rüzgar pehlivan

 1. 1.
  zifiri adlı parçayı söyleyen şahsiyettir.
  3 arkadaş taksimde gezerken keşfettik kendilerini. bir sokaktan güzel bir ses geliyordu ki resmen bizi çagırıyordu, nitekim bizde kapılıp gittik o sese. dinledik kendilerini. cok güzel bir sesin yanında kendisinin yapmış oldugu şarkılarında sözleri muazzamdı.
  özellikle zifiri, ankara , bir parça sen gibi şarkıları mukemmeldir. dem adlı şarkısı da unutulmaması gereken şarkılarındandır. bu aralar kendi actıgı barda sahne alıyormuş. adı da pikap.
  birçok sanatçıyım diye geçinen sünepeden daha sanatcıdır kanaatimce.
  #3904226 :)
 2. 2.
  kendisine ait olan taksim pikap'ta sahne alır her gece. sesinize güveniyorsanız mutlaka sahneye davet eder. herkesi tek tek selamlar. candan adamdır. kördüğüm, zifiri, sağanak, bir parça sen bir parça ben dinlenilesi şarkılarıdır. kemancısı hüseyin'in muhteşem bir performansı vardır.

  bir rivayete göre ; sokak müzisyenliğinden buralara gelmiştir.
  #5394667 :)
 3. 3.
  an itibariyle evli ve bir çocğu olduğunu öğrendiğim pikabın sahibi sanatçı.
  #6576268 :)
 4. 4.
  internette kendisi ve kendisine ait Pikap Bar isimli mekan hakkında yazılanları duyunca kanımın donduğu kişi.işte yazılanlardan örnekler.

  NUMERO 1......rüzgarı merak edip pikaba gittiğimizde
  küçük ve şirin dediler;pis ve gürültülü bulduk
  rüzgar söylüyo dediler;hiç görmedik
  eğlenilir dediler; küçücük kızlar, krolar,barın olduğu tarafta göbekli kel abiler gördük
  güzel dediler, kokan, tuvaleti bile olmayan, 1 koltuk kadar sahneli,ufacık bir yer gördük,
  her telden müzik dediler , her acayip türden insanla hiç eğlenemeden geldik
  sabaha kadar dediler;çıkan kavgayla gece erkenden son buldu
  samimi dediler;yan masadaki abilerin yılışık samimiyeti yetti
  göbek atacaktık,elle tacize maruz kaldıkk

  ARKADAŞŞŞLAR ....eminmisiniz biz rüzgarın işlettiği imam adanadan girince ilk soldaki öğüt sokak dedikleri yerdeki pikap bardan mı bahsediyoruz,? kim tavsiye etti bu küçücük,kötü yeri?

  NUMEROOO 2-BiR DiĞERi
  beyoğlunun en salak mekanı, pikap bar. kasımpaşalıların takıldığı, orta yaşlı sarışın ablaların masalarda kesik attığı ,kafayı bulanın mikrofona sarılıp şarkı diye nağralar gark olduğu,ne zaman açılıp kapanacağı belli değil bir yer . Bir de teras açıldı diye beni üst katta boktan bi yere çıkardılar, sanki aşağıdaki 20 metrekare sandviç büfesi şeklindeki küf kokan yer yetmezmiş gibi teras haaa.meraktan çıktım valla.Alt katta bara ilerleyince hamamböcekleri dansını izlemek, içerdeki leş çiftlerin biribirlerine yamulmalarını seyretmek,loş nasılsa diye arka taraflarda göbekli abilerin buralar bizim laaayyn tavırlarıyla gaylerin biribilerine kaynaşmalarına şahit olmaktan iyidir tabii oraya tırmanmak.Bence tamamen kapatıp bakkal, manav falan yapsınlar orayı, daha yararlı olur. Gerçi bu tutarsızlıkla o da zor...

