bugün

üstünden 1379 gün geçti...
üstünden türk silahlı kuvvetlerine ait f-16 lar geçti.

vefat eden katırların toprağı bol olsun.
Biz kaçaqçılîk yapıyordux foşik tece bizi vuriidi vollah...
Roboski degil uludere, neyse hayvansever olarak sadece katirlara uzuldum, aslinda iyi bi hayvansever olsam hepsine uzulurdum ama bazi hayvanlari sevemiyorum.
istihbaratının mit kanalı üzerinden abd'nin verdiği söyleniyor.
Bu olaydan önce katirlarla silahlar taşınıp askerlerimizin şehit edilmesi üzerine yapilan hakli operasyondur.
başlığı açan şahsiyetin şu tabirine hayran kaldım.

--spoiler--
aç kalmamak için, ailesine bakabilmek için, gecenin bir yarısı o soğukta mazot kaçıran o insanlar
--spoiler--

yani öyle masum öyle şeker insanlar ki halbuki, gecenin bir yarısı mahsulü çürümesin diye tarlasına naylon germeye gitmiyor, yada gecenin bir yarısı hayvanları telef olmasın diye onların ahırlarında ateş yakmaya gitmiyor, kaçakçılık yapmaya gidiyor, kaçakçılık.

hani senin eşek gibi çalışıp ta onlarınkinin de ödemek zorunda kaldığın vergiyi kaçırıyor, senin litresine 5 lira vermeye dayatıldığın benzinin kaçakçılığını yapıyor. senin hakkından çalıyor sonra ailesine bakabilmek için gariban edebiyatı yapılıyor.
Hergün eşek gibi tarlalarda çalışan çiftçiler, hergün hayvanları ile uğraşan hayvancı köylüler salak bi bu köylüler akıllı öylemi. bi siktrin gidin amk.
gebermişler işte net...
suç ve ceza birbirine uygun olmalıdır. Hangi etnik kökenden olursa olsun sivillerin katledilmesi, kaçakçı olsalarda büyük suçtur. Sorumluluk alacak siyasi erk ne yazık ki bu ülkede bulunmamaktadır.
kaçak pkklıların geberdigi saldırı. katliam degil olması gerekendir.
yüzde yüz isabet oranına sahiptir.

"kaçakçılık yapmak kötü bir şeydir" konulu operasyondur.
Ne katliami, gayet basarili bir harekattir.
Başarılı operasyonmuş. Benim kafamda beyin yerine başka Şeyler var demenin diğer bir yoludur. Tabi bu başarılı operasyonlarda herhangi bir tanıdığınızın başına bir şey gelmediği için üzülmüyorsunuz , anlayamıyorsunuz . Bende sizi anlayamıyorum.
herhangi bir tanıdığımız olamaz çünkü bizim oralarda böyle kaçakçılık neyim yoktur.
füzeye kafa atan hevalleri göstermiştir.
görsel
eşekleri ölen birçok hevalin dul kaldığı harekat.
kürtler türklerden ve devletten daha çok nefret etsin de 20- 30 yıl sonra daha bir aşkla türk öldürsün, türk kadınlarına tecavüz etsin diye derin devlet tarafından yapılmış olan gereksiz katliam. hdp'lilere ölümüne düşman birisi olarak bu katliama sevinen milliyetçilerde gram beyin olmadığını söyleyebilirim.

atatürk ve inönü gelecekte kürtler isyan etsin, mağduriyet üretsin diye kürtleri katletti, aleviler ve ateistler müslümanlara düşman olsun diye provokasyon sonunda sivas'ta aleviler yakıldı, 28 şubat döneminde sahte dindarlar mağduriyet yaratıp ülkenin ırzına geçsin diye ordu bilerek muhafazakar kesime haksızlık yaptı, akp döneminde gelecekte ulusalcılar dindarlara hiç acımasın da ortalık karışsın diye ulusalcılar boş yere hapis yattı. roboski katliamı da yukarıdaki saydığım planlı, dıştan kumandalı, derin devlet kokan skandalların devamıdır. amaç, türkler hiç rahat etmesin. bu tip acı tiyatrolara alet olmayın geri zekalılar.
Genel bir temizliktir.

Allah yapanlardan razı olsun. Ama tek üzüntüm eşeklerin ölmesi. Yazık oldu.

Ekleme: 2 saniyede 3 eksi... Hırtlar rahatsız.
üzülmediğim olay. ölenler tanıdığım olmadığı sürece ölümlere üzülmüyorum. düşünsenize her ölüme üzüldüğünüzü 23 yaşınızda 65 lik lere dönersiniz.

bakın bugün bir kişi ölmüş ve şüpheniz olmasın daha güni içnde ölen çok kişi var. üzülüyor musunuz şimdi ? yoksa "allah rahmet eylesin." deyip geçiyor musunuz ?

http://www.milliyet.com.t...m-2142621/?ShowPageSkin=1

ben şahsen çoğu zaman "allah rahmet eylesin." bile demiyorum çünkü beni ilgilendiren biri değil.
Bolgede encok oy alan 2. Parti iktidarinda olmustur.
Daha Uludere diyemeyenler tarafından üzülünen 35 tane Afedersiniz k*rt ölümü olayı.
yaşadığı ülkenin dilini bile henüz tam konuşamayan, eğitim almak için bir çaba göstermeyip-üstelik eğitimcileri tehdit eden- kendi deyimleri ile ekmek paralarını kaçakcılık ile kazanan bir kaçtane kişinin ölümü. katliam değildir, katliam olsa duramazsın.
yıl dönümüne bir ay kala, avukatlığını yapan tahir elçi katledilmiştir.
yirmi sekiz.
bu insanlar evlerinde, bahçelerinde gebertilmedi, kaçakcılık meşru birşeymiş gibi yorumlar yapmayın. iyi oldu gebermeleri, darısı diğer bölücülerin başına.
katliam degil. haktır.
görsel
güncel Önemli Başlıklar