bugün

ikiside bir machiato edebiyatı değildir.

varoşlar sizi. ne rakısı ne çayı.

starbuckstan haberleri yok. püü.
iki önemli edebiyat akımımızın karşılaştırılması. Hangisi alır bilemedim doğrusu.
ikinci yeni rakıcılar alır.
güldürdün p*ç.
orhan veli'nin demlikte balık olmayı hayal etmesini aklınız alıyor mu?

--spoiler--
eskiler alıyorum,
alıp yıldız yapıyorum,
musiki ruhun gıdasıdır,
musikiye bayılıyorum,
şiir yazıyorum,şiir yazıp eskiler alıyorum,
eskiler verip musikiler alıyorum,
bir de rakı şişesinde balık olsam...
--spoiler--
Bir ankara edebiyatı kadar olmasa da iki önemli edebi akımımızın karşılaştırılmasıdır.
Boş edebiyattır. Önüne koyarsın içersin biter. Felsefeye edebiyata gerek yok.
Ben ayran edebiyatı diyorum. Çünküm sevgilim ayran içmemi istiyor.
Olmaya Sıhhat Cihanda Ayran Gibi Şurubat Gerekmez Muhtevası Belirsiz Her Hangi Bir Meşrubat
Bunların kültüre oturmuş olmasindan mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama bana aşırı komik geliyor.
Bir şey üzerinden lafta çaya yer vermek tamam,sırf çay için konuşanlar ne ayak lan
Ben şimdi haydariye hayranlık duyup üzerine sözler şiirler yazsam aynı tayfa kıçıyla güler.
Ayrıca ikisi de abartılıyor,güzel degil.
ikisi de kendi alanında ve hedef kitlesine sosyal medya içeriği sağlayan edebiyat türleridir.

Rakı içen kadını üzmeyinden tutun, çaya yapılan güzellemelere kadar türk edebiyatında Tanzimat edebiyatından günümüze gelinen noktadır.

Çay var içersen, dayak var yersen.
21.yüzyılda etkisinden bir türlü çıkamadığım iki müstesna edebi türümüz. Bu tip şeyleri kıyaslayanları da hiç anlamam doğrusu. Her birinin tadını ayrı ayrı almak varken.
bitmeyen edebiyattır. yok rakıyı delikanlı olan içer, yok çay içen insan kötü olmaz, yok türkü dinleyen insandan zarar gelmez. rock dinliyorum bira içiyorum amk atın hapse beni.