bugün

bir progressive metal grubu.porcupine tree'ye oldukca benzemektedirler.
second life syndrome albumleri oldukca iyidir.
ayrıca agva dabir otel ve middlesbrough takımının sahasının adı.
http://www.riverside.art.pl/
polonya'lı progressive metal grubu. out of myself * ve second life syndrome * isimli iki stüdyo albümleri bulunmakta. özellikle sls ile epey sükse yaptılar.

conceiving you, volte face, artificial smile, before, the curtain falls ilk dinlenmesi gereken şarkıları.

moriybund sez.
(bkz: 15 temmuz 2007 riverside konseri)
(bkz: voices in my head)

yeni çıkacak albümleri için ise

(bkz: rapid eye movement)
Kesinlikle dinlenmesi gereken progressive tarihine adını altın harflerle yazdırtacak olan ve kötü şarkısı olmayan polonyalı grup.
2007' de 02 panic room adlı single albumlerini çıkarmış olan gruptur.albumun en güzel parçası 02 panic room ' dur.diğer iki şarkı ise enstrumantaldır

1. 02 Panic Room
2. Lucid Dream IV
3. Back to the River
4. 02 Panic Room (Remix)
Yeni albümleri Rapid Eye Movement Ekim'de cikacak olan grup. Albümün turnesinde Türkiye'ye de geleceklermis.
30* ve 31* Ekim geceleri Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde 2 konser vereceklermiş.
bilet fiyatları: Tam 39,50 YTL, Öğrenci 34,50 YTL. (18 yaş sınırı var)
biletix.com'dan grubun reklam kokan biyografisi:

Riverside 2001 yılında Varşova, Polonya'da bir progressive grubu olarak Mariusz Duda, Piotr Grudziski, Piotr Kozieradzki (Mittloff) ve Jacek Melnicki tarafından kuruldu. ilk olarak grup Jacek Melnicki'nin stüdyosunda çalışmalarına başladı. Grubun ilk günlerde yaptığı çalışmalar daha çok enstrümantal ağırlıklıydı. Ancak bir gün stüdyoda Duda'nın şarkılara vokal yapmasıyla grup vokalistini de bulmuş oldu. Bu sırada grubun isminin de Riverside olmasına karar verildi. Mart 2003 tarihinde ilk demosunu Riverside adında çıkartan grup bir çok dinleyicinin ve radyoların dikkatini çekmeye başardı. 2003 yılının son aylarında klavyeci Jacek Melnicki'nin gruptan ayılması nedeniyle, ilk albümleri Out Of Myself albümünün mixing aşamasını üç kişi olarak tamamladılar. Albümünün çıkışının ardın gruba Michal Lapaj dahil oldu. Riverside, 21 Eylül 2004'te tüm dünyada satışa sunulan Out Of Myself ile büyük bir başarı yakaladı. Albümün bu başarısının ardından bir çok müzik şirketinin dikkatini çeken grup, daha çok progrsesive rock/metal albümleriyle tanınan InsideOut şirketiyle anlaştı. 2005 yılında Voices in My Head Ep'si ile Conceiving You single'ını çıkartan grup ardından 2005 yılının en çok dikkat çeken ve söz edilen albümlerinden biri olan Second Life Syndrome'u çıkarttı. Bir çok internet sitesinde en iyi progressive albümlerinden biri olarak gösterilen Second Life Syndrome grubun sayılı progressive gruplarından biri olarak gösterilmesini sağladı.
ing. nehir kenarı.
çok fazla marillion ama daha iyi. hatta çok iyi.

(bkz: acronym love)
adını, yakınından geçen santa ana nehrinden alan, los angeles'a 1.5 saat uzaklıkta bir california şehri. 305000 civarı nüfusu vardır. california üniversitesi'nin bir kampüsü yer alır.
(bkz: http://www.progturk.com/grup.php?grupid=51)
(bkz: merseyside)
(bkz: artificial smile)

ısrarla isteyiniz bayilerden...
konserinden çok geç haberim olmasına içerlediğim ve şarkılarının soloları şahane olan bir grup.
30-31 ekimde istanbul hayal kahvesinde konserleri varmış nasıl oldu kaçırdık. melodileri mükemmel, uzun zamandır ben böyle müzik dinlemedim desem yalan söylemiş olmam. bu grubu dinlememe vesile olan hebelehubele'ye şükranlarımı sunuyorum.

