bugün

hastalığımdan dolayı bana reçete edilen ilaç. kullanmaya başlayınca, bırakana kadar olan bütün deneyimimi buraya editleyeceğim.
elekcilerin, hırsızların kullandığını duyduğum cesaret veren ilaç imiş. bağımlılık yapabilir bu yüzden yeşil reçete ile satılıyor.
nöral rahatsızlıklar için kullanılan ve kafa yapan ilaç. yeşil reçete olsa bile tc kimlik no, telefon ve adres olmadan vermez eczacılar. yalnızca psikolojik tedavi için kullanılmaz. babam trigeminal nevralji için kullanıyor.
Elinizde kapı gibi yeşil reçete olmasına rağmen eczaneden alınırken telefon numaranızı ve adresinizi istiyorlar.

majör depresyon, anksiyete,bipolar bozukluk tedavisinde antidepresan kullanırken tedaviye ek olarak verilen, bir süre sonra doktor tarafından kesilecek olan sakinleştirici ilaç.

Alkol ne kadar zararlıysa 'bence' bu ilaç da o kadar zararlıdır. Bence diyorum çünkü doktor değilim. Doktor kontrolünde kullanmak ve iyi bir hasta profiline sahip olmak tedavinizde çok önemlidir.

Geçmiş olsun.

Son olarak: hayat hiçbir şey değildir, itina ile yaşayınız. albert camus.
bağımlılık yapar. kullanan kişiler sadece bir hafta bırakmayı denesinler. neler olduğunu görünce o ilaçtan kurtulmak için servetini bile verebilirler. uzun süre kullanıp da bırakınca yan etkiler olarak, yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. ilk olarak mutsuzluk, devamında halsizlik, iştahsızlık, bulantı, ilerledikçe yoksunluk krizi başlıyor soğuk terlemeler, ölecek miş gibi hislere kapılıyorsunuz. uyuyamamak, her an korku her şeyden, en ufak bir ses kafanızda milyon ediyor. yani ölüm tribi gibi bir şey yaşıyorsunuz. istem dışı kaslarınızda kasılma, herhangi biri ile konuşurken kafanızda, çenenizde titreme sallanma, beyinde elektrilenme şeklinde oluyor. ve titreme, ayağa kalktığınızda sanki bir boşluktasınız ne hava da ne yerde hissi. insanlar ile kendiniz arasında farklar insanlar size başka gelir, siz ise bambaşka sanki kendinizi uzaylı veya başka bir yerden ışınlanmış hissi, hiç bir şeyden zevk alamama, ne zaman bu etkiler geçecek düşüncesi ile milyon tane düşünce ile beyninizde sorular ve korkular. sanki hiç geçmeyecek hissi, delirdiğini sanmak, anlık aklını kaybetmek, kendi kendine gülmek, kimseyle konuşamamak, gülme krizi ama bu neşeden değil delirdiğini hissetmekten, ancak delirmek değil anlık durum. hafıza kaybı bildiklerinizi unutmak, içinizin çekilmesi, konuşmayı unutmak ve daha neler neler. bağımlı olanlar bir bıraksın fazla değil 10 gün sadece denesinler bakalım neler oluyor görsünler ve buraya da yazsınlar.

bu ilacı doktor kontrolünde kullanın gerekirse hiç kullanmayın. eroin krizinden daha beter durumla karşı karşıya kalıyorsunuz. hani prison break dizinde bir ajan vardı " ajan mahone" o da sakinleştirici kullanıyordu ceza evine girince krize girmişti onun gibi ondan beter durum. o sahneyi bence izleyin.
yeşil reçete ile satılan, bağımlılık yapabilecek bir antiepileptiktir.

Tabiri caizse uyuşturucu.

roche tarafından üretilmektedir.

yan etkileri: baş dönmesi, yorgunluk, artan uyku arzusu, sersemlik vb. olmak üzere tedavi sırasında kendiliğinden kaybolan yan etkilerdir. bunun yanı sıra salgırganlık, konsantrasyon bozukluğu ve reflekslarde zayıflamada gözlenebilir.

