bugün 1066 başlık

reha muhtar

1. 11
    tünel kazıp hapisten kaçan mahkuma; tüneli kaçmak için mi kazdınız diyen insandır.
  2. 11
    televizyon çöplüğünün ürünü.
  3. 1-1
    acı varmı acı sorusu ile bir zamanlara damgasını vuran eğlenceli haber spikeri kişisi / modeli.
  4. barış akarsu ile ilgili yazıyla yürekleri dağlayan kişi.

http://www4.gazetevatan.c...;Categoryid=4&wid=136
  5. 22
    balkabağı lakaplı gazete televizyon insanı.
  6. 20
    Benim bir zamanlar en çok merak ettiğim Reha Muhtar haberlerinin neden bir sonuca bağlanmadığı ile neden hep eski çamların bardak olduğudur. Bunun dışında neden hacı-hoca haberleri yapıyor, neden önemli bir haberden önce aptal bir haber veriyor, neden oradan buradan çaldığı görüntülerle iki embesilin sunumunu birleştirip ana haber bültenini maymuna çevirdiği benim artık haddinden fazla sinirimi bozan sorular olduğu için bunlara burada değinmek vakit kaybıdır, yazıktır günahtır.
    eskiden ben merak ediyorum efendim şu aşağıdaki soruların cevaplarını. Aslında buna benzer birçok şeyi merak ediyorum ama onları yazmaya gerek yok çünkü bunlara benzer şeyler onlarda. Sorular şunlar:

Melih Hülya yı becerdi mi becermedi mi? O çocuk Melihten mi değil mi? Peşini bırakmam senin demişti Reha Muhtar çocuğun annesine o ne oldu şimdi?
    Alo Reha Muhtar hattına hiç ciddi bir ihbar gelmez mi ya da Reha Muhtar bunları bilhassa mı işlemiyor?
    Ateş Hattında neden hiç sonuca varmıyor tartışmalar?
    ibrahim Tatlıses e demediğini bırakmamıştı sonra ne oldu da ibo bir anda kral oldu?
    Bu sorular tanıdık gelir insana ve birine verilen cevap belki de milyonlarca benzer soruya cevap teşkil eder. Aslında buna çok basit bir mantıkla bakıldığında şöyle bir sonuca ulaşılır: Reha Muhtar o an için önemli olan bir haberi alır allayıp pullayarak insanlara sunar. Ama bunun ne olduğu ya da sonucunun ne olabileceği önemli değildir. Çünkü o portakalı soyar başucuna koyar ve kabuğu sorulduğunda da bir yalan uydurur olur biter. Yani portakalı soyduktan sonra onun için kabuğu önemli değildir. Bu yüzden de bitmiş bir portakaldan bir fayda alamayacağından kabuğu ile uğraşmaz ve biz izleyiciler de sonuçsuz olarak havada kalan bir haber ya da tartışma ile başbaşa kalırız. Bir de tabii portakal sulu olmalı sulu olmazsa onun bir önemi olmaz Reha Muhtar için. Bir mankene tecavüz suludur ama AB ne girme gibi bir durumdan fala su çıkmaz.

Bunun dışında bir de kötülediği insanları sonradan kral ilan etmek vardır ki bunu da ancak menfaatleri icabında uygular. Dünyanın en büyük sorunu olarak lanse ettiği Hande Ataizi nin tuvalet penceresi haberinde küçük dağları ben yarattım büyüklerinin de yapılmasına katkıda bulundum edasıyla suçlular cezalandırılacaktır demiş ve sonuçta uğradığı hüsranı ekranlara taşımamıştır. Bende sürekli olarak silikonları ve bir taraflarına giren cinsel organların hesabının tutulması ile ilgili haberlerini gördüğüm Hande Ataizinin nispet yaparcasına ikinci kere geçtiği tuvalet penceresinin üstünden zafere erişmiş komutan edasıyla verdiği pozu başka bir kanaldan izlemek zorunda kalmıştım. Velhasıl Reha Muhtar ancak çıkar çatışmasına girdiği insanlarla çıkarları gereği barışır ve insanlara nazire yaparcasına eski çamlar bardak oldu der göğsünü kabarta kabarta.

