bugün

Acı ezme ve kızarmış ekmek olmazsa olmaz! Paçanga böreği de varsa büyük bonus olur.
Yahu adam ahtapot sermis, hangi patlican hangi yogurt ? Bende de yogurtlu patlican ezme var da simdi hic ahtapot olur mu ?
Yok canım biz ne anlarız.

görsel
çıtır bir kızdır.
beyaz leblebidir
(bkz: köpoğlu mancası)
(bkz: haydari)
(bkz: topik)
(bkz: lakerda)
(bkz: çiroz)
(bkz: humus)
(bkz: beyaz peynir)
(bkz: pilaki)
(bkz: şakşuka)
(bkz: çerkez tavuğu)
nasıl olur nasıl kullanılır kimler tarafından yenir ritüeli nedir müslümanların bilmediği mezelerdir.
Sarhoş bi enişte var bizim. Tahin helvayı çatal ile ezip üzerine limon sıkar onunla içer rakıyı. Gerçi onun meze gibi teferruatlı şeylere ihtiyacı yok. Rakı olsun yeter.
bana göre patlıcan, söğüş ve patlıcanlı birşey. bir de yoğurtlu bir bitki vardı adını unuttum iyi gidiyor.
ha bir de lakerda var. acımsı, tuzlu..
https://www.viskifiyatlar...i-nelerdir-nasil-yapilir/
herkes damak tadına göre yer içer, sonuçta 1 avuç leblebiyle de içen var diyip mevzuyu kapatalım bence.
Şahsi fikrim; zeytinyağlı meze. Sebze olur ot türü olur.
Mutlaka sıcak bir yemek, muhtemelen et ürünü...
Bir de yoğurtlu meze.
Ben bunu eğer tek bi seçim hakkım olsa cacıkla içmek isterim. Cacıksız asla rakı içmeyi sevmiyorum... bunun yerini de yazın kavun peynir dolduruyor bence.
Mutlaka bir zeytinyağlı, kavun,beyaz peynir
Köpoğlu, şakşuka, kavun, beyaz peynir.
Bunlar yeter!
Olmazsa olmazlarim:

Peynir
Yogurt
Kavun.

Sadece bunlar olsun yeter. Her sey olsun bunlar olmasin yine icemem.
arnavut cigeri.
Bir tatli muhabbet yanina sarimsakli ve zeytinyagli birseyler. Salgam varsa daha iyi gider tercihe gore tabi.
Köpoğlu - Fava - peynir .
Beyaz peynir
Saksuka
Kizartma
Kalamar
Karides
Haydari
Fava
Her zaman gideri var bunların. (Ne pis boğazmışım)
hoş sohbet.

gerisi hikaye. ya kendinle hoş bir sohbetin olacak, ya da bir kaç dost ile. tek başına isen olmayanlar için de bir kadeh dolduracaksın, sonra birbirine tokuşturarak yad edeceksin onları.
Köpoğlu, şakşuka, humus, haydari, beyaz peynir, kavun..
Bir de Müzeyyen abla' dan, " dönülmez akşamın ufkundayım."
Bir de, hasbihal edecek birkaç can.
Offf değmeyin keyfime...
hibeş antalyalılar**bilirler. tahin, bilimum baharat, sarmısak, limon suyu ve ılık su ile hazırlanan bir efsanedir. rakı yanına çok hoş olsa da yemek için illaha rakıya ihtiyacı yoktur. soğuk günlerde ekmeğe sürüp yendiği vakit insanı sıcak tutar.
Karides zeytinyagli limonlu yapicaksin rakiyla guzel oluyor. Birde rus salatasi seviyorum.
soguk mezeci ustasiyim efenim, icmem lakin bilirim,
1-haydari
2-kavun
3-tursu
4-süzme yogurt
5-kavurma
6-can erigi
7-ton baligi
8-beyaz peynir
9-cerkez tavugu

zevke göre devam eder efenim , burda yazdiklarim benden en cok talep edilenlerdir.
cacık. süzme yoğurttan yapılan katı bir cacık.
atom diye bir şey var. o da fena değil.
saglam bir sigara, haydari, lakardi, saksuka, saglam muhabbet, muslum gurses muzigi.