bugün

cesaret değil saygısızlıktır.
(bkz: oruç tutana saygı duymak)
yemek yemek bir ihtiyactir ve her insanin inanci da farklidir.
bunu cesaret olarak adlandirmak da saygisizliktir. gozunun icine baka baka yese bile inancina gore 'ya sabir' cekmelisin. inancina gore sen o insana hosgoru gostermelisin.
çok ciddi bir cesaret ister, zira mahalle baskısının allahını görebileceğinin farkında olması gerekmektedir. oruç tutmadığı için öldürülen insanların olduğu bir ülke böyle bir davranışı kaldıramaz ( ! )
oruç açıldıktan sonra olursa tahminimce saygısızlık falan olmayacaktır.
bir hindu'nun önünde dana pirzola yemek gibidir.
kimseyi bağlamıyordur.
bazı yerlerde cesaret falan istemeyen hadisedir. dün görükle deydim. şu kadar söyleyeyim ramazan gelmemiş oraya.
cesaret değildir. oruç tutanlara saygısızlıktır.
ramazanda içki içme cesaratiyle aynı cesaret gerektiren olaydır.
(bkz: ben oruç tutuyorum dünya dursun)
(bkz: kafa siken dinci zırvaları)
ağzımın suyunu akıta akıta yaptığım eylemdir. saygısızlık ise senin, benim yılın geri kalan 300 küsur günü yaptığım olağan bir eyleme bir anda saygı duymamaya başlayışındır. ben senin inancına saygılıyım tut ya da tutma beni bağlamaz ama benim yemek yeme hakkıma karışamazsın. ha ya inatla dibimde oturma ya da iradene engel olamıyorsan o senin zayıflığındır, çevir kafanı. bak ne kadar basitçe çözdük olayı.
(bkz: ben oruç tutuyorsam herkes benim gibi oruç tutmalı)
(bkz: islam hoşgörü dinidir)
ne cesaret ne de saygısızlıktır. oruç tutan insan her şeye rağmen tutuyor orucunu. ben oruç tutuyorum, bir başkası tutmuyor ve de dışarıda yemek yemeyi tercih ediyorsa onu sorgulayamam. madem yemek yiyen birini görmeye tahammülüm yok, çıkmam sokağa. dışarı çıkmaya mecbursam da hoşgörülü davranmak zorundayım. bu böyle.
güncel Önemli Başlıklar