şimdi de fox tv de.

Peki böyle bir anlayış ortalıkta göstere göstere dolaşırken neden ilkeli haberciler işsiz dolaşıyor? Bu soruya cevap bulmak için önce Reha Muhtar ın yanlışlarını analiz edebilecek bir halk kitlesi lazım ve hatta buna karşı direnç gösterip bu tip haber anlayışına sahip insanları cezalandıracak halk kitlesi lazım. Ama nerede öyle halk? Aslında yapılacak iş basit. 1 hafta bu adamı izlemesek doğruya döner çünkü reyting bambaşka bir olaydır kaybedene evlat acısı misali oturur. Ama işte nerde öyle halk nerde?
  7. 52
    hapisanede tünel kazmış ve yakalanmış şahısla telefon görüşmesinde, "tüneli kaçmak için mi kazdınız?" sorusunu yönelten şahıstır.

not:
    böyle bir soruya, "utancımdan yerin dibine girdim" diye cevap vermek gerekirdi aslında...
  8. 22
    reha muhtar türkiyenin karekteristik bir özelliğidir. bu üklkede farklı duran durduğunu sanan yada farklı gözüken her durumun pirim yapması gibi o da zmanında pirim yapmayı bilmiştir. şimdi ise aydın kişilik gurme karakter edalarında elit kesimin sözcüsüymüş havalarına bürünmüş aslında ben zekiydim sizinle o vakitler dalga geçiyordum rolleri kesmektedir. isterse dünya batsın köşesinde kendi ilgisini çeken konudan bahsetmekten geri durmadığı gibi kendi tabirlerini meşrulaştırmanın yolunu da geçmişindeki yüzsüz televizyoncluk kariyerine sarılarak başarmaktadır.
  9. 33
    Bir yüzücü 350 tonluk bir gemiyi çekmiştir. Muhtar sorar:
    - Nasıl çekiyorsunuz gemiyi?
    - inanç meselesi. içinizde bunu hissetmeniz gerekir.
    - Neyi hissetmem gerekir? Gemiyi mi?

Muhtar cenaze haberi verir:
    -Salı günü kılınacak cuma namazından sonra defnedilecek cenaze...
  10. köşe yazarı olarak vatan gazetesinde en iyi muhalefet yapanlardan biri. kimin gazetesinde kime muhalefet ediyor o da ayrı bir konu.
  11. 20
    çapraz ateş programında böyle gözlerinden ateşler saçar kıvamda "efendim herkes istediği gibi namaz kılabilir ama evinde, camiilerde... ve kimse buna karışamaz" diyerek ruhsatı vermiş zât.
    reha buna da izin verdi ya ölsem de gam yemem...
  12. 44
    reha:bütün bunları nasıl yaptın ha?cevap ver!
    telefondaki kişi: bakın efendim izah edeyim.
    reha:sus,konuşma!hala utanmadan izah ediyorsun!cevap versene...
  13. kendisi anaheber bültenindeki geyikleriyle karizmasını oluşturmuştur en önemlilerinden biri : (haberde karısını ve çocuklarını döven bir adam geçmektedir. )
    reha muhtar:
    -sayın türkiye ben bu adama şimdi hayavan!!! (bir kaç saniye bekler. ) demek istiyorum ama rütük izin vermez diyemiyorum.
  14. yazarlığının televizyonculuğundan daha iyi olduğunu göstermiş zat.

vatan gazetesindeki kıvırtmadan, açık ve net muhalif yazları cesurca.islamcı demokratların ve yeşil demokrat liberallerin ikiyüzlülüğüne dair iyi tesbitleri var. şaşırtıcı gerçekten. bir duruşu olduğunu ve sağlam bir kaleme sahip olduğunu görmek şaşırtıcı ve sevindirici doğrusu. oysa ki bu adam beşiktaş'ın basın sözcüsü olduğunda pek hoşuma gitmemişti. zira tv haberciliğindeki gafları, habercilik anlayışını sulandırması vs. onu çok itici ve ciddiye alınmamayı hakeden bir noktaya getirmişti sanki. elma da, alma da demeyi biliyormuş meğersem.

