bugün

Soma faciasındaki 301 işçinin ölümü gibi Önlenebilir insan ölümleri konusunda soğukkanlı ve kaderci yaklaşımıyla tanıdığımız Sayın rte'nin sigaraya açtığı savaşın nedenleri üzerine teorilerdir.
Benim teorim şu: kendisi eski bir tiryaki ve sigarayı bırakması zor olmuş. Sağlık nedeniyle kullanmak istemiyor ama etrafta Görünce de canı çekiyor. Toptan herkesin kullanmasını engelleyerek mahrumiyetin yarattığı sıkıntıyı azaltmayı amaçlıyor.

Herneyse cumhurbaşkanımız bıraktı. Siz de bırakın, sizi saraysız ezikler. "Eziğiz ama sigara bizde." Şeklinde Nispet yapar gibi içmenin cezasını çekin.
aslında tamamen palavradır. sigaraya aşırı vergi yüklüyor ve bu açıkça bir sömürüdür, işte bu sömürüyü meşrulaştırmak için böyle bir tavır takınıyor.

onaylamayabilisin ama bu vergi nedir arkadaş?

sigarayı lüks hale getirdiler resmen. ayrıca sigara içip akape ye oy veren cidden duble aptaldır. yol yapıyor demeyin sikerim hayatını adamlar sigaraya rekor zam yapıyor resmen.
Sigara gürdüğü zaman dayanamıyor içiyor.
yaman ironi yapıyorsun tatlım. *
tamamen bir psikolojik baskı yöntemidir. Bir insanın kendini alışkanlıklarından alıkoyması pek mümkün değildir. Sigarayı bırakmanın ne kadar zor olduğunu içen de bilir içmeyen de. Adam eğer size sigarayı bıraktırabiliyorsa ileride size uygulacağı otoritenin baskısı daha da artacaktır. Adam ben bunlara sigarayı bile bıraktırabiliyorum, o zaman bunları şöyle de güdebilirim der. Yoksa vatandaşın sağlığını düşündüğünden değil. Adam size uygulayacağı otoriteyi en üst perdeden açıyor. ne kadar üstten kapatabilirse onun için o kadar iyi olacaktır.
ters psikoloji yaratarak bizim gıcık olup inadına içmemizi sağlamaktır, neden zam geliyor sanıyorsunuz :d
sigarayı görünce aklına kızılderililerin barış çubuğu geliyor ve hop barış çubuğundan mutluluk çubuğuna bağlıyor. Sonra ver elini en az üç çocuk.
bizde biliyoruz sigaranın zararlarını ama cebinden vermiyorsun ya sigara paramızı.
sigara içen inşaat işçileridir.

(bkz: inşaata top kaçırmak)
sigarayı bırakmak için önce inanmak gerek. Yani inanırsak olur diyor. Buradan da anlıyorum ki asıl hedef atayızlar.
Çok doğru bir karar.
Ona inat daha çok içecek olanlar olduğunu bildiği için onların daha çabuk ölmesini istiyor olabilir.

(bkz: mesela ben)
o fotoğraf bir G20 zirvesinde yerden bayrağı alıp cebine koymasının karesidir.kendisini sevmem ama kimseye de yalan suçlamalar yapılmasını istemem,eski topçu içtiğini sanmam.
demogoji yapmaktır. ah ulan ah. bu numaralar yeniyor ya, en çok ona uyuz oluyorum.
kendisi necip fazıl hayranıdır da üstadın ağzından sigara düşmezdi hani şiir v.s sigara konusunda kötü etkiliyormuş ya ahaliyi.
Millet inat edip sigaraya başlasın paket başına %60 civarı vergi gelsin diye yaptığı ters psikoloji.
gereksiz para harcandığını gördüğü için böyle bir eyleme kalkışmıştır.
Sigara senin babandır bak benim babama keş, hatta Ökkeş. Bırakmayın davanızı! KOAH'tan düz yolda 10 adım atamayacak hale gelene kadar koşun peşinde; zira yakın zamanda koşmayı bırak eliniz dizinizde yaşayacaksınız. Nerden nereye bağladım, güzel oldu.
Adam şiire, romana laf atıyor da bilmiyor ki mahvettiği ülke yüzünden içiyor çoğu insan. Yak bi tane daha bi de burdan yak.
belki küçükken birileri duman üflemiş olabilir.

asıl ben kekliğe şemsiye dürtecek kadar ne yaşamış olabilir, keklikle nasıl kötü bir anısı olabilir, onu merak ediyorum.
Çok merak ettiğimiz nedendir sayesinde sigara alamaz olduk.tütünle idare ediyoruz.
görsel
görsel

görsel
güncel Önemli Başlıklar