bu adamların melodilerinde tuhaf bir şey var. öyle ki gaza da getirebilir, ağlatadabilir.

o derece yani...
Riverside Demo - Demo, 2002
Riverside - Demo, 2003
Loose Heart - Single, 2003
Out of Myself - Full-length, 2003
Voices In My Head - ep, 2005
Conceiving You - Single, 2005
Second Life Syndrome - Full-length, 2005
02 Panic Room - Single, 2007
Rapid Eye Movement - Full-length, 2007
Schizophrenic Prayer - Single, 2008
Reality Dream - Live album, 2008
2000 li yılların başında eskişehir de faaliyet göstermiş olan güzel bir bar. bardı demek daha doğru sanırım.

aniden kapandı. oysa güzel iş yapıyordu, hiç boş görmemiştim ben orayı. o dönemde çok merak salmıştım bu konuya yani neden kapandığı konusuna. öyle garip bir merak sorunum var benim. hatta bir gün sokakta, kapanmadan önce orda çalıştığını bildiğim bir ağır abiyi görmüştüm, hemen gittim yanına sordum, abi mekan neden kapandı bilgin var mı şeklinde. hani mekan kelimesinide özellikle kullandım, abi ağır olunca racona ters olmasın dedim kendi içimden. oysa barda diyebilirdim, arkadaşlarla aramızda konuşurken sürekli bar diyorduk. ama o an bar demek gelmedi içimden. içgüdüsel bir durum oluştu sanırım ama tam emin değilim.

ağır abi beni pek siklememişti, bir dönem sonra açılacak koçum demişti. adam bana koçum deyince ben çok pis gaza gelmiştim, sevinmiştim bu duruma. koç gibi çocuktum artık, belli bir dönem o gaz baya bir işime yaramıştı. bambaşka bir insana dönüşüverdim. artık o eski sümsük kişi değildim ben, ensesine vur ekmeğini al adam gitmiş yerine koç gibi bir adam gelmişti. mafya dizilerine filanda o dönemde sardım ben.

mafya dizileri demişken kurtlar vadisini acayip sadık bir izleyicisimdir ben. seviyorum o diziyi nedense. hani bazen kendime soruyorum ulan bok mu var bu dizide ne diye izliyosun diye ama ne bilim işte hoşuma gidiyor sanırım. öyle rafine zevkleri olan birisi değilim ben, basit şeyleri daha yakın buluyorum kendime, bu yüzden seviyorum sanırım. ayrıca necati şaşmazın oyunculuk kariyerine şahit olmak tadılası bir zevk benim için. biraz yavaş ilerliyor ama olsun, ne demişler geç olsunda güç olmasın.

neyse en son bar diyorduk araya başka laf girdi. sonradan sonradan öğrendim işin aslını. meğer orada bir kıza tecavüz edilmek filan istenmiş hatta edilmiş diyenlerde vardı. ondan sonra kapanmış. sonradan bunun yalan olduğunu öğrendim. hayat böyledir işte, her gün yen şeyler öğreniyor insan.

daha sonra gazımda kaçtı, eski halime döndüm.
before ve cybernetic pillow şarkısıyla insanın ruhunu azap çektiren grup...
los angeles a 1 saat mesafede, university of california-riverside extension kampüsüne ev sahipliği yapan şirin bir yer.
polonya'dan çıkan en iyi şey. insana türkiye'de neden böyle bir grup yok diye sordurtuyor.
türkiye de her an patlama yapması muhtemel olan, hollanda'lı dj sidney samson'un son icraatı. muhteşem olmuş. klibi ise daha da muhteşem olmuş.

http://www.youtube.com/wa...5PPuBc7Y&feature=fvst
sidney sampson'ın güzel bir şarkısı. sensation'da çalıyordu bir aralar.

http://listen.grooveshark...#/song/riverside/22275108
nasıl ki üzgünken içmek sizi besbeter yapar, playliste "riverside" almak da hatadır.

önce loose heart sonrasında acronym love
ve conceiving you...

düzelirsiniz yarına belki.