  NUMEROOO 3-VEEE BiR BAŞKASI
  Pikap bar ve rüzgar derseniz amanın kalsın derim.2 kere ısrarla gittim ama sağır oldum.Bir kemancı 9/8 lik edayla rüzgara eşlik ediyor, birayı fazla kaçırmış solist( rüzgar oluyor kendisi) masalara ve kızlara bakıp soğuk ve sıradan şakalar yapıyor, kız aramaya gelmiş kopkopçu abiler 15- 17 arası yaşlardaki garip kızlara kesik atıyor, zifir şarkısına kanıp bu salaş, oturma odasından bozma elimin içi kadar yerde yolları düşen zavallı biz üniversiteliler ceptekilerin hepsini içmediğimiz biralara ödüyor hallerdeydik.Gecenin ilerleyen saatlerinde üst kata yavaşça çıkmaya başlayan liseli kızlarla eşleşen ağır abi tavırlı beyler üst katta sota bir yerler seçip keyiflerine bakıyorlarken biz teras dedikleri acayip yerdeki tuvaletlere tırmanmaya çalışınca ordan 2. gidişimizde kaçtık.
  en son amanın iyi müzik , karışık çalıyo çoook eğleniyoruz diye bize anlatarak bitiremedikleri pikap barda bir gay abi bize "nereye yahuu canlar, rüzgar size zifiriyi çalıcak" derken sahnede avaz avaz , kulakları yırtan biri ve herkesi sağır edecek, davulun çoktan kopup gittiği,yanındaki bağırsa duyamayacağınız kadar yüksek şarkılarla ortalık inliyordu.
  Kapıdan çıkarken garsonlar hesabı ödemeyen birinin kolundan çekiştirirken alt kattaki abi "yeter ulan her akşam kavga yetti be" diyordu.sokağın sonuna doooru ilerlerken garsonlar osmanlı gücüyle hesabı almış, osmanlı işi bilek gücü bahşişini koparmaya çalışıyordu.

  Bu güzel anı ile bize pikap barın rezaletini, rüzgar denen pop-alaturka-rock-ayılana gazoz tarzındaki solistin bırak şarkıyı alkolden ayakta duramayan halini, nefes almaya korktuğumuz hatta sigara dumanından boğulduğumuz, biran önce bize geçirilen hesaba itiraz etmeden,rüzgarın babası olduğunu söyleyen dedeye verip kaçtığımız yegane mekanı öve öve bitiremeyiz.

  Mekanmı yok kardeşim beyoğlunda .Sen istedin gitmeyi pikaba.Tutan mı vardı kolundan ,şikayet etme sağır olmuş kulaklarından,pikap denen yerden işte acilen kaçtın bebelerin cirit attığı mekandan,dostlara, gençlere, eşe,akrabaya sakın tavsiye etme emin olmadan.....ben den töööbe.

  NUMEROOO 4....
  biraları bol H2O kıvamlı, şişirilmiş hesaplardan geceboyu 3 kez kavga çıkan, duruma el koyan iri abilerin kapının önünü dağıtmasına birkaç kez şahit olduğumuz mekan.

  içerde kulak tırmalayan yüksek ses ve adam gibi eğleniriz hevesimizi kursağımızda bırakan kendinden geçmiş çoluk çocuk tayfası da cabası.rüzgarı dinleyelim bari bu akşam diyip yüzünü bile görmediğimiz , babaanemin evinin yarısı büyüklüğünde , içerde çıkma kat tabir edilen milletin yarı beline kadar eğilerek yürüdüğü balkonda oturup, kulaklarımızı tıkayarak , aşşadakilere baktığımız avuç kadar yer.wc'ye gitmek için alkolden bayılmış tipleri atlayarak geçen kız arkadaşımın yorumu da "bu el kadar bebelerin arasında el kadar yere geldik bari dayak yemeden gidelim" demesiyle uzaklaştığımız rüzgar da pikap da eksik kalsın gecemizden bir anıdır.
  #9729191 :)
 5. 5.
  asıl adı "Rüzgar Bahri"
  soyadı "pehlivan" olan kişi
  #9729252 :)
 6. 6.
  müziğin 'm' sinden anlamayan, sahtekarlıkla buralara kadar gelen, pikap isimli barında olması gerekenden 2-3 kat daha fazla hesap ödettiren kişidir.
  #13382701 :)
 7. 7.
  Türkiye de her rock sanatçısı gibi emeğini almayacaktır. git olum bu ülkeden hayır gelmez.
  #18944485 :)
 8. 8.
  sevdin mi adlı şarkısıyla beni benden alan şarkıcıdır.
  #19263216 :)

rüzgar pehlivan ile alakalı başlıklar