yiğidi öldür hakkını yeme demişler, bugün basında yıllarca köşe yazarıyım diye geçinen ve rüzgar nereden esiyorsa ona dönmekte tereddüt etmeyen ve bunu gerçekçilik, demokratlık diye sunabilme gayretindeki bir çok kişiden daha okunabilir, daha tutarlı.
  15. 22
    aynı liseden mezun olduğumuz için utanç duyduğum gazeteci, sunucu, eski haber spikeri.
  16. haberler ile magazin ve komedi programını karıştırmış, millete ana haber diye yutturmuş kişi. reyting rekortmeni.
  17. 20
    ülkede gülşene olan ilgiyi bitiren kişidir.
  18. 31
    Tüneli kaçmak için mi kazdınız (Tünel kazan mahkumlara)
    Ne yaptı amcalar sana? (8 yaşındaki, tecavüze uğramış çocuğa)
    Doğuştan kör olduğunuzu anladım da beyfendi küçükken de gözleriniz görmüyor muydu?
    Efendim başınız sağolsun (Karısını boğarak öldüren adama)
    Cenaze töreninde sayıları on binin üzerinde, yedi bin güvenlik görevlisi vardı
    Zaten 64 yerinden bıçaklanmışsın, sus bi dakika
    Peki bebek şimdi nerde (Kürtaj yaptıran Harika Avcı`ya) gibi saçmalıkları bulunan, erol köseye göre arama motoru gibi olan şahıs.*
  19. an itibariyle kanal 1 de "bu kimin hikayesi?" adlı bir program sunduğu gördüğüm tuhaf insan. *

edit: bu deniz uğur'un hikayesi zaar.
  20. 22
    ben çocukken atina'dan bildiren trt muhabiri. sonra türkiye'ye döndü ve felaketler başladı...
  21. 1-1
    kendisi bir televizyon ilahıdır belki de her ne kadar kabul görmese de, habercilik anlayışını değiştirmeyi becermiş bir zat, ki peşinden dın dın diye konuşan bir ton insan onun gibi ateşli ve vesveseli haberler vermeye, daha basit, daha uyduruk işler yapmaya başlamışlardır, ahlaklı mı tartışılır ama ahlak öenmli değil ise oldukça başarılı.
  22. 33
    bu akşam katıldığı söyleşi programında söyledikleri ile halkı aptal yerine koyanlar grubuna dahil olmuştur...

http://www2.internethaber...news_detail.php?id=134567

--spoiler--
    Çiğdem Anad'ın "neden reytingleriniz en tepedeyken haberciliği bıraktınız?" sorusuna Muhtar'ın verdiği cevap şaşırttı.

"Haber yapmanın siyasi nedenleri de var. AKP'nin iktidara geldiği gün ben haberciliği bıraktım. Seçim gününden sonra bir daha habercilik yapmadım..."

AKP'nin iktidara gelmesinden sonra sadece "Ateş Hattı" programını yaptığını söyleyen Muhtar, ona da ikinci kez seçilmeleri nedeniyle veda ettiğini söyledi.

Ancak Muhtar yanlış hatırlıyor. kendisine haberciliği nasıl bıraktığını hatırlatalım:

O zamanlar Kanal D haber koordinatörü olan Tuncay Özkan ani bir transferle Medya Grubu Başkanı olarak Show Tv'ye geçmişti. Reha Muhtar'ın Show tv ile, hatta anchormanlikle ilişkisinin kesilmesi de bu olayla gerçekleşti. Özkan gelince Muhtar gitti. Tarihler Haziran 2002'yi gösteriyordu. Yani Ak Parti'nin iktidar olmasına 5 ay daha vardı. Ak Parti 3 Kasım 2002 seçimiyle başa geçmişti.