nadir de olsa bulantı, geçici saç dökülmesi, göğüs ağrısı, deri dönüntüsü, cinsel istekte azalma, idrarı tutamama gibi yan etkiler de görülebilir.
kısaca candır. öfke takıntı yoktur. insan gibi olursun. doktor yazdıysa şanslısın rivotril sensiz hayat cekilmez
kısaca candır. öfke takıntı yoktur. insan gibi olursun. doktor yazdıysa şanslısın
Öyle Nadir hastaları var ki bu ilacın Diğer ilaçları duyduklarında o kadar umursamazlar ama Rivotril!
Deva-i makbul içmesini bile bence çok programlı yeşil reçeteye tabi ilac. Sakinleştirici kaygı giderici sedatif içtiğinde ben de varım diyen diğer anksiyolotik lere benzemeyen tehlikeleri göz ardı edilmeyecek antiepileptik. Dr size yazdı kullanmaya başlarsınız ne güzel miş arkadaşına da 2 tane vereyim de iki muhabbet edelim derken iş asma başına ayakta durursa da ugrarısırsın bayılırsa da
Çoğu uzm Dr rivotril li kötüye kullanım dan çekinir içinde clonezapam yer alan bu ilaç roche-2 olarak eskiden bu günümüze, firma değişmesine rağmen kullanıcılar tarafından hala böyle tanınır. Roche ilacın ismi değildir aslında firmanın ismidir.
Rivotril 2mg
Uzun sureli kullanımlarda ya da aşırı dozda psikolojik ve fiziksel bağımlılık yapar, yoksunluğu da kötüdür şahsen kendim yaşadım. birde bu ilacı bırakmak için ayrı bir tedavi gerekebilir.
Yeşil reçeteli ilaçların kralı bana gore; Noroloji ve psikiyatri uzmanları tarafından reçete edilir sara hastalıgından ziyade güçlü anksiyolotik ozelligi vardır bibolar bozukluk ta madde geçmişi olmayanlara Dr ek ilaç olarak reçete etmesiyle depresif dönemi anlatabilecek kısa surede ilaç olarak yazsın Dr lar bence ben faydasını gördüm .
yeşil reçeteyle satılan, panik atak, panik bozukluğu yaşayan hastalara da verilen, clonazepam içeren ilaç.
uyuşturucu falan değildir. kullanım amaçları: sakinleştirici, kaygı giderici, epilepsi hastalarında nöbet sıklığını azaltmak ve nöbet şiddetini düşürmek ve kas gevşetici olarak (benim kullanma nedenim) kullanılır. Gerektiğinde yaşam kurtaran ender ilaçlardan biridir.

uzun süreli kullanımlarda amnezi (bellek yitimi) oluşturma olasılığı var ne yazık ki. (en çok kaygılandığım yan etki)
bildiğin uyuşturucu. 0.25 içmem gerekirken 6 katını bünyeye dayayınca ( bi de arkadasıma da verdim iyi ki bişey olmadı kıza) o günü hatırlamıyoruz.
(bkz: diazem).
etken maddesi klonazepammış.
herhangi psikolojik rahatsizligi olmayanlarin aldiginda uyutan ilac. rahatsizligi olan hastalari ilac omru suresince iyi hissettir. bu ilac yalnizca antisosyal kisilik bozuklugu olan kisiler icin tehlikeli olabilir. kullanicilar pmden yazsin, bi kolayi bulunur illa ki.
insanların neden bulmak için bu kadar uğraştığını anlamadığım, anormal bi güne sahip olduran ilaç. gece alıyorsun uyanıyorsın ve kimyasal düşüşleri gibi bi gün.. ilginç, bilhassa işkence.
"ortalığın anasını ağlatayım ama hiçbir şeyi hatırlamayayım" diyen bünyelere tavsiyemdir. denedim; oldu. *
ilaç tedavisine oldukça uzak yaşamış birine bir adet verildiğinde dahi saldırganlaşıp, sonrasında neler yaptığını hatırlamadığı söylentiler arasındadır. bunun yanı sıra, alkol tedavisinin başlarında 1 ay ile sınırlandırılmak üzere (ki bunu kullanmaya başlayan kişi 1 ayla yetinmeyebilir) yeşil reçete ile satılan, roche 2 diye de bilinen, azaltma döneminde 4'e ayrılmak üzere tasarlanmış, nervium'un abisi olan benzodiazepin.
yeni yazar, yakın arkadaşım. sadece bir arkadaş değil, aynı zamanda kardeştir de.
manik depresif ataklarda sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. insanın beynini uyuşturması ile bilinmesine rağmen, istem dışı hareketler yapmasınada neden olan bir ilaçtır. özellikle cinnet geçirmeye sebebiyet vermemek için bu ilacı yaz aylarında kullanmamanızı öneririm.
merak edip aldığım sonra hiç birşey hatırlamadığım insanı ruh yapıp ortalıkta dolaştıran gereksiz bir ilaç.
güncel Önemli Başlıklar