bugün

Kuzey Amerika'da,ağaçlarda yaşayan,kafası tilkiye benzeyen,uzun kuyruğu alaca halkalı,boyu takriben 90 cm,kuyruğu 30 cm olan,kürklü hayvan(Procyon lotor).
niyazi güle göre bu hayvanın adı dere kenarında paso rakı kavun yapmasından gelir.
şeker kız candy'nin hayvanı.
rakunun adı 'kırin' diye okunurdu, yazılışı konusunda bi malumat yoktur.
arsiz, yuzsuz, hirsiz, pis hayvan!
yiyeceği meyveyi yıkayıp yiyen tek hayvandır. *
kıymeti bilinmeyen en işlevsel dünya güzeli hayvan.aynı anda hem sarılabileceğiniz hem de şapka olabilecek başka hayvan yoktur.adamın gözünü oyar belki ama olsun hakkıdır, şapka olmak sinirini bozabiliyordur.
fonetik olarak bu sekilde okunan, moda caddesinden tek bufeden sonra soldaki sokaga girilerek gidilen kafenin adı.
kamuoyu desteğine sahip sempatik sıçan.
etinin çok lezzetli olduğu fakat insan sindirim sistemi için uygun olmadığı bilinmektedir. bağırsaklarda parazit oluşumuna neden olur.
Sevimli olsa bile hic de sevilecek bir hayvan degildir. Nocturnal bir hayvandir, ozellikle kuzey amerikada yasar. gunduz gorulenleri halk arasinda kuduz olabilir tehlikesiyle pek yaklasilmaz. Cogu memelide bulunan baculum adi verilen penis kemigi vardir. Cöplerini karistirir, devirir, kovmak icin gittiginde korku belirtisi gostermeden kicini donerek yavas yavas, adeta "senin cöpüne mi kaldik lan, godoş" der gibi gidebilir. Biraz buyukcedir, normal bir ev firinina sigmayabilir. Tuhaftir, sevimlimsidir, gıcıktır
cok şirin bir hayvandır.Sadece amerikada yaşaması kötüdür göremeden ölüp gidecez.
kadıköy caferağa mahallesi moda caddesi ressam şeref akdik sokakta bulunan, hoş vakit geçirilicebilecek, gün içinde canlı müzikle eğlenilebilecek*, dekorasyonda kırmızının hakim olduğu rahat, sevimli, kapısı aynalı kafenin adı.**
(bkz: rakun cafe)

bu arada amatör gruplar da sahne alabiliyorlar.
türkiye'de de yaşasaydı ah ne güzel olurdu diye düşünülen, sivri burnu ve tombik bedeniyle çok sevimli olan hayvan.
"Çamaşırcı ayı" da denilen ve Amerika'da yaşayan bir hayvan.
aşk-ı memnu izleyen kızın halidir.gözlerine bakın anlarsınız.
ata demirer skeçlerine göre rakı+kavun,rakı+kavun=rakun
bu hayvan da, kedigiller familyasındandır. şerefsizlikleri ve yavşaklıkları ile de bunu belli ederler.
mor ve ötesi'nin kurmuş olduğu plak şirketini adı.
(bkz: ömer çelakıl)
(bkz: rakı kavun)
gelmiş geçmiş en havalı hayvanlar listesinde ilk ona kafadan giriş yapmış olan hayvandır. 2 yavrusu ile beraber evimde beslemekteyim.
yiyeceğini ne kadar temiz olursa olsun suda yıkamadan yemeyen hayvan.
oldukça sağlam yapılı bir hayvana benzemektedir.

görsel
gece gece kahkaha krizine sokmuş hayvan türüdür. http://youtu.be/p7Dv5_60Jd4
http://24.media.tumblr.co...dzul41h1svzwico1_1280.jpg

iki ayaklı, yaşadığım derenin, yüzdüğüm suların, özgürlüğümün kıyısına geldi. Elinde zıpkını, plastik çizmeleri ile geldi… Ben, ait olduğum sularda yüzüyordum. Yaşamak gayesi hariç hiçbir canlının canına kasttetmemiştim. Hiç bir canlıyı zevk için öldürmemiş, kimsenin hiçbir şeyini çalmamıştım. Zıpkın ya da ucunda yuvarlak bir tel olan bir sopa ile yaralandım. Başımı sudan yukarı çıkardım, havayı kokladım ve iki ayaklının gözlerine baktım. Tırnaklarımla cinayet aletini tuttum ve yüzüne, gözlerimle baktım. Yaşamak istiyordum! Hemen arkamda akıp giden dereye dönmek, akıntıya kendimi bırakmak, sonra ailemin yanına dönmek… Yalvartmak insana ait bir şeydi. O insana, insanın insana yalvarması gibi, yaşamak ve özgür olabilmek, özgür ölebilmek, yeniden yüzebilmek, ailemi tekrar görebilmek için gözlerimle yalvardım. Plastik çizmeleri ile kafamı ezdi ve ölü bedenim kıyıya vurdu. Kürk mü oldum bir yakaya, yoksa duvara dondurulmuş bir kafa, salona dondurulmuş bir “biblo” mu, bilmiyorum.

Tek soru: Neden? Neden beni öldürdün? Neden yaşamımı ve özgürlüğümü elimden aldın?

imza: Öldürülmüş bir rakun