Bu olaydan sonra Show Tv ile yolları ayrılan Muhtar Star'a geçti. Burada "Reha Muhtar'la itiraf" ve "Ateş Hattı"nı yapan Muhtar reyting sıkıntısına girince sonunda ekranlara hepten veda etti.
    --spoiler--

bu durumda; kendisi için, bize ne demek düşer (bkz: bi siktir git çay koy)
  23. 22
    Reha Muhtar Karısını Boğarak Öldüren Adamı Programına Çıkarıyor. ilk Sözü ;
    - Efendim Başınız Sağolsun..

Reha Muhtar Anlamakta Bazen Güçlük Çeker...
    - Doğuştan Kör Olduğunuzu Anladım da Beyefendi, Küçükkende Gözleriniz Görmüyor muydu Onu Soruyorum.

Reha Muhtar Canlı Yayında Şerafettin Beyle Konuşuyor.
    Reha Muhtar : Sayın Şerafettin Bey Kardeşim Siz Orada Var mıydınız, Yok muydunuz, Efendim?
    Şerafettin Bey : Yoktum.
    Reha Muhtar : Yoktum Diyorsunuz.
    Şerafettin Bey : Yoktum Diyorum.
    Reha Muhtar : Bak Şerafettin Bey Kardeşim Sana Bir Daha Soruyorum. Varmıydın? Yokmuydun?
    Şerafettin Bey : Vallahi Billahi Yoktum.
    Reha Muhtar : Yemin Etmenize Gerek Yok Efendim Size inanıyoruz.
    - Varmıydın? Yokmuydun?
    Şerafettin Bey : Vardım Efendim.
    Reha Muhtar : Peki Şerafettin Bey Siz Demin Yoktum Diyorsunuz Şimdi Varım Diyorsunuz Bu Nasıl iş Kardeşim?
    Şerafettin Bey : Yoktum Dedim inanmadınız, Ne Yapayım?
    Reha Muhtar : Ne Yapacağınızı Ben Bilemem Efendim. Orasını Siz Düşünün. Varmıydınız? Yokmuydunuz?
    Şerafettin Bey : Hatırlamıyorum.
    Reha Muhtar : Hatırlayınız Efendim. Bak Bir Filmimiz Var Sizinle ilgili Onu Birlikte izleyelim Sonra Sana Soracağım.
    Araya Söz Konusu Film Giriyor. Bir Muhabir Kapıyı Kırıp Şerafettin'in Evine Giriyor ve Kibarca Gizli Kamera ile Çekim Yapmak için izin istiyor. Şerafettin Bey izin Vermiyor Tabii. Bunun Üzerine Kameraman Dinlemiyor, Çekimlerini Yapıp Gidiyor.
    Yine Reha Muhtar Geliyor Görüntüye...
    Reha Muhtar : Filmimizi izlediniz Şerafettin Bey. Şimdi Ne Diyorsunuz?
    Şerafettin Bey : Galiba Varmışım.
    Reha Muhtar : Galiba ile Olmaz Efendim. Eminmisiniz?
    Şerafettin Bey : Eminim.
    Reha Muhtar : Öyleyse Eminsiniz Yani.
    Şerafettin Bey : Evet Efendim Eminim.
    Reha Muhtar : Şerafettin Bey Eminim Diyorsunuz Ama Pek Emin Görünmüyorsunuz.

Efendim, Bir Gün Daha Böyle Geçti Efendim.
    iyi Günler Türkiye!
  24. 22
    türk televizyonculuk tarihindeki altın gafların baş müsebbibi. her sunduğu program birer komedi şölenine dönüşürdü. yaptığı espriler! arasında ibrahim tatlıses adamı delirtir kadını da ya da iskenderun cezaevinden tünel kaçıp kazanlarla ilgili konuşmak için telefonla bağlanan hatay valisine tüneli kaçmak için mi kazmışlar diye sorması sayılabilir.

yine sunduğu bir ateş hattı programında(ramazan ayına denk gelen bir program) konuklardan birinin kendisini alkollü olmakla suçlaması üzerine bir hafta sonraki programda canlı yayında kendine alkol testi yaptrıması da takdire şayan hareketlerindendir.
  25. (bkz: dünyanın en gereksiz adamı)