bugün

gercek anlamina gelir.
kartal'daki büyük bir market ismi.
bilkent universitesindeki hipermarketin ismi. *
bursa'da da bir marketi var.alman kökenli bir firma.
bugun gittiğimimde kamp ve bahçe sezonu başlamıştır yazısını görüp sevindiğim fakat içeride sadece 1 adet çadır bulunan ve ardından içeride şahsıma ait olan yanıtsız kalan bu ne biçim kamp sezonu kardeşimhaykışırlarını barındıran sözde supermarket
ispanyolca da krala ait anlamında bir sözcüktür.bir çok futbol takımına ön isim olmuştur.

(bkz: real madrid)
(bkz: real betis)
(bkz: real mallorca)
(bkz: real sociedad)
ing. harbi, gerçek, sahi anlamına gelir. bir hipermarketler zincirinin ismidir. ayrıca çoğu ispanya futbol takımının sıfatıdır.

(bkz: real zaragoza)
royal'in bozulmus hali.
fevkalade bir plumb şarkısı. güne başlanırken dinlenmesi tavsiye edilir.
gerçek anlamına müteakip sanal dünya üzerine kullanılırsa gerçek dünya anlamına da gelir. örneğin bir arkadaşınız realde buluşalım mı derse, ne reali lan yok migrosta buluşalım dememek, tamam nerde diye sormak gerekir.
adana da alışveriş mekanlarının en büyüğüdür. Hafta sonları kalabalıktan gecilmeyen içinde meksika yemeginin mükemmel yapıldıgı cafeye sahip mekandır.
yeni açacağı iki alışveriş merkezine toplam 70 milyon euro yatıran şirkettir. bir tanesi beylikdüzüne açılacaktır.
beylikdüzü* şubesinden görüldüğü kadarıyla güler yüzlü çalışanlara sahip firma.
reyonlar arasındaki genişliği sadece 30 santimetre olan* kipanın aksine, 6 metre genişliğinde koridorları ve 8 metrelik tavan yüksekliğiyle müşterilerinin rahat alışveriş yapmalarını sağlayacak tüm olanakları sunan ama mağazadan içeri adımınızı attığınız anda size bir boşluk hissi verip kipanın o sıcak, samimi ortamını özleten hipermarket.
insanların alkol bağımlılığından para kazanan bir büyükçe bakkalımsı daha.

evin reisi girer bu tür marketlere, bütün parasıyla evin ihtiyaçlarını alır, sonra içki reyonunu görür. çocuğun istediği nutellayı ve hanımın istediği bulaşık eldivenlerini geri koyup içki alır. sonra eve varınca zıkkımlanır. alkol korteksini devre dışı bırakıp kontrolü ilkel davranışları yöneten amigdalaya verir, yani tamamen hayvanlaşır. öfke ve cinsellikten başka bir güdüye kapalı bu hayvan, çocuğun veya karısının en ufak hatasında hayvanlığını icra eder. *
(bkz: Real Madrid)
(bkz: hayal değil real)
yasanan ya da yasanmis olay. gercek olan durum. yalan olmayan.
(bkz: real union)
askerliğimi geçirdigim bölükteki bir askerin babasının adı. nasıl ana babadır bu ya da nasıl manyak bi nüfus memurudur anlamadım; ya da kökünüz ingiliz mi iskoc musun diyim diyorum adam adıyaman kahta lı.

* baba adı?
- real.
* nasıl lan, ne demek o?
- valla ingilikçesi gerçek demekmiş amaa.
* tamam sus. *
öğrenci kısmısının alışveriş yapması imkansız olan marketler zinciri.
kendisini istanbul fulya'nın tek hipermarketi olarak tanımlamıştır. ayrıca "gerçekçi" anlamına gelmesi için 3. harfinin 'e' olması gerekir.
hayatımı yön veren süpermarket.

yedi sekiz yaşlarındaydım. ilk söylediğim yalandı. teyzem anandan izin al, seni de götürelim demişti malum mekana. uzun gelmişti o yol, izin verdi gidelim demiştim sormadan etmeden.

daha sonra alıştım ve profesyonelleştim.

'doğru sevaplarla cenneti garantileyemezsiniz fakat doğru günahlarla dünyayı cennet yapabilirsiniz' felsefesini benimsedim, kafam rahat.
adana'da bulunan içinde cinebonus barındıran ve gezmesi son derece keyifli büyük alışveriş merkezi.
ispanya futbolunda kral tarafından desteklenen futbol kulüplerinin isimlerinin önünde bulunan ek.
real önekli futbol kulüpleri genelde halk tarafından sevilmezler ve mavi renkli formaya sahiptirler.
real kelimesi ingilizce'de "royal" kelimesinin ispanyolca karşılığı olup, krala ait, kraliyete ait anlamına gelmektedir.

(bkz: la liga)
(bkz: real madrid)
(bkz: real espanyol)
(bkz: real sociedad)
(bkz: real betis)
(bkz: real zaragoza)
(bkz: real mallorca)
(bkz: real murcia)
(bkz: real oviedo)
(bkz: real valladolid)