bugün

rotring 500 siyah mekanik kurşun(versatil) kalemdir. 0,35 0.5 ve 0.7 olarak üretilmiştir. genellikle 0.5 olarak tasarımcılar tarafından kullanılır. şuan perakende satış fiyatı 28,00 - 32,00 tl aralığında değişmektedir. plastik gövdesine mukabil tutma yeri hem ince hemde metaldir. sabit uç kısmı sayfanın görünümünü engellemeyerek kullanıcıya hassas çizim sağlar. altıgen şeklindeki yapısı kalemi masaya bıraktığınızda kalemin çizim masasından yuvarlanıp düşmesini engeller. tepe kısmında yer alan uç sertlik-yumuşaklık, açıklık-koyuluk göstergesi içindeki ucun ne olduğunu kolayca bulmanızı sağlar. kullanışlı ve kaliteli bir kalemdir. kaybetme-çaldırma gibi bir huyunuz yoksa uzun yıllar sizi idare edecek bir kalem. tavsiye ve temin edilir.
Rotring 300'ümün bozulmasıyla kardeşim tarafından bana hediye edilen kalem. Hem yazı yazmak için hem de grafik çizimleri için çok kullanışlı ve görünüş olarakta estetik bir kalem. Metal tutma yeri kalemin elinizden kaymamasını sağlıyor ve 300'e göre belirgin bir şekilde ağır. Ayrıca ben bu kalemi elime aldığımda beni ders çalışmaya motive ediyor. Öyle de güzel bir kalem.
Bu kaleme 40 lira veripte kantinde 2 liralık tost yemek olmaz.
Babası devlet memuru çalışkan öğrenci itemi.
Etraftaki tüm tozu pisliği tutamaç kısmında muhafaza eden kalem.
muazzam bir kalem. karakalem çalışan ve sürekli yazı yazan biri olarak ayrı kalemlerle uğraşmak istemiyorum ve böyle komplike bir kalem almak işime geldi.

ayrıca fiyatını araştırmadan almayın.

bazı yerlerde 57, bazı yerlerde 49 lira fiyat aldım.

t ve k mağazalarında uygun fiyata buldum. 39 liraya aldım.
Gayet güzel tasarıma sahip kalem. Ben 0.7'sini aldığıma pişman olmuştum. Yazi yazıyorsanız, matematikle uğraşıyorsanız 0,5 almanızı tavsiye ederim.