bugün

aviator serisi klasik ve kült modelidir; 'demode oluyor artık, herkeste var hem', diyenlere itibar edilmemeli; zira, herkeste yok ve üç dört orijinal marka * * * kullanmış biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki o 'en iyisi'...
msn de "ray banım yoktu çekinemedim " avatarlarına neden olan gözlük markası.
çakma yada orijinal, bu "aklı sıra havalı gözükme aparatı"na sahip değilseniz yonjaya almıyorlar efendim.
Şu aralar dönen ray ban reklamındaki jingle için;
Ben Kweller - Make it up
şu sıralar dönen reklamları bi harika olan marka. tebrik ediyorum kendilerini.
ürettikleri gözlükler hakikaten sağlamdır. 20 küsür yıl önce aldığım ray ban'ı halen kullanırım. sapsağlamdır.
Nedendir bilmem ama aynı zamanda (bkz: kamyoncu gözlüğü)
"çakma reyben almışız bakıyom da hehehe!" derken en yakın arkadaşlarımdan birisi tam olarak ne cevap verdim hatırlamıyorum. "çakma ama 150 milyona aldım" demiş olabilirim, tam emin değilim.
oysa ısrarla güneş gözlüğü almam gerektiğini söyleyen doktor "polarize camlı olsun yeter, markaya aldanma" derken ne cevap verdiğimi gayet net hatırlıyorum. "tabii ki hocam, ne sandınız beni? marka takıntılı bir budala mı?" demiştim.
sonra annemle uzun yıllar gözlüklerimizi temin ettiğimiz dükkana gitmiştik. sağlık konusunu asla hafife alamazdık ve tam da doktorun dediği gibi polarize bir gözlük aldık. alırken markasına bakmıştım "infiniti" yazıyordu. italyancaya yakın bu kelime bünyemde yeterli etkiyi göstermiş olsa gerek hiç sorgulamadan aldım gözlüğü. elbette modelinin reyben evieytır modelinin aynısı olduğunu biliyordum, bu konuda sizi kandıramam. ama marka denilen ismin yazılma biçiminin de tıpkı reybenin kendi has yazı fontuna uydurulduğuna hiç dikkat etmemiştim. sağolsun "en yakın arkadaşlarımdan biri" fark etti bunu.
kim daha aşağılık? bir ucundan da olsa modaya tutunmaya çalışan, basit bir makara cümlesi olabilecekken, sırf söyleyenin elinde orjinal reyben olduğu için ona verdiği cevabı hatırlamayacak kadar o cevaptan tiksinen ben mi? gözlüğüne sıkıca sarılırken içtiği bir "bardak çay"ın para üstü olan 1,25 ytl'yi ısrarlı ellerle benden bekleyen reybenli mi?
cem yılmazın deyimiyle "cenaze sponsoru". raybaniniz ne kadar büyükse acınız o kadar büyük demektir.
(bkz: raybana geceler)
çakma olsun olmasın bir sürü kişide bulunan o damla gözlüklerin markası. artık gına geldi be hacı, yırtık converseler gibi oldu şerefsizim.
gün itibariyle 175-220 arası değişen klişe güneş gözlüğü
kendini bişy zanneden ev arkadaşımın her fırsatta telafuz ettiği gözlüğünün markası. tiksindim o kadar söylüyorum.
gözlük sektörünün lacost'u.
kaliteli ve asla modası geçmeyecek modellere sahip güneş gözlüğü markası. aviator modeli gibi... hiçbir şekilde gözleri yormaz, yaşarmasına sebep olmaz. ödediğiniz parayı da gözlüğü yıllarca kullanarak çıkarırsınız. çakmaları bir kilometre öteden farkedilir ve rezil eder.
kaynak gözlüğü görünümlü gözlüktür.
yakında "sinek gözü" gözlükleri gözümüze gözümüze sokacak olan, o gözlükler g.tlerine sokulası insaların türemesine neden olan kaliteli marka.
facebook profil fotoğraflarının demirbaşı.
genelde çakması kullanılan gözlüktür asıl isimi çakmaları yapmıştır.
bir gözlük markası olup piyasa değeri pahalı olan gözlük markasıdır.
puma ayakkabılarla aynı kaderi paylaşan gözlüklerdir.
öyle ki,çakmaları o kadar yaygın ki yolda gözlüğüne bakan insanlara açıklama isteği yapmak isteyen mimikleri görmek bile mümkündür.
büyük bir sektör açmıştır lakin ülkemizde.özellikle beşiktaş-üsküdar başta olmak üzere istanbulda..

vapurdan iner inmez hemen sebze kasasından bozma tahtaların üzerine dizilmiş gözlüklerin yanından sizlere seslenen işportacıları duymanız mümkün.
bir deney aracıdır hatta.baknız efendiler.
beşiktaştan gözlüksüz bi halde üsküdara motorla geçiyorsunuz..
iner inmez.kara yağız hep aynı siyah yeleği giyen orta yaşlı bi adam çıkacak karşınıza..
gözlük fiyatına 25 lira diyecek ve gerçek olduğunu kıbrıstan daha bu sabah getirdiğini söyleyecek.
onunla konuşun biraz.
-hoca harbi kıbrıstan mı getirdin..orjinale de benziyo ha..
+abi orjinal tabi..biz bunlar için sürekli gidip geliyoz kıbrıza..daha bu sabah geldim..
elinizde gözlükle oynarken..
-öyle mi..hangi şirketle gittin..
+şey..pegazuz..
-orjinal gibi ha..ucuza veriyosun vallaa.hee.uçuş kodu neydi ya pegazuz un..tk dimi.
+evet abi.
-evet tabi..xq da türk hava yollarıydı.ben de şenez erzik..nerde üretiyosunuz allasen dayı bunları.
kaliteli güneş gözlükleri üreten firmadır. eğer imkanınız varsa bir tane edinilmesi gereken göz giyeceğidir.
(bkz: ne dedim lan ben)
teşvikiye camiinden kaldırılan ünlülerin cenazelerinde, cenaze törenine katılanlara sponsor olan gözlük markasıdır.
Damla biçiminde olan gözlüklerinin daha baskın olduğu şu son zamanlarda WAYFARER modelinin moda olduğu gözlük markası.
orijanilini tikilerle pilotlarda, çakmasını öğrenci ile trafik polisinde bulabileceğiniz ürün.