bugün

(bkz: 12 eylül ile hesaplaşma palavrası/#8648804)
-yargı reformu,

-geçici 15. md kalkması,

-ak parti' nin dışında bu ülkenin vicdanı olan saadet partisi ve büyük birlik partisi' ninde referandumda evet' i işaret etmesi,

-chp' nin hayır demesi

-mhp' nin hayır demesi

-daha da önemlisi bdp' nin hayır demesi

yetmez ama evet ulan!
askeri vesayet ürünü anayasanın kısmi de olsa değişmesini istemek.
akp anayasasını sivil anayasa diye kakalayacak beyinlere inanmak da var tabi.
akp li olmak.

(bkz: sen türkiyesin çok düşünme bunları)
--spoiler--
-yobaz olmak
-içmiş olmak
(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
(bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
-anti-kemalist olmak
ve daha fazla sebep.
--spoiler--
ihale kapacak cemaatte olmak.
cemaatçi olmak.
"cumhuriyet" kelimesini google da taratmak yeterlidir. öyle 2 kişi istedi diye kapatma davaları açmalar falan... pek alakası yoktur cumhuriyet ile.
parti militanlığı.
referandumdan sonra hayırcıların yüzünde oluşacak ifadeyi görebilmek için evet.

gene halk cahil der gerçi bu kerameti kendinden menkul zırtapozlar.
dtp nin hayır demesi (başka bir b.k yok)
mhp, bdp ve chp'nin referanduma hayır diyecek olması. bu üç partinin hayır dediğinde mutlaka hayır vardır.
--spoiler--
MADDE 11: Yüksek Askerî Şûra'nın terfi işlemleri ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayırma hariç, her türlü ilişik kesme kararlarına karşı yargı yolu açılıyor.
--spoiler--
recep tayyip erdogan`in evet demesi.
(bkz: akp ye inat hayır) (bkz: bağımsız yargı için hayır) (bkz: hantr gibilere inat hayır)
12 Eylül'de EVET demek için bir neden: Çünkü CHP, MHP ve BDP Hayır diyecek.
chp nin hayır dediğinde hayır vardır.
darbecilerinde yargınalabilecek olması..
insanlara yobaz diyenlerin, cemaatçi olmalarını suçmuş gibi görenlerin, insanlara tanımadan cahil diyenlerin, türbana, demokratikleşmeye karşı çıkanların, müslüman cumhurbaşkanı istemiyoruz diye laiklik derken laikliğe aykırı davrananların, ülkenin tek sahibi olduklarını iddia eden türk olup müslüman olmayan cumhuriyetçilerin hayır diyecek olması.

biz o kadar aydın değiliz, fazla hesap edemeyiz. onlar red ediyorsa evet demekte mutlaka bir hayır vardır. bu güne kadar neyi iyiliğimize yaptılar ki...
uyuyor olmak. uyandığınızda geç kalmamış olursunuz umarım.
akp'ye oy vermiş olmakla kalmamak, akp'nin kutsal olduğuna inanmak, akp'nin militanı olmak.
9 a 2 milletin anasını ağlatan nayasa mahkemesinin batılı demokrasilerde olduğu yere çekilecek olması.
(bkz: yeter ulan yeter).
"ben bilmem hoca efendi bilir." zihniyetini taşımaktır.
hassas kurumların belli bir düşünceye sahip insanların tahakkümüne geçmesini engelleyecek kadar çeşitlenmesi.
akp yanlısı değilim, sırf bdp hayır dediği için evet diyorum. çünkü akp'ye zerre kadar itibar etmiyorum, baz aldığım tek nokta bdp. bdp hayır diyorsa ben inadına evet demeliyim. tek neden bu.
güncel Önemli Başlıklar