etmememizi sağlamıştır. muhalefetin kendisini akp'ye mecbur bıraktığını söyleyen arkadaş ise apayrı bir komedi. bütün gün a haber izleyip kadir mısıroğlu dinlemenin yan etkileri herhalde bunlar. chp ve mhp'yi ne sanıyor bu gebeşler anlamıyorum ki. akp'nin öldürdükleri, çaldıkları ortada, ülkeyi sosyal olarak getirdikleri durum ortada, benim çok önem verdiğim eğitimin türkiyedeki durumu ortada ama tüm bunlara rağmen muhalefet kötü ondan akp'ye oy veriyorsun. aferin sana be.
muhalefeti çok kötü olduğu için halkı akp'ye mecbur bırakan, halkı aşağılamaktan başka hiçbir şey yapmayan ve onu anlamaya çalışmayan bu sebeple yine onu akp'ye mecbur bırakan, oy kullanmaya geldi mi sandığa gitmekten aciz olan ama orda burda bik bik öten, buna rağmen elle tutulur hiçbir şey yapmayan ve türkiye'nin bu durumundan iktidardan çok daha fazla sorumlu olan muhalefet yapamayan muhaliflere hakkımı helal etmiyorum.
Bugün pkklıların Üniversite işgallerini göremeyen, okulları Kürtçü PKK üssü haline getirilmesine ses çıkarmayan, güney doğuda olduğu gibi kanlı eşkıyanın büyük şehirlerde etkin hale gelmesine çanak tutan akp ve rte ye oy verenlere hakkımı helal etmiyorum.