bugün

izmir ve ilçelerinde birçok afiş üzerinde yazan yazıdır. evet der mi, sanmam*.
(bkz: rüyanda görürsün)
deniz baykal bile siyaseti bıraktığı için böyle bir duruma ihtimal verilebilir.
(bkz: neler oluyor hayatta)
recep tayyip geliyorr aynı hızla geri dönüyor.
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
bir afiş cümlesi.

izmir'de hava öyle bir durumdadır ki, iddia ediyorum, referandumda en yüksek hayır oranı, il seçmen sayısı bazında izmir'den çıkacaktır.

bu cümle ise, sanırsam taha aksoy'un harikalar diyarında düşlediği bir iyiniyet temennisinden başkaca bi şey değildir herhal.

yazık lan.
oldukça talihsiz bir slogandır. şöyle olsa olurdu bak;

"recep tayyip erdoğan siyaseti bırakıyor, izmir evet diyor."
şaka ise çok komik.
izmir halkı düşünme yetisini uzun süre önce kaybettiği için doğru olmayan önerme.

not: izmirliyim, merak etme memleketlimi tanıyorum.
imkansız ötesindedir.
Çok ironik aslında, evet? Neden geliyorsun, derdin nedir kardeşim eveti bu?
(bkz: sen alıyor duj)
Başlığı gördüğüm anda Aklıma ilk gelen şey duman'ın (bkz: Rüyanda görsen inanma) parçasıdır.
ne demiş şair, hayalle yaşanın da, yaşamayanın da.
(bkz: izmir bsg diyor)
recep tayyip erdoğan geliyor antalya evet diyor versiyonu antalya'da mevcuttur.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
aynı sloganı 1 hafta önce adana içinde kullanmışlar. yapılan anketlerde bu iki ilin hayır diyeceği sonucuna ulaşıldığı bildirilmişti.
slogandaki tema bundan sözeder gibi.
(bkz: ekinler dize kadar)
izmir'in sağı solu hiç belli olmaz dediğim olaydır.

son yerel seçimlerde chp'nin kazanamayacağını düşünen çok fazla kişi vardı. zira belediyecilikten kimse ama kimse memlun değildi. chp yine aziz kocaoğlu'nu aday göstermişti, kendisi ise çalışmamazlığıyla bilinen ama buna nazaran inanılmaz güvenilen bir isimdi. öyledir de.

bu örneği neden veriyorum?

izmir samimiyete, dürüstlüğe oy verir arkadaş. kimin samimi ve kimin daha dürüst olduğunun kararı izmir sandıklarından belli olur.
izmir'den evet diyecek birkaç arkadaş tanıyorum. bu da demek oluyor ki izmir evet diyor. izmir'in katkıları ile yürürlüğe giren yeni anayasa paketimiz hayırlı uğurlu olsun. *
gerçekleşmeyeceği bariz olan durumdur, zira izmir en hayırlı illerimizdendir.
gerçekleşmesi imkansız olan durumdur. O kadar laf ettikten sonra, o insanlardan oy almak, deveye hendek atlamaktan daha zordur. Ki verecekler olanlar için, zaten gitmese de olur.
"izmir de get diyor" yazmışlar o pankartların üzerine tek tek tüplü kalemlerle bugün gelirken yolda hep gördüm. daha neler yazmışlar ama dilim el vermiyor söylemeye.

(bkz: şimdi komik olmadı ama o zaman çok gülmüştüm)

35.entry'i girmenin şerefiyle son veriyorum satırlarıma.
yanlış slogandır. " rte geliyor izmir siktir git diyor. "
tayyip o son şişeyi açmayacaktı.
- evet evet evet eveeeaaaaahhhhhhh.
+ ...
- recep sen koca bi çılgınsın.