bugün

asrın liderimiz, ümmetin ışığı feyizli başkanımız tayyip erdoğan'ın recep tayyip erdoğan'ın maaşına yüzde 14 oranında zam yapmasıdır.

yapılan bu zam ile birlikte ümmetimizin aşkı tayyip erdoğan'ın maaşı 100 bin lira olmuş.
https://www.bursa.com/cum...zde-14-zam-yapti-n480534/

helal olsun ya.
vallahi de billahi de halal olsun.

adam yol yabdı bi kere...
atanın aldığı 1730 cumhuriyet altını karşılığı maaşının yanında bir hiç olan zamdır. ata bugünün parasıyla 1 800 tl alıyormuş yani bir milyon sekiz yüz tl rte ne alıyor 100 bin tl koskoca reisi cumhur için bi para değildir.
Bunlar gibiler olduktan sonra 100 de alır, 500 de alır, bizi de s...

Hakediyoruz.
Bu ay da ne zammı aq kafalarına göre zam alıyorlar.

Enflasyon ile kağıt üzerinde oynayarak milletin içinden geçmeye devamke.
iki defa market alışverişini kendi yaptı, fiyatları görünce anında maaşına zam yapmış.
bunların anlayışı cumhurbaşkanı benden değilse açlıktan sürünsün. türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı 3-4 bin tl mi alacaktı?
adam o maaşa dokunmuyordur bile. hazreti cumhurbaşkanımız aleyhisselam için 100 bin liracık ne ki?
tayyip, türkiye varlık fonunun sorgusuz ve denetimsiz tek sahibi. kamu şirketlerinin bütün bilançosu cebine akıyor. sikinin keyfine harcayabilir. hazineden gelen örtülü ödenek ha keza sorgusuz sualsiz harcanabilen bir ödenektir. ayrıca cumhurbaşkanlığının da kendi bütçesi var.

bütün bunlara rağmen maaşına zam yaptıysa eli çok sıkışmış demektir. mutlak gerekmese yapmazdı diye düşünüyorum.

(bkz: tebaa ile taşşak geçmek)
Adam 5 ay calissa karisina bir cantayi zar zor aliyor, siz hala laf soyluyorsunuz!!!!
benim dunya liderimin ilkokul mezunu hanimina bir hermes canta icin 5 ay calismak zorunda kalmasi sahsen benim kanima dokunuyor, gozlerim yasariyor.
Bence acilen 4-5 katina cikarilmali o maas.
evet ama yetmez. daha cok alsın. alır da. sizden izin mi alcak lan reis?! adam reis olm sizin gibi maraba mı? canı ne istiyorsa onu alır bugün 80bin alır, yarın 128milyar dolar alır. başka bir gün ülkeyi temelinden satar!
size mi soracakhti ooğliim hee?

görsel
devlet memurları da dahil asgari ücret olsun olmasın önüne gelenden daha fazla vergi alabilmek için yaptığı bir iştir. farkettiyseniz türkiye büyük millet meclisine torpille soktuğu vasıfsız mahlukatların kendisine bahşettiği tütün ürünleri ve sıfır otomobile, yani vatandaşa hem zevki hem de ihtiyacına engel olmak için 3 katı vergi kaktırma yetkisi vermişlerdi. rezil herifler.

güya asgari ücreti 4000 lira yapacaklar, bu sefer ne olacak? gıdaya zam, giyime zam, elektroniğe zam, ona zam buna zam şuna zam. elimde olsa almanya, hollanda, ingiltere veya da iskandinav ülkelerinden birine kaçarım. o kadar kötü bir hale soktular ki ülkeyi, o derece insanlar yokluk içerisinde.
rte yüzde 14 zam aldıysa insanlara en fazla yüzde 13 zam yaparlar. biz kimiz ki yüce padişahımızdan daha çok zam alalım.

ula ağanın pokunun üstüne pok olur mu loo?
adam kusuratlar ile uğraşmak istememiş heralde direk 100.000 tlye fixlemiş.
Ben de bir şey sandım. Yani demem o ki 300, 400 bin falan değil. ev alınmıyor o parayla istanbul'da. bir de ünlü yani. acaba ünlü şarkıcı gülben ablam ve hande ablam kaç tl kazanıyordur? Zaten asgari ücret 3 bin.
Şaşırtmadı şahsının şahsına münhasır hediyesi.
cumhuru reisimiz maaşına %14 zam yapılmasını doğru bulduysa kesinlikle haklıdır. reisimizi sorgulamak, eleştirmek kimsenin haddine değil !
Keşke ben de kendi mayışıma böyle zam yapabilsem dedirtiyor.
100 bin lira + örtülü ödenek. (ocak+haziran 2021 dönemi 145 milyon dolar)*

ocak-haziran 6 aylık dönemde örtülü ödenek harcaması "1 milyar 348 milyon TL" (yaklaşık 145milyon dolar) olmuş, daha da 2021 bitmedi.

(bkz: örtülü ödenek)
https://www.sozcu.com.tr/...-harcamada-rekor-6542418/
Sadece adamın aldigi zam kadar para kazanabilen kaç insan var? Yazıklar olsun...
Edit: bir de eksilemisler. Hakediyorsunuz ne diyim. Az bile zam yapmış.
akpliler AKP'ye oy verdiğim ellerim kırılsaydı diyorlardı. eksileyebildiklerine göre elleri kırılmamış hala. bir gün kafalarını kıracaklar o ellerle ona saklıyorlar ellerini galiba.
güncel Önemli Başlıklar