bugün

aylar sonra bu gün bulduğumdur kaybettiğimde de kendime kızmışlığım ve hayıflanmışlığım vardı fekat bulduğumda pek bir sevinmedim yahu sonuçta bir gün herkesin alacağı gözlük markası dır nede olsa.
tamiri zordur. üzerine oturup camını tutan vidalarından birini patlattığım gözlüğümü, önce geçici olarak datça'da yaptırtmıştım. yapan adam "istanbul'a gidince hemen bir ray-ban bayiine götürün, orjinal vida taksınlar" demişti. bir sürü ray-ban bayiine gittim tamirat için ve hiçbiri tamir etmedi gözlüğü. lan parasıyla tamir ettireceğim, beleş istemiyorum. ama satmaya alışmış adamların eline tornavida almak zor geldi. nitekim yaptıramadım bu gözlüğü istanbul'da ve takip eden yaz yine üstüne oturup aynı yerden patlattım. bu sefer marmaris'te bir gözlükçüye gittim ve kibar davranış, güzel sohbetin yanında bedava hizmet aldım. gözlük de yeni gibi oldu.

bu arada 100 kilo bir insan olarak bu gözlüğün üzerine 2 kez oturdum ve camı kırılmadı. yani sağlam.
tıpkı gaybana gibi.
neyse.
birşey denilince akla birşeyler gelir. gözlük denilince yani. rayban iyidir. beğenmeyeni azdan da azdır.
persol varken sümüğün silinmeyeceği markadır.ama daha popülerdir,doğru.
güneş gözlüğü denilince akla ilk gelen markadır.
çok çakması olduğu için güvenilir yerden alınması lazım, eğer gerçekten orijinal isteniyorsa.
orjinalde alsan türkiye'de çakma bu amk bakışlarına maruz kalmanıza sebep olan çakması bol marka.
çakması bile iyi iş görür.
on sene önce 500 lira verip aldığım hala gözüm gibi baktığım canımcım gözlüklerimdir, takınca çok seksi oluyorum lan.
istanbuldan 480 tl ye aldığım ray ban p modeli gözlüğümü piyasada o kadar çok çakması olması nediyle bir türlü gerçek olduğuna inandıramamamdır. adamı yahu bu gerçek diyorum adam hadi ya diyor.
babamın neredeyse 30 senedir kullandığı ve hiçbir sorunu olmayan gözlüğün markası.
bilmem kaç yıllık lens kullanımından sonra ikna olup aldığım gözlük markası.

mor kemik çerçeve gözlüğümle aşk yaşıyoruz şuan. adamlar o kadar parayı boşuna istemiyorlar belli.
ray: bildiğimiz üzere güneş ışını
ban: banlamak şeklinde dilimize de internet üzerinden girmiş bir kelimedir. yasaklamak, engellemek anlamında.

yani ray ban: güneş ışını yasaklayıcı, engelleyici gibi bir manaya gelir.
(bkz: kez ban)
Benim şanssızlığımdan mıdır bilmiyorum ama o kadar kaliteli olduğunu düşünmediğim gözlük markasıdır. Aldığım kemik gözlüğün çerçevesi 2 yıl olmadan çatladı ve yerine verilen aynı gözlüğünde bir hafta sonra çatlak olduğunu farkettim.
gözlük.
(bkz: Acimiz buyuk) cem yilmazin yaptigi sakayi hatirlatir.
Nişantaşı ve cenaze törenlerinin demirbaşlarındandır. Kaynak gözlüğü gibi şeyler takıp, buna ne kadar para verdiği ile ilgili hava atan adam, biraz daha fazla para versin belki rahatlar. Bu tiplere, para ters etki yapar ve böyle dandik şeylere tomarla para sayar.
görsel
wayfarrer olanları çok pahalı lan. hayır italya da bile pahalı 100 euro civarında. eline aldığın da 10 lira etmez diyosun. niye bu kadar pahalı çözemedim bi türlü.
sağlam gözlük. gerçi o kadar para verince naif naif kullanıyorsun ondan da olabilir.
Gözlüğüm ray ban
Kızlar bana hayran.

Dizeleri ile hatırlanır.
görsel
(bkz: gözlüklerin ray ban yakıyorsun candan)
(bkz: gözlüğüm ray ban yavaş olsana hayvan) *
(bkz: gözlüklerim ray ban parçala beni hayvan)